Skladištenje zrnaste robe

branko je napisao(la):
U Klenku 300 do 400 evra.

Ajde malo opširnije, da li to neko tamo proizvodi/uvozi, novo/polovno, imaš li kakvu sliku, tehničke podatke, da li je cena samo čistog pneumatskog transportera ili sa cevima, koliko cevi ... Onaj pneumatski transporter, čiju sam sliku ja stavio, je plaćen mnoogoo više pa mi je zato ovo nekako jeftino i interesantno.
 
Kod mene ga je čovek kupio za 200 eura bez cevi pre dve godine u Rumi na vašaru.
 
pozdrav ljudi ja sam zainteresovan za kupovinu jednog takvog transportera kakvog vidim kod vas. ja sam iz okoline s. palanke i kod nas svakog 15 u mesecu se odrzava nesto kao i u rumi ali nikako da naletim na takav ako neko od vas mozda naleti na nesto slicno da li postoji mogucnost dami javi
 
U Klenku živi čovek koji na veliko uvozi polovnu mehanizaciju. Saznaću njegov telefon.
Ovde kod mene su svi polovni maseji i fendtovi kupljeni kod njega, dakle oko 20 traktora. Ti transporteri koje sam proletos kod njega video bili su sa cevima.

Čugi, taj na vašaru sam i ja video prošle godine. I posle toga ni jedan više.
 
cukaneca je napisao(la):
pozdrav ljudi ja sam zainteresovan za kupovinu jednog takvog transportera kakvog vidim kod vas. ja sam iz okoline s. palanke i kod nas svakog 15 u mesecu se odrzava nesto kao i u rumi ali nikako da naletim na takav ako neko od vas mozda naleti na nesto slicno da li postoji mogucnost dami javi

Nije problem, javiće ti neko ako zna preko privatne poruke, mada možeš napisati šta ti treba i u Potražnja :cao:
 
Mislim da ovaj hoće da ga prodaje, pitaću ga pa ću vam javiti. Nema cevi, a on ga je koristio za neke druge stvari kao vazdušnu turbinu.
 
cukaneca je napisao(la):
pozdrav ljudi ja sam zainteresovan za kupovinu jednog takvog transportera kakvog vidim kod vas. ja sam iz okoline s. palanke i kod nas svakog 15 u mesecu se odrzava nesto kao i u rumi ali nikako da naletim na takav ako neko od vas mozda naleti na nesto slicno da li postoji mogucnost dami javi
Danas je bio vašar u Debeljači tu su prodavali takav transporter :kisa:
 
Evo konačno da ispunim obećanje dato u vezi pneumatskog transportera.
Čovek koji prodaje polovnu mehanizaciju iz Klenka se zove Aca Crnojevački.
Tel. 022/445-143 i 063/7721-604.
Zvao sam pre par dana i njegova žena kaže da ih trenutno nemaju, ali za desetak dana stižu...
 
ovako se ja snalazim sa kukuruzom,okrunim ga sa 14% vlage i podignem na tavan sa puzom.puz je izradjen privatno i kostao me 1000 eura.na tavanu sam slozio 80 tona kukuruza.kad dodje leto podignem semensko zito sve do setve.

img264210.jpg


img264310.jpg


img144410.jpg
 
filimon je napisao(la):
kubni metar prostora koliko je to kg kukuruza znam da zavisi od kvaliteta odnosno od hektolitra ali ipak!
zavisi druže, imaš tu dosta postova o tome pa pročešljaj, ja ga računam oko 800kg
 
@ leka
Ima li neki poseban razlog zašto si citirao poruku iznad sa tri slike, posto nevidim da si napisao neki komentar u vezi citata. :sta: :sta: :sta:
 
zzivica je napisao(la):
ovako se ja snalazim sa kukuruzom,okrunim ga sa 14% vlage i podignem na tavan sa puzom.puz je izradjen privatno i kostao me 1000 eura.na tavanu sam slozio 80 tona kukuruza.kad dodje leto podignem semensko zito sve do setve.
Evo da se ispravim doslo je do neke graske verovatno moje,interesuje me da li isto tako moze da se cuva i soja?Cena soje jesenas je bila oko 25 din a sada 37-40 din pa na 30 tona vidi koja je razlika ::novac::
 
evo kako izgleda jedan veliki el. transporter za rinfuz. Mislim da ih je pravila samo 'Pobeda, a ima ih i na dizel pogon sa Torpedovim motorom.
359bsrd.jpg

Sorry, ali ne mogu da pronađem veliku sliku transportera.
 
ja mislim da se na tavanu moze cuvati zrnasta roba do 14 posto vlage ili eventualno 15 ali ako je preko 15 posto vlage roba oce da se upali ako ne dise pa je zato najbolje na tavan stavljati robu do 15 posto vlage :D tako isto i za soju kukuruz i za ostale zrnaste poljoproizvode
 
Nazad
Vrh