Skladištenje zrnaste robe

Nisam se setio uslikati. Dimenzija je oko 15x7, sa tri strane je ozidao sa punom ciglom i na svakih 2m je betonski stub, sa jedne je skroz otvoreno.Prvo kipuju prikolice dok moze kad ne moze, onda puznim transporterom ubacuju.
Slican objekat mom (8x16) stalo u njega 24vagona. Isto iskipujem prar kamionskih prikolica pa posle se puni transporterom, stim sto na kapije zazidam sa dva reda dzambo vrecama. Rod 2014 stajao do maja iduce god. e tad je vec poceo da se oseca :osmeh: sa vlagom od 17-19%, 80% sa ovom gornjom vlagom, sto je naj vaznije otisao tel-kel. A dal se isplati ili ne bezveze je komentarisati...
 
Drveni je,ali kad sam video onaj sneg koji je naduvao vetar...muka me u'vatila :osmeh:
Znam da ce mnogi reci da to ne smeta,ali ako vec moze da se uradi da ne dodje do toga,zasto da ne.A i nije to velika investicija.
 
Koliko moze da stane zrna kukuruza u kotobanju(u duzni metar) koja je predvidjena za klip,pa se adaptira za zrno standardnih mera koje svi malte ne imamo u dvoristima?Npr duyina 10m sirina 1,80m visina 2m?
 
Imam okrugle zicane ambare za kukuruz u klipu koji mogu dosta lako da se adaptiraju za zrno. Dimenzije su 4.5 m precnik a visina 6 m. Da li neko zna kolika je maksimalna debljina sloja za lagerovanje kukuruza. Da li bi bilo previse ako bi punio do vrha odnosno da sloj bude 6m.
 
Zavisi od vlage, zavisi od ulazne temperature. Procitaj temu, sve smo to pisali i razradili sve varijante.
 
Da li neko ima iskustva sa firmom Standard NN iz Dublja kod Trstenika. Porucio sam puzni transporter pa me interesuje ako je neko od kolega kupovao nesto od njih. kakva su misljenja?
 
Ja imam mlin na kamen, transporter i krunjac od njih.
Mislim da nisu losi.

Poslato golubom pismonosom
 
Evo transportera sto sam kupio. Isproban je i radi odlicno. Duzina 8m, precnik 130 mm, motor je 2.2 kW. Za moje potrebe sasvim dovoljno.


 
Sve ukupno sa prevozom do kuce i kablom od 40m izasao je 68500 din. Nov je, ima garanciju 2 godine. Ja sam gledao na sajmu one iz Mola, cini mi se da su malo kvalitetnije uradjeni od ovog mog, ali je predaleko je Mol i dosta bi skuplje izasao zbog transporta.
 
Cardak

Imam okrugle zicane ambare za kukuruz u klipu koji mogu dosta lako da se adaptiraju za zrno. Dimenzije su 4.5 m precnik a visina 6 m. Da li neko zna kolika je maksimalna debljina sloja za lagerovanje kukuruza. Da li bi bilo previse ako bi punio do vrha odnosno da sloj bude 6m.

Da li si preuredio okrugli cardak u silos?
 
Kupio sam jedan šuber i napravio ove nosace(koji su zasrafljeni gde je potrebno),tako da taj jedan šuber koristim trenutno na osam mesta,a u planu je na ukupno 11 mesta :osmeh:







 
Nazad
Vrh