Traktori i traktorski motori sa pogonom na alternativna goriva (gas)

Učlanjen(a)
21 Avg 2010
Poruka
4.092
Lokacija
Zemun / Novo Selo
Zaneli smo se malo u temi o ceni nafte i otišli u off (izvinjenje) ali je tema zanimljiva pa, ako nije problem, da se prebace ti postovi i razmenimo mišljenja o ideji iz naslova (pokretana "rasprava" u više tema a bolje da imamo jednu). :ppozdrav:
 
Na starijim dizel motorima nije teska prepravka na gas. Skracenje klipova i mesto bos pumpe razvodnik paljenje + neki lovato uredjaj . Tada se ima prakticno benzinac motor . No mozda bi trebalo ici u drugom smeru razmisljanje tj u samoodrzivosti nekog gazdinstva . NPR iscediti ulje iz uljarica koje se skinu sa njive i raditi bio dizel ili mesati sa ED iscedjenjeno ulje sto mogu da trose obicni dizel motori . Koeficijent korisnog dejstva u je generalno veci na dizelu nego na benzincu .
 
Na starijim dizel motorima nije teska prepravka na gas. Skracenje klipova i mesto bos pumpe razvodnik paljenje + neki lovato uredjaj . Tada se ima prakticno benzinac motor . No mozda bi trebalo ici u drugom smeru razmisljanje tj u samoodrzivosti nekog gazdinstva . NPR iscediti ulje iz uljarica koje se skinu sa njive i raditi bio dizel ili mesati sa ED iscedjenjeno ulje sto mogu da trose obicni dizel motori . Koeficijent korisnog dejstva u je generalno veci na dizelu nego na benzincu .

Da da, to je pravi put. Nema smisla vršiti prepravku na gas kada dizel-motor može da troši praktično bilo kakvu masnu materiju (ugljovodonike) , samo ako se pripremi. Poznat mi je slučaj iz Njemačke gdje je neki izumitelj napravio pokretnu mini-rafineriju koja preradjuje otpadnu organsku materiju. U tom uredjaju, koji liči na kazan za rakiju i montiran je na prikolicu, pravi se dizel-gorivo od organskog otpada kao što su zgažene životinje koje taj lik nazali pred puta, mrtve životinje iz kafilerija te otpad iz mesara (iznutrice i slično). Dakle, taj lik vuče tu prikolicu sa drevnim Land Roverom (dizelom) a gorivo tanka tako što pokupi zgaženu mačku ili psa pored puta i tako putuje od grada do grada, predstavljajući svoj izum.

Zamislite samo kakve se ogromne količine otpadne organske materije svakodnevno bacaju, a iz kojih bi se mogao rafinisati dizel. Praktično ga je moguće dobiti od bilo koje biljke uljarice i životinjskog otpada.
 
Ne znam za biodizel ali VTZ ima ovaj model u ponudi, radi na propan gas:



Mnogi kažu da je traktor sumnjivog kvaliteta a tek sa ovakvim pogonom...

Evo i starog JD sa bocom (slike pozajmljene sa hr foruma):
 
Uzevši u obzir da dizel motori imaju veći stepen iskorišćenja u poređenju sa benzincima, nije mudro prepravljati motore naših traktora na auto-gas(LPG) što je u suštini smeša propana i butana.
Zašto bismo to uopšte i radili kad postoji i prirodni gas(CNG) koji je namenjen za upotrebu u dizel agregatima. Sastav tog CNG-a je pretežno metan koji je takođe većinski sastojak i bio-plina. On naststaje truljenjem organske materije pod vodom, tako da će izvesne količine bio-plina uz odgovarajuću tehnologiju moći da izdvajaju veliki farmeri iz stajnjaka i osoke, a da pritom ovi resursi i nakon izdvajanja metana ostaju i dalje raspoloživi kao đubrivo.
Fosilna goriva uključujući LPG i CNG će jednoga dana presušiti, odnosno cena će im biti tolika da nikoga više neće interesovati. Bio-plin, drvo-plin(ugljenmonoksid), bio-dizel, bio-etanol i ko zna kakve još bio-smejurije neće biti dovoljne da u potpunosti zamene naftne derivate uključujući i one gasovite, tako da ćemo morati da menjamo navike. Pre ili kasnije ćemo mi sitni, obični ljudi da se vratimo na konje i volove. Bio goriva će trošiti eventualno gigantski traktori na ekonomijama koje drže tajkuni, pa čak i tamo najverovatnije samo za osnovnu i predsetvenu obradu. Ostalo će preuzeti životinjska ili čak ljudska vučna sila(kao burlaci/бурлаки na Volgi) uzevši u obzir koliko će ljudi ostati na ulici i gladno posle naftnog udara.
 
Poslednja izmena:
e kad mi ne budemo imali za plin i naftu drugi nece imati ni za hleb. inace u subotici jedna firma ugradjuje gas u dizele pre svega putnicke ali i u " starije " teretne koji ne zadovoljavaju euro standarde. prema tome mislim da bi prvo trebalo videti koliko snage gubi traktor na plinu i kolika je potrosnja istog .jer ako je potrosnja plina toliko veca da se sa cenom poklapa sa cenom nafte i pri tom gubi na snazi plus cena uredjaja?!
 
CNG se u Beogradu ugrađuje u kombije i ostala komercijalna vozila sa dizel agregatima već par godina a ima i par mesta gde može i da se sipa. Rezervoar za CNG mora biti daleko jači od onoga za LPG jer je potreban daleko veći pritisak da bi se prirodni gas sabio u tečno stanje nego što je to slučaj sa propanom i butanom. Ugradnja CNG-a je koliko ja znam moguća u stare ili nove mašine, ali ljudi u glavnom ugrađuju u stare da bi odgovorili sve oštrijim ekološkim standardima. Koliko znam takve mašine istovremeno troše gas i dizel u određenoj razmeri i time potrošnja određene količine jeftinog(jeftiniji od LPG-a) gasa nadomešćuje potrošnju srazmerne količine skupog dizela.
Isplativost ugradnje uređaja za pogon na prirodni gas(to je isto i bio-gas) je ipak dalako manja nego kod ugradnje auto-gasa u automobile sa benzinskim motorima i to je razlog zašto ovaj poduhvat nije u većoj meri uzeo maha i zašto se ugrađuje samo u komercijalna vozila koja rade po dve smene i prelaze stotine kilometara svakog dana i to na kratkim relacijama(po Beogradu i bližoj okolini) gde mogu svakog dana i da se napune. Takva vozila u kratkom vremenskom roku vrate ulaganja. U razvijenijim zemljama je moguće snabdeti se ovim gorivom na većim pumpama na najznačajnijim putnim pravcima. Tako sam pročitao pre par godina u SAT-u.
 
Poslednja izmena:
a i ja da dopisem malo, radim i autogas pored svega, moze dizel + gas, da bi se dizala iskoriscenost motora, u takvim sistemima se gas dodaje u usis, verovatno cu poceti i to da ugradjujem, pa cu vam javjati rezultate!
 
U reviji Veliki Točkovi je bio prošle (ili pretprošle) godine test jednog kamiona, šlepera, i bila je računica po kojoj se isplati ugradnja gasnog uredjaja jer je ipak jeftiniji predjeni kilometar sa kombinovanim gorivom nego na čist dizel. Uredjaj je mnogo puta skuplji od onog koji se koristi u kolima (nekoliko hiljada evra košta), ima elektroniku i senzore. Uredjaj radi tako što u usisnu granu raspršuje gas pa se time pospešuje sagorevanje, tako da treba manje dizel goriva.
Zaboravio sam detalje o potrošnji, kilometraži i ceni, ali mi se čini da taj uredjaj radi na gas koji se koristi i u automobilima TNG. :sta:
 
Prepravka dizel motora na cist lpg nije izvodljiva ili bar nije isplativa (ako se vec razmislja u tom smeru jeftinije je ubaciti drugi motor benzinac), jedino resenje je ovaj sistem dizela +lpg sistema a i to je prilicno skupa investicija oko 10.000e je uredjaj i ugradjuju ga u kamione koji voze robu preko, tj "kamioni koji se ne gase" tu se isplati posler par godina.
 
Tintoreti da ne unosimo zabunu evo crno na belo . Ako je neki tamo majstor to odradio odradice i svaki drugi .

http://www.youtube.com/watch?v=wkxlzeUqdBM

Citat Becarina Pusta

" Kaže vlasnik (ujedno i majstor) da i po sadašnjoj relativno niskoj cijeni plavog dizela ima računa voziti se na plin tj. jeftinije se vozi na plin nego na dizel. Neznam kolko točno troši. Nema obrtomjer, a kaže da se vrti na 2500-3000 o/min s tim da ga praktički može "odvrniti" kolko hoće. Što se tiče snage puno je jači nego standardni C-355 dizel i po snazi u radu bi rekli da ima oko 60-ak ks, no majstor kaže da to nije krajnja granica. Traktor dok radi samo šapće, dima uopće nema, ulje se necrni ko kod dizela itd. Sve u svemu čisto za nepovjerovat da to funkcionira no tako je. Čovjek s njim radi već nekoliko godina. "
 
Da je to isplativo davno bi ga patentirao neko sto znaci cist plin odpada.
Svaki drugi majstor tesko da ce i pokusati da prepravlja dizela na plin.
Pogledaj malo karakteristike dizel i benzinskih motora i odlike dizela i benzina i plina i shvatices sta sam hteo reci. Rekao sam da nje nemoguce ali...
 
Poslednja izmena:
Eto po postu zakljucujem da se ne razumes u motore ni prosecno , ne toretski nego prakticno . Samo razguravas lobirane informacije ... Ziveo ti meni sto godina
 
Uredu ako ti tako kazes, mada veruj mi da gresis, o tome znam dovoljno i teoretski i prakticno, mada to sad nije bitno:ppozdrav: nemam nameru da te ubedjujem u bilo sta.
Srecno u prepravci....
Evo od mene imas na poklon paljenje konpletno kao sa klipa ako odlucis da prepravljas svog dizela.:ppozdrav:
 
Da ne bismo pobrkali puške i pampuške, izbegavajte skraćenicu TNG(tečni naftni gas). Kod nas je upravo iz tih razloga ta skraćenica izbačena iz zvanične upotrebe pa CMV AMSS već godinama prilikom atesta na automobile lepi nalepnice sa međunarodno prihvaćenom skraćenicom LPG(liquid petrol gas). Ona stara skraćenica TNG se lako pobrka sa CNG(compressed natural gas). U dizel motore se ugrađuje ISKLJUČIVO taj CNG odnosno, srpski rečeno, prirodni gas. Auto gas, odnosno LPG ne dolazi u obzir jer ga čini smeša propana i butana koja poput benzina(oktan, heksan...) nije sklona samozapaljenju(neophodna je varnica ili otvoren plamen), dok CNG čini metan koji kao i cetan(dizel) jeste sklon samozapaljenju(dovoljna je i samo odgovarajuća temperatura bez varnice ili otvorenog plamena) i upravo zato je taj CNG pogodan za ugradnju u postojeće dizel motore.
Neodgovarajuće gorivo(benzin sa svojim zamenama u dizel mašini ili dizel sa svojim zamenama u OTO motoru) dovode u oba slučaja do preranog paljenja odnosno ekspanzije dok se klip kreće na gore. Narodnim rečnikom se to kaže lupanje motora i neminovno dovodi do oštećenja istog.
Sve što sam ja pomenuo na ovoj temi odnosi se samo na standardne dizel motore, a na eventualne prepravke postojećih dizel motora na OTO nemam nameru da trošim reči.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh