Kvarovi na traktorima

E ljudi, imam jedan veliki problem na 533, zapravo anlaser je u pitanju, do juce je radio i odjednom nece da pali, cuje se samo kako cakne,ali nece da okrene..
Otvorimo i vidimo da su oni kontakti stari, danas kupimo, namestimo, okrene par puta i opet na staro, samo cakne i nikako da okrene..
Zna li iko da resi ovu problematiku ili je imao slican problem??
 
Evo i slika, vidi se sta je uradjeno i ubaceno
7a4y5ute.jpg
 
Akumulator je kupljen prosle godine nov, Topla.
Dragane, gde da se pojavim kod njih, dok oni pocnu da od mrava prave slona, pa kad te nategnu platiš i kafu sto si popio.. A traktor mi treba danas, ima majstor i kod mene, dobar električar, ali kasno dolazi s posla..
 
Možda ti alternator ne dopunjuje i moguće je da ti je zato prazan akumulator. Proveri ga za svaki slučaj i dopuni. Vidi kakve su četkice ako ih nisi menjao. Možda nemaju dobar kontakt sa kolektorom jer su istrošene ili tako nešto.
 
@zarkov mali
Znam da deru ali kad se sve opcije iscrpu i kad se popizdi onda oni dođu na red . pogledaj ove kablove na gornjem kontaktu na automatu zna da tu bude slab spoj meni to skoro pomerilo pamet hoce tu da ima slab kontak .da nije ganic taj majstor ili majstor nisa ako je još ziv.
 
Dosla struja pa da se javim, e ovako, uspeli smo privremeno da popravimo i odradimo posao, ali verovatno morace neki majstor da ga pregleda.
Akumulator je dobar i puni dobro, ali jedna cdetkica je bila zaribala, izvadili je i očistili i sada radi, ali nece uvek iz prve da upali, ima negde gde gubi kontakt i zeza, ali posle prebaci i upali..
Dragan 75, Mali Ganic je moj rodjeni kum i majstor, ali nedavno se zaposlio, pa kasno dolazi kuci, a majstor Nisa je ziv, ali je posebna priča. :)

Hvala svima na trudu i pomoci..
 
Dosla struja pa da se javim, e ovako, uspeli smo privremeno da popravimo i odradimo posao, ali verovatno morace neki majstor da ga pregleda.
Akumulator je dobar i puni dobro, ali jedna cdetkica je bila zaribala, izvadili je i očistili i sada radi, ali nece uvek iz prve da upali, ima negde gde gubi kontakt i zeza, ali posle prebaci i upali..
Dragan 75, Mali Ganic je moj rodjeni kum i majstor, ali nedavno se zaposlio, pa kasno dolazi kuci, a majstor Nisa je ziv, ali je posebna priča. :)

Hvala svima na trudu i pomoci..
jeste majstor nisa posebna prica. da mali ganic dobar majstor šta ceš boljeg majstora od kuma ::svaka cast::
 
Pozdrav drugari , interesuje me na IMT-u 539 koji je prosle godine restauriran u potpunosti , sve je ofarbano i promjenjeno od najsitnijih sarafa do kablova za struju itd, sve je savrseno radilo , dok jednom nisam pokusao da ga upalim na grijac i tu mi je pregoreo osigurac i tako svaki put kad probam sa grijacom , neka ideja?
 
Nazad
Vrh