Rasturač otkosa

Nema bojazni da se probusi tocak u sred njive.
Bas tako,moglo je vise da se savijaju.
Dobro ti stoje tockovi,ne treba da se okrecu.Treba da naginju masinu napred,ka traktoru a tako su i naredjeni.
 
A sto se rasturanja tice radi dobro je li tako? Posto sam ja prvo put video ovu marku tamo i najvise mi se svideo kako je uradjen. Gledao sam kuhna, ne sumnjam da radi dobro ali sve je uradjeno preko kardana, krstova i kajli i na tome ima dosta lufta svaki.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Radio sam sa istim 2 sezone, trave i trave prevrno sa njim. Pazi da uske od sistema za zakljucavanje budu stegnute kako treba, zbog neravnih njiva zakljucaj ga i u radnom polozaju. Ne podnosi veiliki ugao lomljenja pa ispane iz faze i udara lupa ruka o ruku. Trajnost zica puno zavisi kako nastimas masinu. sve je na toplingu. Izbjegavaj okretanja pod punim ajnslagom jer tockovi ne skrecu, pa koliko bili puni i ne busljivi, znau se otkinut sa osovine komplet. :haha: Lagano odignes sa zemlje i okrenes se.
Rastura ko lud, ja sam radio kombinacija on i 542. druga direktana i pun gas. Sipa roba.
Ala je tezak za preklopit ko smrt, lakse 4 krilja drljacu sklapat. :osmeh:. Sretno u sezoni. :ppozdrav:
 
Sve sto je rekao Landini tako je.Ja doduše nisam lomio tocak ali odignem malo na krivini,jer ne mozes lako ni da okrenes ako je susten na zemlju.
Otkljucas uske i uhvatis za prste i lakse se podigne,mada nije lako podici,pogotovu kad prelazis iz livade u livadu cesto. :)
 
Hvala vam na savetima, mislio sam da niko nema ovu marku pa da moze reci iskustva, sad je sve super.
 
Kod mene na feli mogu biti zaljucani a i otpušteni tockovi da mogu motati ja ih uvjek raspustim i ne dižem ga gotovo nikad kod mene se jedino teško uklapa.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Isti moj,samo tvoj je jos u boljem stanju.I komsija Vladj takodje ima ovakav.Jel su mu gume pune?
Jedinu manu koju sam mu ja nasao je sto ne voli neravne njive sa uvalama.Na Fahru naprimer se kranje glave previjaju i ugibljuju nadje na uvalu ili breg dok kod njega to nije moguce jer je veza kruta.


Imam slican. Italijan jeste ali je cini mi se Galfre. Gume nisu pune i vece su dim ako ne gresim 3.50-8. Krajnje glave imaju klasicne U profile na zglobovima i mogu kopirati teren, ostalo je sve isto. Mana mu je mali broj igala odnosno 4x4, bolje resenje bi bilo 4x6. I bez toga super rastura otkos ali zna namotati divlji grasak, sto nije slucaj kod sistema 4x6. pijani tockovi bi svakako dobro dosli, i on je konstruisan da tacno hvata 3 otkosa po 1.65, dok kod moje kose 1.85 moze jedva dva i po otkosa dok veci hvataju sva tri. Jako dobro resen i lagan za rad pogotovu za planinske terene. Redovno podmazivanje i gas.

- - - - - - - - - -

Imam jos slika negde, ako nekoga zanima mogu postaviti.


1_67610743_IMG_7507.jpg
 
Druze ja koliko znam oni 4x6 rasturaci su veceg zahvata, na ovaj nema teorije da bi se uklopilo to da ne udara jedna od drugu jer je mali zahvat i rotori blizu.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mislio sam da bi od ovoga 4x4 rasturivaca bolje resenje bilo rasturivac sa sistemom 4x6, pogresno si razumeo jer sam uporedjivao ovaj tip rasturivaca sa vecim, ali nema veze.
 
Da li neko od kolega zna gde li bih mogao da pronadjem rolnice/caure (ili kako ih ko zove) za krst za bocne ruke, rasturac sena Farh? Trazio i zvao, ali bezuspesno, postoji li to kao rezervni deo ili cu morati da pravim na strugu?
 
Завршава сигурно али боље види назад на комбајн угради растурач мислим да је то наш колега са форума правио Јанбртка. Чак мислим и да је јефтиније од овог растурача.
 
Može I ovako... Nije idealno, naravno, u 90 posto slučajeva mora tokom leta da se jednom potanjira strnjika da bi na jesen moglo da se ore, ali radi radnju za male pare.. Samo kaiš amo morali kupiti, ove drangulije smo imali po ćoškovima garaže..
 
Secka ili nista,moj boze zdravlja dobija secku na prolece,ove godine sam se napatio sa slamom.
 
Ooo, petre, si živ bogte čoveče, nije te dugo bilo..
Baj d vej, koliko je novaca izašlo? I ja sam u spontano potrazi, ali ki sve nešto puno novaca za stare šklopociju, i sve ili u tvom kraju ili još južnije, pa mi daleko, a bliže skoro da nema ništa... Sve sam se ponadao naći ću na vašaru, al ovi magarci ne puštaju vašar cele godine..
 
Baća ima ovde kod mene u varoši.Kroz razgovor sa vlasnikom koliko se sećam fali samo jedan točak, ostalo je ispravno.Ne znam da li je u međuvremenu prodao, dosta godina ima kako sam ga pitao.
 
Ziv sam, Bogu hvala. :)
Previse posla imam, sad malo ulazim u opsteniji zimski period pa se setih foruma. Inace rasturac nije bio u planu jer uzimam od komsije sa kojim saradjujem(kao da imam svoj) ali sam dobio offer that I couldnt refuse. Dao RAU spremac 1.8m a uzeo rasturac i 200e.
 
Nazad
Vrh