1 Maj kao praznik rada

Gledacu da se pridruzim nekom sindikalnom protestu, da ih podrzim u borbi za prava radnika. Verujem da ce ih biti mnogo pa cu najverovatnije biti u velikoj nedoumici kom da se pidruzim, da li jagnjecoj ili prasecoj brigadi.
 
Vikendica,rostilj...mada bi viseo voleo da se kisa istrese,pa da ostanemo kuci,kisu koju najavljuju...
 
Jos jedan neradni dan koji li je vec po redu.Dosad svaki dan skoro a u maju odma prvi pa neradni.

@ Dusko 58 karanfil da si mi zadeno u rever da ne pomisle da si neki srajkbreher.
 
Poslednja izmena:
Ja za 1. maj imam lud provod, svadbu kod kolege, subota, nedelja, ponedeljak( ko prekostane pričaće) pod šatorom u avliji.
 
Ja to ne slavim, koji vrag da slavim praznik rada kad sam nezaposlen, u ovako sje*anom društvu u kojem je radnik ništavniji od roba, gdje se rad, znanje i trud uopšte ne cijene?Prvi Maj je sasvim besmislen praznik u ovakvom kapitalističkom svijetu. Radnik se danas smatra najobičnijom potrošnom robom. U BiH, ako se razbolite, dobijete otkaz. Ako žena ostane trudna, dobije otkaz. Ako je zaposlena djevojka lijepa, gazda privatnik je "koristi" i u trećoj smjeni. Ako se žena zapošljava, mora da potpiše ugovor po kojem NE SMIJE ostati trudna. Ako ostanete invalid, dobijate otkaz. Ako niste nacionalno/vjerski/politički/rodbinski podobni, dobijate otkaz ili ne možete dobiti posao. Dakle, siguran posao možete imati samo ako ste politički/vjersko/nacionalno/rodbinski podobni, ako radite kao dva vola, ako šutite kao riba, ako ste sterilni, ako ne tražite osiguranje ili penziono i pride, po mogućnosti, ako ste "dobri" pa gazda može da vas j***.

Kakvog smisla ima slaviti praznik rada u takvom društvu?
 
Ja to ne slavim, koji vrag da slavim praznik rada kad sam nezaposlen, u ovako sje*anom društvu u kojem je radnik ništavniji od roba, gdje se rad, znanje i trud uopšte ne cijene?Prvi Maj je sasvim besmislen praznik u ovakvom kapitalističkom svijetu. Radnik se danas smatra najobičnijom potrošnom robom. U BiH, ako se razbolite, dobijete otkaz. Ako žena ostane trudna, dobije otkaz. Ako je zaposlena djevojka lijepa, gazda privatnik je "koristi" i u trećoj smjeni. Ako se žena zapošljava, mora da potpiše ugovor po kojem NE SMIJE ostati trudna. Ako ostanete invalid, dobijate otkaz. Ako niste nacionalno/vjerski/politički/rodbinski podobni, dobijate otkaz ili ne možete dobiti posao. Dakle, siguran posao možete imati samo ako ste politički/vjersko/nacionalno/rodbinski podobni, ako radite kao dva vola, ako šutite kao riba, ako ste sterilni, ako ne tražite osiguranje ili penziono i pride, po mogućnosti, ako ste "dobri" pa gazda može da vas j***.

Kakvog smisla ima slaviti praznik rada u takvom društvu?
Zombie zaboravio si nesto.Treba da pljunes i lovu da bi uopste dobio posao, ovo tvoje dolazi poslije da bi sacuvao posao_Osim ako nisi "guzonjin sin".
 
Sutra uvece na uranak, idemo u Gornju Kravaricu (nikad čuli) ide nas 15-ak kupili smo 10 gajbi piva, preko 15 kila mesa i nesto vina, imam osećaj da će neko ići na ispiranje......
 
Roštilj sa 4 prijatelja, planirali smo vojnički pasulj, ali nas je deo ekipe ispalio :osmeh:, kako to obično i bude..... :ppozdrav:
 
I tata bi sine,al moram da pazim pilice.Svaki posao ima svoje prednosti i mane.Nema mrdanja eventualno rostilj i to blizu kokosinca.Zivi bili i lepo se proveli gde god da idete.
 
Curina vikendica na Borskom Jezeru, nas 10 tamo, tri dana... ludilo...
 
Nazad
Vrh