Traktorske kose

poljakinja ima ugađenu jednosmernu spojnicu
 
svaka kosačica mora imati kardan koji se i dalje vrti kad isključiš kardan jer da nema polomio bi sve unutra mislim u kosačici ovako se ona sama vrti bez obzira
 
svaka kosačica mora imati kardan koji se i dalje vrti kad isključiš kardan jer da nema polomio bi sve unutra mislim u kosačici ovako se ona sama vrti bez obzira

Neke rotacione kose imaju u sebi ugradjenu jednosmjernu spojnicu, kao npr Claas koju je zet kupio na moj prijedlog ili ta poljakinja o kojoj govore. Takve kose mogu da rade sa običnim kardanima, a kao što sam vec pisao, rad sa kosom bez spojnice i kardan bez spojnice je veoma opasno. Rotacione kose sa 2 diska imaju vrlo masivne dijelove koji se vrte sa jako mnogo obrtaja, pa kad motor to naglo počne kočiti...sva ta energija mora negdje da sa istroši i nešto mora da strada, ili u kosi, ili u kardanu ili u traktoru.
 
Gospodine @zombi_666
nije potrebno da ponavljate odgovore u postovima da je Vaš zet kupio kosačicu na Vašu preporuku, dovoljno je da jednom napišete.Znamo mi koliko Vi poznajete materiju i da dajete vrhunske savete.Još nešto bih Vas zamolio da kao tehničko lice dajete malo stručnije iskaze, a ne "čuo sam" ili "onaj je rekao".Kao budući magistar to Vam ne priliči!
 
Nova Poljakinja 165 u Rumi kod Pere 1150 eura.Drugar kupio novu prošlog vašara.Još da napišem da je ova sa limenom zaštitom koja je obložena ciradom samo okolo.Nije ona koja ima komplet ciradu kao zaštitu.
 
Neke rotacione kose imaju u sebi ugradjenu jednosmjernu spojnicu, kao npr Claas koju je zet kupio na moj prijedlog ili ta poljakinja o kojoj govore. Takve kose mogu da rade sa običnim kardanima, a kao što sam vec pisao, rad sa kosom bez spojnice i kardan bez spojnice je veoma opasno. Rotacione kose sa 2 diska imaju vrlo masivne dijelove koji se vrte sa jako mnogo obrtaja, pa kad motor to naglo počne kočiti...sva ta energija mora negdje da sa istroši i nešto mora da strada, ili u kosi, ili u kardanu ili u traktoru.
a šta sam ja rekao samo si citirao moje reči
 
Nije bas tako al ajde , nit hvalitet kosenja nit otkosa , ujak mi kosio detelinu i trogotku da mu ja zauzvrat izbaliram - kao da se ja nemucim da kacim .
Dva dana sam ga psovao i 6 dan skupili u redove i vlaznu izbalirali i danas se vec pali neznam sta da radim. Sledeci put kosim ja mojom IMT sa 4 diska i ujaku naplacujem baliranje
Postovani interesuje me kupio sam prije 10 dana IMT rotacionu kosacicu sa 3 diska.Pokosio sam sa njom samo 4 dunuma bez problema,sad kad sam je otkacio i onako lezi na zemlji vidim da mi pusta ulja ispod 3 diska,interesuje me da nisam mozda preso ulja pa pusta visak ili je to nesto otislo pa pusta.Procitao sam da i Vi posjedujete IMT sa 4 diska,a slicne su one.
 
Trazim ovih dana traktorsku kosu za rakovicu 60 (zadnju) al neznam koja je najbolja. Imam u ponudi OLT i MF. Oltova je nekako sva drljava,a ova MF odlicno izgleda, pripremljena je i ospricana. Prodavac kaze da nije pucala i da nije varena. I za oltovu prodavac kaze da je remontovana i da je u nju ulozio dosta novca da je sredi al nikako da vidim u sta je to ulozio kosa izgleda kao da je niko godinama nije pipnuo. Ili predlazete neku trecu?Sta da radim, neki savet? Hvala.
 
Kakve su to kose strizne rotacione? Za koliko para planiras da kupis? odgovori pa ces dobiti detaljniji savet, za sad ja ti savetujem da ne uzimas nista sto je kao sredjivano pa farbano, pa sto cuda. Najbolje naci nekog ko dovozi iz inostranstva islkjucivo ne farbane, da mozes ti da se uveris sta je i kako je.
 
Ne trazim rotacionu, trazim obicnu kosu sa jednim nozem, samo zadnju ne bocnu kao na IMT. Planiram da dam 200-300 eur. Ne znam ko dovozi iz inostranstva, nikad kosom nisam radio, jos mi to samo fali jel imam dosta livade pa moram da je kosim za ovce i umesto da nekom dajem 300eur za kosenje, bolja mi je varijanta da sam kupim kosu. Ako nekog znate, dajte kontakt bilo gde u Srbiji da se nalazi. Kurirske sluzbe sve teraju ;-)
 
pozdrav,ew i ja prvi put ubacujem nesto na forum,volio bih cut vase misljenje o kosilici sa slike
 
24oaesi.jpg

napokon
 
Ne trazim rotacionu, trazim obicnu kosu sa jednim nozem, samo zadnju ne bocnu kao na IMT. Planiram da dam 200-300 eur. Ne znam ko dovozi iz inostranstva, nikad kosom nisam radio, jos mi to samo fali jel imam dosta livade pa moram da je kosim za ovce i umesto da nekom dajem 300eur za kosenje, bolja mi je varijanta da sam kupim kosu. Ako nekog znate, dajte kontakt bilo gde u Srbiji da se nalazi. Kurirske sluzbe sve teraju ;-)

Ja sam mislio da je rotaciona u pitanju, pa sam zbog toga reko da vidis iz uvoza, te strizne ne dolaze puno od preko. kod tih striznih nema puno filozofije kolko god da ne valja moze se lako srediti. Kad kazes za imt, imaju oni i one koje se kace pozadi. Najbitnije ti je da nije iskrivljena ili lomljena pa varena. a nozevi se lako mogu zameniti i dovesti u red.
 
Trazim ovih dana traktorsku kosu za rakovicu 60 (zadnju) al neznam koja je najbolja. Imam u ponudi OLT i MF. Oltova je nekako sva drljava,a ova MF odlicno izgleda, pripremljena je i ospricana. Prodavac kaze da nije pucala i da nije varena. I za oltovu prodavac kaze da je remontovana i da je u nju ulozio dosta novca da je sredi al nikako da vidim u sta je to ulozio kosa izgleda kao da je niko godinama nije pipnuo. Ili predlazete neku trecu?Sta da radim, neki savet? Hvala.
Kad sam bio klinac otac je kupio IMT bocnu kosu, novu , koje je to sranje pa to je cudo.Nikad nije mogla u jacoj masi da lijepo odvaja otkose nego je uvijek mrsila, njiva mora biti ravna ko staklo, bez krticnjaka inace joj kaisevi proklizu i odmah staje sa radom, a tek montaza...ma sranjeeeee.Vise je stajala no radila,uzimali smo od rodjaka roto kosu i posle sam je prodao fakticki novu. Ovu OLT zadnju je imao zenin cale, i on je tvrdio da je ona gore djubre od IMT.Moj savjet ti je da uzmes bilo kakvu roto kosu, diskosnu ili bubnastu, samo ne striznu, traktor ti je jak pa ako imas i brdovitog terena nece biti problema sa nosenjem i pogonom.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh