Menta i uslovi za njen uzgoj

Menta otkupljuje za 10din više , ali plaća za 60 dana . Za kamilicu neznam , jer ove godine je nisam sejao .
 
hidroponija i menta

Zna li neko nesto o uzgoju mene na kamenoj vuni:haha:
Kiki mozes li da mi kazes ko se ozbiljno bavi proizvodnjom nane na veliko kod nas(mislim na veliko), ko su kupci, ima li plasmana u Evropu i dakle najbitnije da li neko radi plastenicku proizvodnju po principu hidroponije:haha:
koji je prinos nane po hektaru?

beskrajno hvala
 
Za plastenike ne znam mislim da je to ne isplativo . Kod nas se ona gaji na velikim površinama , jako puno proizvođača sa preko 10KJ , dok ima dosta koji imaju i preko 20KJ. Za švabiju ti treba debela veza tako da direktno neće da može , samo preko nekog .
Nana je divlja biljka , dok je Menta pitoma (kuktura) . Kod nas u selu od 1980 postoji fabrika za preradu lekovitog bilja koja je privatizovanai sad je u sklopu još par većih fabrika . :cao:
 
Neki nose neki ne , ali čini mi se i oni što nose rade to da bi ti rušili cenu (krenu da filozofofiraju , te nema dosta ulja ...jer analize su skupe negde oko 10000din, pa ko je lud) dok pravi trgovci kupuju sve jer je ovo podnevlje koje baš odgovara ovoj kulturi . Jedno vreme su bili aktuelni Bugari , Rumuni i Brazilci , ali su se opet vratili konkretno mislim na švabe jer su oni glavni kupci. :cao:
 
To znaci da mogu da se primenjuju herbicidi za suzbijanje korova?
 
Naravno , ali se bi trebalo voditi računa o količini , načinu i vremenu upotrebe jer je to ipak lekovito bilje .
Ne kao neke "šeme" prskati totalom dok menta nekrene ... :nono:
 
Kiki hvala ti na odgovorima ali zanima me jos mnogo toga pa kada se domognem vremena i racunara(ne stizem od klinca)postavicu ti jos neka pitanja,ali evo ukratko imam nekih 6kj zemlje u Banatu pa razmisljam da bi mi menta bila nekako najisplativija :cao:
 
Htela bih da se bavim gajenjem mente, ali mi je ta oblast potpuno nepoznata. Molila bih sve koji imaju znanje i informacije o tome da me kontaktiraju. Zanima me sve, od nabavke semena, tj. rasada, do otkupa. Hvala unapred. Moja mail adresa je ljiljanastar@yahoo.com
 
@ ljiljana
Pošto te zanima tako velika količina informacija, možda bi bilo najbolje da kontaktiraš neku agenciju koja se bavi i izradom biznis planova. Tako bi za najkraće vreme dobila sve korisne informacije šta i kako.
 
Rasd se lako nabavlja , a i odkup nije problem . Sve što te zanima pitaj . Pročitaj malo postove ima par dobrih svari !
 
Molim vas da li je ovo Nana, nasao sam slucajno u cosku guvna, Ja bi rekao da jeste mada nisam siguran posto su listovi nesto tamniji i duguljastiji u odnosu na nanu koju imam u bastici u dvoristu.

0wwkh7d7r7mb8h5iy3pb.jpg
 
Procitao sam par tema o lekovitom bilju i svidela mi se ideja o uzgoju mente (nane) posto imam jednu njivu od jednog hektara sa mogucnoscu navodnjavanja pa me interesuje kako se gaji i da li se moze prodati i naravno po kojoj ceni? Mnogo bi mi pomoglo kad bi neko mozda stavio i slike kako izgleda njiva na kojoj se gaji nana..
 
Od ove sezone krenuli u proizvodnju lekovitog bilja,tj mente(nane).Posadjeno malo manje od 1ha.Od sledece sezone idemo na povecanje povrsina pod ovom kulturom do neke sifre od bar 10-ak ha.Evo i neka slicica sa rasadjivanja.
201511121114321.jpg

201511121115281.jpg

201511121157041.jpg

201511121201271.jpg
 
Pa kad je ovo rasađivano?
Zar sada? Ili su ovo stari snimci...
Čime su pravljeni ovi kanali?
Koji je razmak ?
Jel to ugovarano sa nekim?
Kupuješ seme i sam proizvodiš rasad...?
Ima mnoogo pitanja...
 
Nazad
Vrh