Traktorske kose

Lovac Luka

U detelini ide ona koliko brzo vozac moze da prati i skrece ako ne duva vetar, a jecam je druga dimenzija i deblja i gusca stabljika . Kad kazes OLT Gaspardo jel mislis na duplex kosu ili ovu obicnu bocnu ko moja ?
 
Mislim na obicnu cesljaru sa jednim prutom
Ne SUPERIOR DUPLEX nego obicna
Imao Sam u firmi IMT DUPLEX a ustvari je njeno pravo I'm DUREX!!!!
Meni see jos nije desilo da se SKLOPI cesljara kosio sam I viku zob bagrenac ambroziju ko kabina ili je kod mene zapekao osigurac ili je kod tebe labav

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Opruga koja drzi osigurac je prilicno stegnuta tako da mislim da je taj mehanizam ok .Tacno se videlo kako je kosa krenula da zvace stabljiku a nema luft izmedju noza i kontranoza .
 
Mi imamo Gaspardovu Superior oko 10 godina. Kupljena.je nova i samo su menjni nozevi i glava kose jer sam kod coveka kosio za pare i u zadnjem otkosu sirokom jedva 20cm zaboo vrh glave u njega i polomio je. Kupili smo drugu glavu i od tad samo teraj.Ja vise volim nju jer je tisa a i fergi je lako da radi...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Jel to bolja varijanta za 539 ili rotaciona poljakinja,zanima me za seno i detelinu.Trenutno ne kupujem ni jednu ali u toku leta cu morati nesto
Superioru ne smeta poleglo, lako se Susi jer je masa rasporedjena po zemlji ne smetaju mu krticnjaci
Poljakinja skupi otkos 135je malena a 165 taman za Ferguson dok je.nova I ako je pazis ide bez okretanja 2 pun gas ako rikne ima svasta unutra,
Ja bih pre izabrao GASPARDO SUPERIOR

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Iz istog razloga sam je i uzeo u razmatranje,pretpostavio sam da dobro radi cim drzi i dobru cenu(nisam imao priliku da je probam).Probao sam poljsku od 165 i svidja mi se jedino sto negusi,nesvidja mi se jer je bucna,baca prasinu i zemlju kad uhvati(jedan mi je bez kabine 539 a na drugom mi je skinuto zadnje staklo godinama) teza je u transportu a i traktoru nije lako.Sa 577 mi se nesto nekosi
 
Da imam vise posla kupio bih SUPERIOR
Ovako za 5-6ha cesljara ide ko metak

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ni ja nemam vise ali mi ozbiljno udu na k.... krticnjaci,polegla lucerka,tanka ostra trava mi se provlaci kroz skljocaru pola pokosi a pola ostane
 
Odličan i lako se vuče 539 sve kosi i mala potrošnja .
Do sada sam samo uloške mjenjao i niš drugo a polovnu kupio .
 
Meni je mnogo prijatnije da radim sa gaspordom u odnosu na rotacijonu... Svaka ima svoje prednosti i mi rotacijonu koristimo samo za prvi otkos kad pravimo senazu da ne skupljamo suncem

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Obisao 3 poljakinje od kojih se jedna naradila i shvatio da moja(prva sezona) ima problem sa prenosom. Ujutru zovem dobavljaca.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Kolege prodao sam POLJAKINJU 135 otisla za 250e
Ili ja nisam imao srece ili poljakinja nije za mene

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh