Skladištenje zrnaste robe

Jeste komsija, ali neznam dokle je stigao. A jel neko cuo za one velike salame za cuvanje hrane imal toga kod nas? https://goo.gl/images/jzcQbe
 
[video=youtube_share;rXBEYtqyS4c]https://youtu.be/rXBEYtqyS4c[/video]
Dali neko izduvava kukuruz na ovaj ili slican nacin u podnom skladistu?
 
Nadam se da je ovo dobra tema.
Sve je montazno demontazno. Za 8h 4 radnika su sve ovo uradili.
Zapremina 3x3,7x9.7 ~110kubika pa u zavisnosti od hektolitra toliko ce se strpati kukuruza. Spoljna mera 4x10x3.2
fOWnzgq.jpg

Puc9gSx.jpg

RsznMl3.jpg

jQEx6HP.jpg
 
Jesu li planirane nekakve utege po sredini jer je tri metra ozbiljan bočni pritisak :ppozdrav:

Bocni pritisak je 3.7m:osmeh: Armatura 12mm ce ici na 3 mesta na svakom naspramnom stubu. Na 40cm, 120cm i 200cm. Narezacemo navoj na armaturi i kljuc 19 postezemo pre sipanja. Kada naspemo uslikacu da li je sve izdrzalo. :ppozdrav:
 
Čime bi bilo najbolje prskati kukuruz u zrnu prilikom skladištenja? Da li Actelicom ili ima nešto bolje?
 
3200е?:sta:Шта те је овде могло изаћи 3200е?Без љутње ал ми појака цифра
Ploca 1000e, krov 600e, kontrukcija 1500e. Ima 4 boksa koji se ne vide ovde. Ukupan broj stubova 12x14cm je 37 komada, daske 4 kubika itd itd. Ankeri, sarafi, armature koje ce povezivati naspramne stubove ~100e
 
Bojceticu da li si razmisljao o silosima iz uvoza? Mislim na one pocinkovane, ima ih dosta po oglasima. Mozda bi jeftinije prosao sa istim kapacitetom a manje prostora im je potrebno.
 
Bojceticu da li si razmisljao o silosima iz uvoza? Mislim na one pocinkovane, ima ih dosta po oglasima. Mozda bi jeftinije prosao sa istim kapacitetom a manje prostora im je potrebno.

Ovo je mnogo tolerantnije prema 16-17% vlage od metala. Metalni silosi bez susare po meni nemaju svrhu, osim za smestaj psenice, soje.
 
Brankoviću Phostoxin tablete su zakon.

Znam,slažem se,ali kao sto @ mali paor reče,teško se to nabavlja. Pa bih tretirao sa nečim što se može kupiti u poljoprivrednim apotekama.
Inače,do sad nisam ničim prskao pri skladištenju,ali ove godine je bilo toliko žižka,da je to nenormalno.
 
Nazad
Vrh