Kvarovi na traktorima

@Lisnik

Al je razbucao,svaka mu cast.
Ja danas razdvajao jednu Rakovicu 65,otisao lezaj na spojnickoj osovini a i lamela joj zvekece pa ce biti razdvajanje i na drugom mestu.
 
Propišao zadnji semering radilice na IMT-539
imgp0081.jpg

imgp0087.jpg

imgp0083.jpg

imgp0088.jpg
 
Imam 2 Imt-558 traktora Jedan je kupljen Nov davne 1979,A drugi 2010 Pred oranje!

Na ovom iz 79,Bili su sledeci problemi:Izbrazdana Caura je pukla,Davne 1999 Je otvaran na Pola zbog loseg pritiska ulja,Sumljali smo na radilicu ali je ustvari crkla Uljana pumpa Mi predpostavljamo da je crkla zato sto ulje nije menjano na vreme,Jer tih godina nije moglo da se kupi!,I skidane su cizme Zbog kocnica Ulazila je voda i zapekao je sistem,Do sada ima preko 7500 Radnih casova I nepokazuje znake zamora,Radjena komplet instalacija pre 2 godine,I tapaciran je prosle godine,Rukavac je propao i glavcina snjim(Desni taj je tocak uvek u brazdi:osmeh: )I to nameravam da zamenim uskoro

Ovaj drugi,Kupljen Sipano ulje u bocnim reduktorima(ako je imao 2 deci(Pametni su trgovci ;) )) Zakacen 757 plug i orano preko 7 lanaca snjime,Termostat je bio los pa se oralo bez njega Inace bez problema,Kupijo sam drugu kabinu Fabricku za 558 Staru sam prodao I bas sada je sredjujem,pre toga Skidane Cizme Propali semerinzi I ulje je doslo do Lamele kocione,Tako da od kocenja nije bilo nista.
Mozda sam malo isao u Off izvinite :osmeh:
 
ovaj moj vladimirac je kod mene 7 godina ,kad sam ga kupio promenio sam mu sve cetiri gume ,regulator pritiska na pumpi VP i AC pumpu, redovno menjanje ulja Zima -leto ,gorivo sipam i samo gas, da dodam pre mesec dana promenio komplet ulje u traktoru hidraulika , motor , bocni reduktori ,hidro pumpa ,bos pumpa ,prednji tockovi ,podmazao sve zglobove
 
Sad sam rasturio jedan IMT 533 1960 i neko godiste ('68-'69),propustio semering na spojnickoj osovini pa pretace ulje iz menjaca u zvono.Jos mu crkli semerinzi na poluosovinama,od kocnica nema ni traga.Ali idemo redom.

Slike razdvajanja:

2rcmyo7.jpg


2a78jtz.jpg


34ypnur.jpg


35cg66r.jpg
 
Evo malo radova na IMT-560.Kvar na mjenjaču.Čovjek skočio snjim preko međe i puklo kućište.
imgp0120.jpg


imgp0121.jpg


imgp0124.jpg
 
Nije uslikana.Nalazi se dole na spoju centralnog kućista i mjenjača.Ispod donjeg snopa zupčanika.
 
mi smo neki dan imali peh za pehom (malo sam bio na ispomoci kod brata) , prvo meni ode najvjeratnije neki vrag u diferencijalu na mf-u , jer brzine mijenja i cak malo zakrci ) znaci nije lamela a traktor opet stoji na mjestu, onda odem po drugi traktor i dodjem na njivu necako koji je kosio ljulj odleti kamen i razbije cijela desna vrata (case 5120) da bi na kraju kolegi koji je zgrtao ljulj za baliranje pukne remen na 533 i usput evo na koji nacin smo to rijesili

47804c54.jpg


jer jedini remen koji smo nasli je bio predugacak pa ga nismo mogle napeti na zatezacu a bilo je jos za desetak minuta posla
 
178 je u pitanju , ali nije da neznamo naci problem vec jednostavno nema vremena da ga buraz rastavi, sad ako padne kisa onda ide na pola, a ovo sto sam napisao da je u vjerojatno u diferencijalu to je zbog toga jer se prilikom mijenjanja brzina osjeti da se zupcanici vrte znaci nije do lamele ili spojnicke vec nesto poslije njih a moze biti dosta stvari od sasvim banalnih (kajla na zupcaniku) pa do nekog zupcanika, mada po svemu kako se to dogodilo je vrlo vjerojatno nesto banalno jer je kvar nastupio odjednom i bez ikakvog zvuka tj. traktor je jednostavno prestao vuci u voznji bez opterecenja. sve u svemu hvala na ponudi ali prije nego se otvori poklopac hidraulike a onda prema potrebi rastavi se moze samo teoretski razglabati.
 
178 je u pitanju , ali nije da neznamo naci problem vec jednostavno nema vremena da ga buraz rastavi, sad ako padne kisa onda ide na pola, a ovo sto sam napisao da je u vjerojatno u diferencijalu to je zbog toga jer se prilikom mijenjanja brzina osjeti da se zupcanici vrte znaci nije do lamele ili spojnicke vec nesto poslije njih a moze biti dosta stvari od sasvim banalnih (kajla na zupcaniku) pa do nekog zupcanika, mada po svemu kako se to dogodilo je vrlo vjerojatno nesto banalno jer je kvar nastupio odjednom i bez ikakvog zvuka tj. traktor je jednostavno prestao vuci u voznji bez opterecenja. sve u svemu hvala na ponudi ali prije nego se otvori poklopac hidraulike a onda prema potrebi rastavi se moze samo teoretski razglabati.

Najčesći uzrok takvog kvara.

page0027.jpg
 
na tu piksu i mi sumnjamo ali opet za ovih dvadesetak i nesto godina sam se svasta nagledao tako da uvijek radije rasturim pa vidim u cemu je kvar. samo neki od primjera iz prakse dodje nam u radionu prastara scania i kaze vozac da mu anlaser ne vrti i nedaje nikakve znakove zivota i sad bi mi mogli ispreturati cijelu instalaciju a samo jedan pogled ispod motora je bio dovoljan da se vidi da je izgubio anlaser, drugi put je bio i pitanju fico i sirena koja isto tako otpala, pa onda na kadetu c linije covjek stisne kocnicu i svijetli stop ali i prednja desna pozicija i osvjetljenje tablice i opet bi se moglo razglabati o desetak mogucih kvarova a problem je bio u krivoj zarulji jer je stavio obicnu od 21W umjesto dvostruke 21/5W tako da je prednja desna pozicija i osvjetljenje tablice dobivalo struju preko te zarulje koja je prebrikala ona dva kontakta za dvostruku zarulju itd.
 
Nazad
Vrh