PIO + Zdravstveno

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.378
Lokacija
Stara Pazova
Jel ima određen krajnji datum za plaćanje PIO za prošlu godinu?
 
Samo se nadam da se neće iznenada setiti prošlogodišnje uredbe o krajnjem roku za plaćanje PIO, pa ponovo mnoge poljoprivrednike eliminisati sa spiska za subvencije.
 
I ja se nadam,ja sam prosle godine uplatio pio 2 maja,i subvencije su mi tek dali u septembru,ove godine nisam jos vek uplatio PIO jer cekam uredbe.
 
Sve je moguce. Svako ko daje pare moze uslovljavati kako kod zeli. Ako ti odgovara dobro ako ne dovidjenja. Sta je tu je a dobro nije. Nesto se zasigurno muva na veliko, ostalo nam je verovatno jos kratko vreme da saznamo sta.
 
Ja sam dobio da platim prvo tromesečje ove godine.Prošlu godinu sam izmirio početkom januara što je sigurno sigurno je.E sad od kad sam u Pdv plaćam svaka tri meseca.
 
Ja imam problem od kad sam u PDV-u ,što se tiče uplata za penziju.
Navodno nemaju obrazac kako treba da urade rešenje.
Zbog toga uplaćujem svaki mesec za naredni mesec.
Zrenjaninac koliko izađe tromesečno? Ja sam plaćao po 5000 din mesečno.
 
Rešenja će mo dobiti kasnije tamo na leto.Sad sam dobio 10.700din za tri meseca.Ali to ti zavisi kako ti je knjigovođa odradila posao.To ti pišem samo o PIO.
 
PIO me i interesuje. Bitno mi bilo da ne platim manje nego što treba.
Službenik u poreskoj mi rekao da je između 3 i 4 hiljade ali da nije siguran.
 
Meni su u poreskom rekli da treba da do 15. maja uplatim nešto preko 10000 din za prvo tromesečje ove godine.
 
ja uplatio u petak 46000, mislio sam da cekam jos ,al opet nije lepo ni da me ispale za subvencije sto nisam uplatio u predvidjenom roku - mada kazu da ce biti produzen
 
Ja sam u januaru uplatio za prvo tromesečje 2011. 10700dinara i prekjuče za drugo tromesečje 10700dinara.Mada mi je gospođa kad sam plaćao rekla da imam fore do 15.05, da platim ja sam to odmah odradio da mi glava bude mirna.Isto tako i za zdravstveno samo nekih 6000dinara.
 
Prijavljen sam na Pio sa 15.09.2010. Ako imam uplaceno sumu do 31.12.2010 od 10.750 din. i plus prvu ratu u 2011 dali imam pravo na subvenciju ili bi morao platiti celokupnu sumu od 43.000 za 2010 god.
 
http://www.vesti-online.com/Vesti/Tema-dana/142420/Rad-do-smrti-3-Kad-primim-koverat-rasplacem-se-

Jedno od mnogih iskustava vezanih za nase 'divne' fondove. Mislim da spada u ovu temu i da vredi procitati.

Seljak nije lako biti, a najgore od najgoreg je paor sa poljoprivrednom penzijom. Loša poljoprivredna politika odavno nagriza selo kao sona kiselina. I srpski seljak boluje od hroničnih bolesti, ali nema dovoljno novca ni za skupe lekove, ni za laboratorijske analize. Penzije su mizerno male, od 4.000 do 8.000 dinara, a dodatan problem je i neredovnost isplata te seljačke crkavice, kako mnogi seljaci nazivaju "zaslužena primanja od države".
 
Po mom skromnom misljenju seljak bi trebao(bilo da radi 1 ili 101ha)da dobija bar 15000hiljada dinara penz.samo po osnovu toga koliko je puta pokraden u ovoj nesrecnoj drzavi.
 
Posto kazu da je rok uplate Pio do 15.06.2011 a danas je vec 8.06. zamolio bih upucene da mi odgovore na pitanje koje sam postavio u proslom postu. Unapred Hvala!
 
prijavio sam se prosle godine na pio i platio 15 000din ove godine sam platio 23000 rekli mi da toliko dugujem a pio je 43 000 ako se ne varam a ja sam platio 38 000 sada sto sam platio manje da li nije to zbog toga sto se nisam prijavio od 1.1.2010 nego naprimer cini mi se da je bio maj kada sam se prijavio pa mi nisu racunali celu godinu i zbog toga mi manje naplatili el ima neko iskustva stim da me ne zajebu ovi i kazu da nisam platio 2010 dali da doplatim jos tih 5 000din za svaki slucaj do 15?
 
Plati toliko da od 14.08.2010. do danas imaš uplaćeno 43000. Ono što bude višak od prošlogodišnjeg PIO će ti ući u ovogodišnji PIO.
 
Nazad
Vrh