Rasturač otkosa

A dali bi se nekako mogla tu nabaciti nekakva zaštita, da mu se nemože prići sa strane, nego samo otpozadi. Ne mora ništa masivno, možda samo od nekog tanjeg profila i da se ofarba u crveno.
 
onda neče da funkcioniše kako treba.ako bi imao zaštitu ne bi mogao da razbaci slamu. a ovako kad radiš snjim onda treba da gledaš da ne bude niko u blizini barem100 metara,jer ako se slučajno pokida lanac može nekog da povredi
 
jos ga nisam probao ali moracu jako da pazim.medjutim otkosi su mi veliki problem prilikom oranja a rekli smo paljenje ne!!!!
tako da ce da radi samo tako.
 
ako cugijev radi radice i ovaj skoro su isti.ja sam to davno video na vasaru da covek pravi i prodaje tako da bi trebalo da radi posao nebi on bezveze pravio.
 
Ja sam video da u mom selu i iz okoline ljudi umesto lanca stavljaju stari kais, recimo neki malo jaci od kombajna, isto dobro radi posao a bezbednije je, ne razmisljas sta ce se desiti ako se otkine, ja ne koristim to ali eto moze i tako
 
Dobro si me podsetio kloki, nisam ni okačio slike ovde. :udri:
dsc00047mo4.jpg
dsc00048cc2.jpg


Prošle godine je to ovako izgledalo-

Pre razbacivanja
prerazbacivanjawb1.jpg


Neposredno iza traktora
izatraktoraiw6.jpg


Posle razbacivanja
poslerazbacivanjaob8.jpg
 
Da ali vidiš kloki, on nije napravio sa šrafovima vezu, nedo je napravio alku kroz rupu i za nju zavario lanac. Ti bi isto na svom mehanizmu možda mogao jednostavno izvršiti sličnu prepravku.

A za zaštitu sam mislio da niko ne prilazi dok radi, a ne da posluži u slučaju pucanja lanca. Mislim da pukne lanac je premal veovatnoća, naspram toga da neki stručnjak oseti želju da pogleda malo to sve iz blozine dok je uključeno.

Vidim na slikama da je to lepo odradilo posao, svaka čast.
 
sraf je velike jacine i uvijen je u disk plus kontra matica i sigurno nece puci.inace i ja imam rupe samo sto su u njih zavijeni srafovi 16 mm 10.8 jacina
 
Nisam imao problema, jedino kada je deblji otkos mora se ići izuzetno sporo inače neće da razbaca. I meni je odmah upala u oči ta razlika koju je i novii naveo.
 
Hm ipak je to dosta nesiguran stroj.Uz malo muke i najdeblji otkos poslje kombajna se može zaorati.Zaoravo sam sojinu ,, slamu,,( korov) iza DF 1620. malo ti duže treba da preoreš ali sam preoro
 
neznam ali meni se sve nabije u plug na 10 metara mnogo sam se mucio i necu vala vise
 
Ja sam kupio polovan vučeni Potingerov razbacivač.Širok je 4.8 metara u radu.Ima četiri rotora sa po četiri para prstiju.Preradio sam ga da u transportu bude nošen da bih brže stigao do njiva.Zajašim otkos i samo pičim.Idem u zavisnosti od terena 1 ili 2 brzi hod na 1500 obrtaja motora što je otprilike 540 o/min kardana.Posle rada njiva izgleda kao tepih.Zajašeni otkos razbaca na otprilike 5-5.5metara širine-podjednako.čak sam radio i usluge jednoj firmi iza velikog droningborga d-9000(džambo).Pošto ga vučem sa IMT539 trošio sam manje od litre goriva po hektaru u proseku na parcelama od 20-60ha.Za osam sati efektivnog rada radio sam bez problema oko 22hektara.Slike ću okačiti kad budem slikao.I za kraj da kažem da sam tu potpuno ispravnu mašinu ,bez ulaganja kupio za 250 eura.Otplatio sam je za jedan,jedini dan.
 

http://[/img]

[/img]
Konstrukcija je moje izrade mada sam originalnu sačuvao za nedaj-bože.Neću puno slika da kačim.Ako nekoga interesuje još slika neka traži na moj e-mail
 
Sama mašina je dosta teška.mora biti dosta udaljena od traktora zbog rada.Da ja nemam 125kg ne znam kako bi je 539 nosio u transportu!!!(ŠALA)
dsc00425bq7.jpg


Edit by Čugi:ispravljen link za sliku
 
Nazad
Vrh