Skladištenje zrnaste robe

iz nekog iskustva u zadnjih par godina kada sam koristio prepravljane cardake, video sam da prilikom istovara mora malo da se lopata na kraju, ali to nije nista strasno, veci problem bi mi bio da salujem plocu u konus, a i onda bi malo gubio na visini jer ispod su ostavljeni ispusti za puzni elevator po meri elevatora, a da je u konusu onda bi morao malo vislje da izdignem plocu da bi elevator mogao da uvucem ispod ispusta
 
Na slikama nisam skontao čime si uradio iznutra ,jeli to spolja poc.lim?Inače super komplet ideja:ppozdrav:
 
Opet jedna dobronamerna. Ne mora da se lopata. Zašto ne olakšati sebi ako možeš. A to da li je strašno ili ne..... zavisi od dosta faktora....
Šac metodom objekat ti je jedno 20metara. Na 4 ispusta će ostati 15-20t. Da si izbacio zidani deo,anker ploče za stubove postavio u donji temelj i odatle krenuo u visinu a konus (koji može da se napravi od lima,ne mora beton) izvuko na jednu stranu ne bi morao ništa lopatati. Doduše morao bi imati više ispusta ali to nije problem po meni. Super je to i ovako,ali kao fizičar na lopati vidim greške koje ne moraju biti mada sam ih i sam napravio. Nadam se da sam bio jasan.... I još jednom-kritike su mi dobronamerne.
P.S. postavi mrežu ili lim gore do krova da povećaš kapacitet.
 
Ovo bas super izgleda. Mnogo je jako napravljeno. Kod mene je tek lopatanje, jer je ambar na zemlji. Gledao sam da bude sto jeftinije za gradnju a par godina dok ne bude novaca da ambar podignemo, lopatacemo 50%, 50% ce iscuriti samo. Slike cim stignem.
 
Na slikama nisam skontao čime si uradio iznutra ,jeli to spolja poc.lim?Inače super komplet ideja:ppozdrav:

planirao sam da slikam iznutra kad smo srafili daske u cevi, ali kukuruz je poranio sa susenjem tako da smo bukvalno srfafili daske u punuli ga kukuruzom, inace daska je colarica, a razmak izmedju cevi je manji od 90cm tako da je napunjen kukuruzom a nije ni susunuo ni pucnulo prilikom naprezanja. Cevi su porpecno povezane armaturom 16mm na visini 1.8 (da mogu komotno da se setam a ne udaram glavom). Sa 3 spoljasnje strane daske sam opsio sa aluminijumskim limom radi zastite od kise i sunca a opet ima vazduha da daska moze da dise. U gornjem delu su letve postavljene posle punjenja sa kukuruzom a iznutra preko njih je postavljena metalna mrezica (ne vidi se na snimku) do krovnog lima, tako da cu ga dogodine napuniti u fulu, i po nekoj racunici treba da stane oko 10 vagona

- - - - - - - - - -

Opet jedna dobronamerna. Ne mora da se lopata. Zašto ne olakšati sebi ako možeš. A to da li je strašno ili ne..... zavisi od dosta faktora....
Šac metodom objekat ti je jedno 20metara. Na 4 ispusta će ostati 15-20t. Da si izbacio zidani deo,anker ploče za stubove postavio u donji temelj i odatle krenuo u visinu a konus (koji može da se napravi od lima,ne mora beton) izvuko na jednu stranu ne bi morao ništa lopatati. Doduše morao bi imati više ispusta ali to nije problem po meni. Super je to i ovako,ali kao fizičar na lopati vidim greške koje ne moraju biti mada sam ih i sam napravio. Nadam se da sam bio jasan.... I još jednom-kritike su mi dobronamerne.
P.S. postavi mrežu ili lim gore do krova da povećaš kapacitet.

kritike su ok i treba da ih bude jer se covek na greskama uci, sto se tice konusnog dna ideja ti je dobra ali da smo bili ranije u kontaktu...pre gradnje ja sam bio na par mesta i snimio slicne objekte pa sam po savetima drugih napravio projekat. Inace gore na letvama ima sitna metalna mrezica samo je los snimak pa se ne vidi.
 
Da si kojom srećom potražio mišljenje ovde.... ali dobro.
Evo još jedna kritika (sad mi sinulo). Mogao si dodati cevi pod uglom sa leve i desne strane ispusta pa bi i tako smanjio fiziku.
 
ne razumem, kako mislis sa leve i desne strane ispusta? (ako ti nije mrsko nacrtaj) ispusti su na sredini i taman toliko mogu da gurnem elevator ispod i da se podigne da sipa u kamion, a kad ga ispraznim onda imam u planu da ga pregradim na cetiri dela i svaka celija ce imati ispust na sredini. To je trebalo sada da bude odradjeno ali kako sam napisao kukuruz je poranio pa smo uspeli samo na pola da ga pregradimo.
 
Da si u betonsku ploču postavio kanalizacione cevi pod uglom sa obe strane ispusta.... Razumes? Crtati mogu samo da pokusam....
 
Jel treba nekome sonda za uzorkovanje zitarica, 2m duzine, 45mm precnik? Nije bas original.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam da li se spominjalo negde, ali nije los patent za eleviranje robe u podna skladišta.
https://youtu.be/hVxfvLoGaak
c34e094f9f53d06e2fc216a423bb0ec1.jpg
7361949d519aca8f51dc7b0233ba105c.jpg
 
Nazad
Vrh