Skladištenje zrnaste robe

Najverovatnije vazduh, a od gore perforirani lim sa malim rupicama :osmeh:.
Ventilacija za provetravanje robe :ppozdrav:
 
Kog kapaciteta je ovaj silos?
Jel za ovakve silose nije potrebna dozvola, i moguca je izgradnja na bilo kojoj lokaciji u selu?


Kapacitet je 50 t, te za njega nije potrebna građevinska dozvola ( Za sve objekte manje od 12 m kvadratnih nije potrebno raditi građevinsku dozvolu ). Ovaj silos je prečnika 3.7 m što ispadne negdje oko 11 kvadrata.

Ljudi ih prave bez dozvole, no ja sam zbog sebe izvadio urbanističku dozvolu ( suglasnost od susjeda uz kojeg je postavljen silos ) zato što se silos nalazi 1.5m od međe.

Ako ga hoćeš raditi bez dozvole, ( urbanističke ) moraš silos odmaknuti od međe polovicu od njegove visine. Ovaj je visine oko 7.5m te da nisam dobio urbanističku suglasnost od susjda, morao bih ga maknuti 3.75m od međe.
Svakako ako ste planirali izgradnju, otiđite i provjerite u općini da li je i kod vas ovako.


Silos nije u Plazuljama kolega.
 
Poslednja izmena:
Š1me ako budes uslikao unutrasnjost silosa i one kanale za ventilaciju
sa perforiranim limom ili sta vec ide postavi ih molim te
to mi treba jel i ja planiram nesto ovako praviti.
hvala
 
Druže, da si se javio malo ranije za slike, bilo bi..
Sipao sam danas kukuruz unutra, ali ti mogu poslati projekt koji sam dobio za izgradnju, pdf file je u pitanju
 
Jel ima neko koficasti transporter tu na forumu da su mu kofice 15*15 cm da su i od kofice do kofice je 15 cm ,da li moze 20tona na sat da utovari.
 
Koliko litara stane u koficu u radnom polozaju? Za proracun ti treba brzina trake, b i naravno zapremina iste.

- - - - - - - - - -
Q=3,6*Vk/a * w* p*a
gde je:
Vk- zapremina kofice u litrima;
a - rastojanje izmedju kofica u (m);
W- koeficijent punjenja kofice;
v - brzina kretanja elevatora u (m/s).
 
Imam 6 plasticnih buradi od 200 litara, da li bi ja u njima mogao da sipam selektiranu soju? Nisam pronasao nigde podatak za ovakav nacin skladistenja soje, ne znam da li bi joj nesto falilo.
 
hvala na odgovoru, kad sam vrsio soju buradi su bila zauzeta kominom a sad reko ovu selektiranu da sipam u buradi veca je zastita od miseva da je ne grickaju, iako imam 9 macaka opet oni nadju nacin da naprave stetu. Letos kad sam krunio kukuruze iz prostorije gde sam ga lagerovao macke nahvatale preko 70 miseva, a oni nakrunili more kukuruza.
 
Zbog tih žgadija ja soju selektiram pred setvu i odma dzakove u prikolicu...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh