Dimenzije kunicnajka

Nemoj ni pokusavat oblagat stiroporom..Tu u stiropor ce da se uvale misevi i tek si onda nadrljao..
Pricam ti iz iskustva, jer sam oblozio kotilice stiroporom..sve sam morao poskidat i oblozit sa sperplocom..
Gogidj je u pravu, DŽO gde su ti zečevi stiropor nikako navale miševi ko ludi.:haha:
 
Au kako se uvale u njega, sila ih bude:sta:..stiropor izrove pa izgleda ko oni rovovi iz prvog sv.rata..:haha:
Moj savjet stiropor nikako...
 
I moj savet isto kao i kod mojih kolega stiropor nikako,ja moje kotilice samo kada se zenke okote i to nekih 10 dana zasuskam najlonom,a za zecicu ne brinem posto odraslim kunicima nije zima u to budi siguran...
 
Ja sam mislio stavit stiropor i navuc ljepilo pa fasadu posto mi je kum fasader on bi mi to uradio pa nemogu valjda proc kroz to sve mislim ti misevi.sad ste me zbunili a vec sam nabavio materijal.
 
Pa kako ja skonta kod tebe su kavezi od drveta..Sad kako i dali uopste moze stiropor i fasada na daske:sta:..?
Mislim moze to ali kako ce to da izgleda, jer drvo radi suvo i vlazno vreme ima sve da ispuca...
 
Planiram da pravim kavez za ovnolike, ograničen sam sa visinom od 205 cm, pa se razmišljam da li da pravim 3 boksa po visini od 60 cm ili da idem na varijantu od 4 boksa po 50 cm? Hoće im biti malo 50 cm? Meni se čini da neće, ali čisto da pitam. Ranije sam imao kaveze sa 60 cm visinom, pa se sad dvoumim.

- - - - - - - - - -

Inače, dužina je 100 cm, a dubina 85 cm.
 
Planiram da pravim kavez za ovnolike, ograničen sam sa visinom od 205 cm, pa se razmišljam da li da pravim 3 boksa po visini od 60 cm ili da idem na varijantu od 4 boksa po 50 cm? Hoće im biti malo 50 cm? Meni se čini da neće, ali čisto da pitam. Ranije sam imao kaveze sa 60 cm visinom, pa se sad dvoumim.

- - - - - - - - - -

Inače, dužina je 100 cm, a dubina 85 cm.

Mozes 50 cm slobodno.Ako uradis 4 boksa po 50cm visine dobices 200cm,a kako mislis ladice za izmet ili ces bez ladica samo kosi lim.Gde ces to upakovati, ili ces bez toga pa da jedni druge zapisavaju.
 
Pravio bih ladice, ali ne celom površinom, već samo 1/3 gde bi bila žica ili letvice. Možda mi je onda ipak bolje na 60. Jedino što time gubim 2 boksa.
 
Izvinjavam se. Kavez bi imao 2 reda. Ako idem na visinu od 50 cm (čemu gravitiram) imam 8 boksova, ako idem na visinu od 60 cm, imam 6 boksova.
Malo sam se razmišljao i mislim da ću ipak ići na 50. Ovnoliki jesu velika rasa, ali imaju spuštene uši, tako da im 50 cm neće smetati.
 
Da li mi tko može reći koje dimenzije gajbe su potrebne za:
- tov 20-ak kunića srednje rase
- muškog kunića srednje rase za rasplod
 
Da li mi tko može reći koje dimenzije gajbe su potrebne za:
- tov 20-ak kunića srednje rase
- muškog kunića srednje rase za rasplod

- Evo šta sam našao kod jednog autora:


Gustoća naseljenosti životinja
Ovisi o tipu uzgoja, volumenu objekta, ventilaciji i dr.
Preporučljivi normativi za pojedine kategorije životinja su:
ženka 1,7-3 m[SUP]2[/SUP]
mužjak 0,17 m[SUP]2[/SUP]
tovljenici 0,2 m[SUP]2[/SUP]
leglo 0,15 m[SUP]2[/SUP]

rasplodni pomladak 0,15 m[SUP]2[/SUP]

Sve mi se čini normalno osim ono za ženku, ali tako piše.


Isti autor dalje navodi
[FONT=&quot]dimenzije kaveza[/FONT]
[FONT=&quot]S unutarnjom kotilicom 70x50x40 cm[/FONT]
[FONT=&quot]Za ženku i mužjaka: kavez s vanjskom kotilicom ne manji od 0,25 m[SUP]2[/SUP][/FONT]
[FONT=&quot]Za remont: 33x40x45 cm[/FONT]
[FONT=&quot]Kotilica se izrađuje od lima ili plastike s dimenzijama 40x30x30 cm[/FONT]
[FONT=&quot]Na bočnoj strani prema unutrašnjosti kaveza treba postojati otvor promjera 15 cm[/FONT]


LP exsa




 
Nazad
Vrh