Traktorske kose

Vjerovao ilo ne ali uz ovo isto polje fergo nije mogao da uzvuce Fella kosu nikako,nebitno od brzine.Nakon par metara jednostavno ga povuce u desnu stranu.Znam da je Fella bila bas jako teska no mozda je imalo veze sa tim sto se kod nje donji disk nije vrtio a kod ove Fort se i on okrece (slobodan je i nezavistan od gornjeg).

Sent from my A6 using Tapatalk
Zombie nisam pratio temu, bio sam u poslu.vidim da si se ponovio, neka je sa srećom. Jel kosacica sa dva diska i dali se donji disk inače vrti kod kose sa dva diska

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Deks,id u očin,pa je ovde ni peške ne bi kosio...:) Mi iz ravnice baš smo zentare,bar ja...još u rusu recimo,idi bre srce da mi stane...
 
Nije to tako strasno, vazno je poznavati njivu da se izbjegnu razna udubljenja, brine, kamenje koje viri iz zemlje
Evo recimo ovaj imt 560 ima nisko teziste, on moze savladati bas velike nagibe.
 
Gde kupiti sestougaonu osovinu za imt rotacionu kosacicu. Prosle godine stavljena Labanjcova i sad se uvrnula za ceo krug. Promenio bi proizvodjaca ako ima negde drugde da se kupi.
 
Evo jos jedan snimak,pokosen strnjik od gotovo 2ha,dao mi poznanik da pokosim za prostirku a i njemu ce biti lakse orati.Fergo se slaze sa kosom savrseno,ne zanosi traktor ni najmanje.Imao sam Fahr i kod nje su se donji diskovi slobodno okretali kao i kod ove Fort.Kod Felle koju sam imao i Claas koju ima zet donji diskovi su fiksni.
https://youtu.be/gjCOeHg_YsM

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Koliko trosi u kosenju po h?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Uhhh, ne bih ti znao reci tacno, mozda nekih 10-tak litara, ali sva trava mi je u brdu...
Deks,id u očin,pa je ovde ni peške ne bi kosio...:) Mi iz ravnice baš smo zentare,bar ja...još u rusu recimo,idi bre srce da mi stane...
Hahahah nije to toliko strasno, bitno je malo poznavati masinu, inace sam kosio ovu njivu sa ursusom c335 i ovom sip kosacicom 165...
Uzivo je jos malo veca strana nego na slici

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Evo jos jedan snimak,pokosen strnjik od gotovo 2ha,dao mi poznanik da pokosim za prostirku a i njemu ce biti lakse orati.Fergo se slaze sa kosom savrseno,ne zanosi traktor ni najmanje.Imao sam Fahr i kod nje su se donji diskovi slobodno okretali kao i kod ove Fort.Kod Felle koju sam imao i Claas koju ima zet donji diskovi su fiksni.
https://youtu.be/gjCOeHg_YsM

Sent from my A6 using Tapatalk
Sta tu ima zanosit traktor...ravnica teska :osmeh:....nek te sluzi stroj:ppozdrav:
 
Što drži kontranoževe/pločice na prstima da se ne rasklimaju na prednjem djelu? Nije vrag da je samo nitna na zadnjem kraju dovoljna?

Zanimljiva prepravka, viđao sam na kombajnima takav sistem na flex hederima za soju.
 
Nozice sam na prednjem delu zavario i obrusio da sve lezi lepo.
Ostala kamara stare maline i prorasla trava od pr.godine to sam probo odma posle kose ma to ide ki ludo kaki krtacnjaci odma ga sece jer nema zubi pre kose pa da nabija.
Isto na malim kultivatoroma sve je sad ovakav sistem ito sam nabavio to je neverovatno kud prolazi. Šljci su propast i proslost.
 
Nazad
Vrh