Traktorske kose

uzimaj samo rotacionu sa ovim ces imati zajebancija svakakvih i treba imati zivce sa ovom obicnom i da je utegnuta totalno uvek ce nesto da zajebava rotaciona kakva god daje uvek ce uraditi i brze i bez kvarova sa rotacionom samo ::traktor1:: a sa obicnom :udri: :zli:
 
Tražio sam u bosni da kupim ovu diskastu nigdje nema,apsolutno nigdje,svugdje ima ovih sa bubnjevima da tako kažem ali već imam takvu pz 165,teška mi,sada ne znam kakvi bi bili uslovi na granici da kupim negdje u srbiji za prevoz ovamo i da li bi mi se takvo što isplatilo
 
encho je napisao(la):
Tražio sam u bosni da kupim ovu diskastu nigdje nema,apsolutno nigdje,svugdje ima ovih sa bubnjevima da tako kažem ali već imam takvu pz 165,teška mi,sada ne znam kakvi bi bili uslovi na granici da kupim negdje u srbiji za prevoz ovamo i da li bi mi se takvo što isplatilo

kako nema :sta:
prodam ti ja moju :D
 
pa daj pričaj mi odmah čovječe,nedavno sam čak bio i u ugljeviku gledao neku sijačicu za kukuruz,pošalji mi pp ako nije problem radni zahvat koja je vrsta pa da se skontam :bravo:
 
Ja imam ovakvu, Fahr KM24 (185cm zahvata) radim godinama s njom i IMT539, al pošto je strašno teška, napravio sam nosač za nju da je ne nosi hidraulika tokom transporta. Ev ovakva je, samo sam ja sa moje skinuo štitinik odozgo da je olakšam bar malo.

deutz-fahr-km24.jpg
 
zombie_666 je napisao(la):
Ja imam ovakvu, Fahr KM24 (185cm zahvata) radim godinama s njom i IMT539, al pošto je strašno teška, napravio sam nosač za nju da je ne nosi hidraulika tokom transporta. Ev ovakva je, samo sam ja sa moje skinuo štitinik odozgo da je olakšam bar malo.
... i u kojoj brzini teraš?
 
Moj kolega tijera takvu sa 539 od druge spore do druge brze najvise 3 spora prva direkt ujutro rano i po noci najvise kosi jer tad ide prva direkt glatko da neznam kakva trava bude ako su nozevi ostri.Nosi je u radnom polozaju gdje god moze jer ovako ferac se propinje kao jarac na najmanjoj rupici.
 
Kupi bočnu "štrickalicu".Naglašavam bočnu,pošto je preglednija,traktor je okretniji.Za tu površinu je dovoljna(istina,ja sa takvom kosim i 70-80 jutara godišnje i meću da je menjam).Rotaciona ti se prosto neće isplatiti. Prednosti su joj:trava ili detelina se brže suši i ne oštećuje koren lucerke.Pominjane su i njene mane na forumu,sve je to uglavnom tačno,ali smetnje velikim delom mogu da se izbegnu pravilnim podešavanjem.
 
Kosimo u trećoj sporoj i prvoj brzoj, najviše u prvoj brzoj, mada kosimo s njom na svim terenima, od ravnice do zešćeg brda (kad je u radnom polozaju, ona je ko sidro kolika je i kako je teška). Nije mu uopšte teška za raditi, samo je zahebano nositi je, ali to sam riješio onim lancima (staviću slike da vidite šta sam napravio) pa sad ide bez problema. Po meni, rotacione kose sa dva diska su nenadmašne, kako u pouzdanosti, brzini i sposobnosti da kose sve i svašta i na svakom mogućem terenu. Ja sa mojom velikom kosim i neke nezgodne i neravne njive bez ikakvih problema, a kad kupim drugi traktor (izbor ja pao na 1. Zetor 6911, 2. Steyr 8080 Turbo ili 3. MTZ 82) njemu svakako neće biti problem.
 
Samo je problem kod neravnih terena kad kosis a netko gleda sa strane neznas jel frezas ili kosis kako se prasi. :haha: :haha: :haha:
 
zombie_666 je napisao(la):
Po meni, rotacione kose sa dva diska su nenadmašne,

sa koliko kosačica si kosio ?
i kako to da kod tebe fergo radi kao u bajci a ljudi se sa 539 i 165cm pate , živimo na istom terenu ::namigivanje::
 
savoris je napisao(la):
zombie_666 je napisao(la):
Po meni, rotacione kose sa dva diska su nenadmašne,

sa koliko kosačica si kosio ?
i kako to da kod tebe fergo radi kao u bajci a ljudi se sa 539 i 165cm pate , živimo na istom terenu ::namigivanje::

Kosio sam sa onom bočnom (ono čudo kao kod kombajna, kako se već zove ta tipa kose) i to je sranje na neravnom terenu, stalno se zaglavljuje ovim ili onim itd. Kosio sam sa rotacionom kosom sa 5 diskova (sa IMT 560, jedan komšija kosio, ja uzeo da probam) isto na neravnom terenu pravi probleme, guši, valja travu i šta sve ne. Potom sa kosio i sa nekakvom francuskom kosom sa tri elipsasta diska (dva sa strane kao kod normalne rotacione, ispod njih je greda a na njoj još jedan disk koji je u sredini) sa komšijinim MF 155 neku njegovu detelinu sa mnogo grahorice i isto je hebavala, stalno se umotavala sva. Taj je prodao tu kosu a uzeo Fahr 165cm i gledao sam kad je kosio istu tu detelinu sa grahoricom bez ikakvih problema.

IMT 539 se dosta pati sa ovom mojom kosom, ali samo u transportu, u kosidbi nema problema nikakvih. Evo slika moje kose i traktora:

2v0ohag.jpg


A evo onih lanaca koji sad nose sve teze mašine tokom transporta (a i tokom rada, rasipač za djubrivo nosim tako i kad radi)

14ljb07.jpg
 
zombi digni kada je u radnom položaju u strani koja je nadesno i ja pojedem i traktor i kosačicu ako ostaneš na točkovima
može to što ti radiš ali nije ni razumno ni pametno , ljudi se pate sa 165 a ti sa većom pričaš mi kako je ne osjećaš :nono:
možeš li se popeti u Janjare kada je u transportnom položaju a da se ne propne traktor :D da ineš naprijed , ne na rikverc :haha:
 
savoris je napisao(la):
zombi digni kada je u radnom položaju u strani koja je nadesno i ja pojedem i traktor i kosačicu ako ostaneš na točkovima
može to što ti radiš ali nije ni razumno ni pametno , ljudi se pate sa 165 a ti sa većom pričaš mi kako je ne osjećaš :nono:
možeš li se popeti u Janjare kada je u transportnom položaju a da se ne propne traktor :D da ineš naprijed , ne na rikverc :haha:

Kosim s ovom kosom 10 godina ravno i nikad se nisam propeo, naprijed imam teg od 30kg i to je to. Traktor je moze dici kad je u radnom polozaju i opet se nikad nije prevrnuo. Mozda je to toga što ova moja nema štitnike odozgo, a u njima ima oko 80kg.
 
Zombie,potpuno si u pravu da su kose sa 2 diska bolje ali što se tiče propinjanja ne bih mogao da poverujem jer ja sa 5911 nosim kosačicu 1,35 i kada idem brže u transport hoće da se štrucne,sad ne znam pošto si stavio tegove.Ja sam kosio i sa 540;vratinama sam morao da milim i morao sam da kosim 1 brzom što je dosta sporo a 539 nije jači od 540
 
Može ali dokle tako.Ima ona i težinu a i mnogo je dugačka i kada uletim u neki vagaš hoću da ispadnem iz traktora kada cimne a imam i prednju vuču pa me diže.Mogu da zamislim kako je tek sa 539.Bosanci su to kod njih mora da more tako :haha:
 
Nazad
Vrh