Višnja

Sad si bezobrazan.
I gore u onom videou narator kaze da dosta ljudi gresi jer koncentrise djubre usko oko stabla (30-40 cm u precniku), znaci nije to tako retka pojava... TAda neminovno mora da dodje do direktnog kontakta stabla i djubriva.
Ovo pitanje je konkretno i treba da se zna kakv uticaj djubrivo ima u direktonm kontaktu sa stablom.
A to koliko si pametan i koliko iskustva imas govori to sto sam prvo morao da ti nacrtam da bi skontao a onda dobio odgovor koji pokazuje da NE ZNAS to sto sam pitao...
 
Mexico, koliko se ja razumem u tu tehniku, ti cim izbacis djubre moras da ga zafreziras, ili izriljas bilo sta od toga da ti djubre nebi gubilo svojstvo, jel ako ti ostane po povrsini ti od toga nemas nista.. Ima negde u postu visnje ili sljive, koliko je iskoriscenje djubreta ako ostane da vetri tako da kazem oko stabla,da se ne ubaci u zemljiste za samo jedan dan izgubi cinimi se 50% .. Tako da koliko znam nece mu nista skoditi za tih par sati dok ne izbacis djubre na vise hektara, a i ti sto bacaju vece povrsine jedni bacaju drugi ide frezira,bar tako radekod mene u kraju, a ja sam do ove godine kada izbacim stajnjak zaorem plitko, a posle orezivanja u februaru martu izbacim dubinsko i zafreziram istog trena a danas svako iole noramln tako da kazem baca djubre oko stabla na 30 40 50cm, i posle zafrezira i zaore, ili sta vec radi... Bez ikakvee ljutnje, ja mislim da im nece skoditi nista, kao sto kaze Gorski, najlakse ti da pogledas kod toga coveka gde si video da baca tako, dali su se osusile ili nesto vec... :ppozdrav:
 
@Strahinja kv

Druze dzabe njemu objasnjavas, vidis da treba konzilijum forumasa da desifruje ono sto je on hteo da pita :haha:! Pita covek da li djubrivo steti vocki ( kori vocke ) DA STETI SIGURNO NE BI NI DJUBRILI, RADILI BI BEZ DJUBRETA!

Na sve to pise kako ja "Ne znam" a licno poznajem najmanje 20 ljudi sa ovog foruma, koji citaju sve ovo i znaju sta radim i cime se bavim.

@mexiko
O iskustvu sa Oblacinskom visnjom tek necu da diskutujem, ovih dana krecem u rezidbu dodji da nesto naucis ako bude hladno bice i grejana rakija :ppozdrav:
 
ehej!.... kud odoste sa tom raspravom....

Setite se saveta našeg mudrog kolege Gandrada:

Ehej...kud vi odoste....jebo vas kreč.....

bez uvrede.... u svakoj drugoj temi neka rasprava...malinari, orašari, proizvođači višnje (umalo ne napisah višnjari)...
 
Poslednja izmena:
ehej!.... kud odoste sa tom raspravom....
bez uvrede.... u svakoj drugoj temi neka rasprava...malinari, orašari, proizvođači višnje (umalo ne napisah višnjari)...

Mnogo strucnjaka imamo... Najbolji su oni sto kako je hladnije to su pametniji i sto sede na kompu i glume strucnjake :D

E Gorkski pa gde mene nadje ovako da pricas, stariji si i necu da ulazim u ovakvu diskusiju sa tobom...ovaj put.
 
Manite se ćorave rasprave, Gorski jeste malo nezgodna karaktera i povuče džabe neke rasprave, ne kažem da je ništa kriv samo nastup treba da bude opušteniji...

Dakle ja bih odgovorio u stilu "ne znam da li može da šteti, a savetovao bih ti da ne bacaš tako u svakom slučaju jer nema efekta tj nepravilno je".

Dodao bih i da mislim da ne može da šteti jer tu nema nekih jedinjenja koja formiraju kiseline, da je tako štetilo bi i korenu zar ne?
 
Ljudi sadi li neko visnje? Ja sam taman spremio 35ari, kad ono medjutim skocila cena! :sjasi: Na nekim mestima i do 1.50 evra sokiran sam!
 
Hteo sam da nastavim da sadim Sumadinku koje vec imam nesto malo, ipak sam se odlucio da zajebem sumadinku i navadim izdanke oblacinske, ne mogu da placam sadnice, dosta je vise ulaganja.
 
A ono narednu godinu kada udare cenu otkupa 40 dinara, pa sav sadni materijal padne na ispod 0.60 eura.. :bravo:
 
Ja sam nasao oblacinku po 100dinara. Sad me zanima da nije kasno za sadnju u pm, posto jos malo pa krecu mrazevi. Nemam iskustva, pa ne bih da brzam sa sadnjom ako sad bas nije vreme, pa da mi propadnu sadnice koje i nisu bas jeftine...Sta vi mislite, koja je vasa preporuka?
 
Meni se posusile 70 komada u trecoj godini, navadio sam neki dan, danas idem da ih posadim. Znaci, bolje je saditi u novembru nego u decembru, bolje je u decembru nego u januaru... :)
 
Lepe fotografije vocnjaka na ovoj strani, nego nesto mi nije jasno. Nijedna mrezica na stablima?!?!. Kod mene kao da zec ceka iza coska i cim ja izadjem iz vocnjaka a ima li ijedna nezasticena on pravo na nju. Pa nisu valjda samo kod mene zecevi gladni majku mu.
 
Nazad
Vrh