Kinezi ?

Kupio sam traktor JINMA 554 bez kabine pre 5 godina u Jugometalu iz Svilajnaca. Cena 10500 evra. Kinez ga napravili za 6000 evra franko luka Šangaj. Kontejnerski prevoz za 6 traktora 2000 evra do Rijeke u Hrvatskoj. 500 evra prevoz od Rijeke do Beograda. Onda se država nadogradi do 10350 evra. Uzmem kredit kod Prokredit banke cena 15250 evra. Posle godinu dana dignu kamatu, zbog, kako rekoše, loših uslova poslovanja (šta mislite kakvi su tek naši, kad su njihovi loši) i cena ode na 17000 evra.
Traktor nije loš, lepo radi, lepo ore, ima dosta snage...
Ali ima i mana. Prekidači su jako loši. U proseku, posle pet uključivanja-isključivanja crkne prekidač. Par puta sam ih menjao i na kraju ugradio klik-klak prekidače kupljene na najlon pijaci. Sad nema problema. Inače, instalacija im je loša, stalno negde gubi kontakt. Kada je malo prodrmate opet radi.
Semering na vodenoj pumpi nije predviđen da se menja (ne možete ga nigde kupiti), jedino rešenje kupovina nove pumpe(cena oko 9000 din)
Četkice na alnaseru takođe nisu predviđene za menjanje, kao ni nosač četkica. (cena 12000 din za ceo alnaser) Usput, četkice možete da kupite malo veće, pa da ih obrusite, ili naručite kod privatnika.
Crko obrtomer, i pokazivač radnih sati. Ne može pojedinačno, mora cela instrument tabla. (cena 250 evra)
Delovi skupi, u Americi su 30-40 posto jeftiniji, ali je poštarina skupa, pa mu dođe na isto.
Nema zimsko paljenje. Mislim, ima ga na kontakt ključu, ali nisu mu nigde ugrađeni grejači, iako ima strujne izvode.
Pa zimi ako upali , upali, a ako ne ... Inače, pali bez problema do -5
Uh , ja se baš raspričao...

Koliko do sada ima rh? Okaci neku sliku uzgred ako ter ne mrzi.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
tuzne price uglavnom prate kineze,moj komso uzo na kredit novog,posle 6meseci pukla bregasta,u garanciji ceko 3 meseca i bio bez traktora.ovo sto je mikac naveo sve se i osttalim desava pale na guranje dok ne ugrade alter.od keca.

da cirkus bude veci odvedem komsu da gleda kineza vice covek novo je novo. ja mu kazem ti si resio bas da saranis pare. odemo kod gaja u pozegu tad ih je prodavo,jedan menjac rascerecen,zavirimo mi one viljuske sve isavijane kolko su meke.

zaviruje komso po kabini i palka ga,pola stvari neradi,pa mu ovaj kaze prodavac najbolje je staviti prekidace od keca,i jos sta bi valjalo. srecom on skonta kolko je sati i batali kupovinu.jos dva u kraju su zakovala. i ima ih po oglasima sve ispod hiljadu sati verovatno zbog kvaliteta.
 
Koji je ubedljivo najeftiniji kinez trenutno kod nas i koja je cena??
 
Pa eto ja imam jinmu 554 trebalo bi da su isti motori, valjda ce i moj dogurati na toliko sati mada kod mene ne radi vise od 200-250 sati godisnje. Jesi li imao kakvih problema?
 
Najvise problema i naj slabija tacka je instalacija. Negdje na 2000 rh otisao mi je medjuzupcanik u razvodniku paljenja. A od prvog dana sam ga cuo da nesto zvrci ali nisam znao sta. ove godine znaci negdje na 4000 rh otisla mi je vodena pumpa i moj stari je uspio slomiti viljusku za uklop kardana. E sad u branju posto je bilo bas zeznuto meka sezona pocela mi se blokada sama ukljucivat pa sam je na silu iskljucivo i sad vise nemogu da je ukljucim. Toliko o kvarovima na 4500 rh.Mada nekad mi sat i ne broji bas svaki sat :osmeh: rekoh losa instalacija.

- - - - - - - - - -

Dragane iz kog mjesta si?
Gornji Dragaljevac
 
Na Za instalaciju znam da je losa, jesi mogao te delove da nadjes I jesi li skupi. Ne znam kako je kod tebe Ali ovaj moj je dosta mrtav dok je hladan, znaci skroz lenj na gasu, kad se zagreje dosta je bolje Ali nije kao na 539 cim ga opines na gas on polece.
 
Medjuzupcanik sam pronasao u S Mitrovici tj izmijenio sam tad sve zupcanike i kupio sipke koje podizu klackalice caure koje leze na bregastoj sve to permant ulje i majstor oko 500 evra cini mi se. Nisam morao da skidam glavu jer je pristupno sa strane samo skines dva poklopca. Vodena pumpa je oko 80 evra ali je nema na lageru pa sam moju obradio u Tesnju. Viljusku nisam ni trazio samo je zavario i teraj dalje.

- - - - - - - - - -

Sto se tice startnosti moj traktor je tezak 3030 kg shodno tome mora bit i lijen to mu nezamijeram maksimalno ide oko 40km/h samo brdo vidi prije mene hehehe
 
Što se tiče Jinma traktora ima ih više komada sa po 10-ak hiljada rč bez otvaranja motora i menjača...
Sto se tice instalacije ona jeste problem, tj salabi kontakti na instalaciji.
 
To je moj traktor
img20141127134307.jpg
[/IMG]
img20141203140824.jpg
[/IMG]
img20141203140706.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh