Kinezi ?

Tar je napisao(la):
Ovo je ime jednog.....slucaja. Puna usta EU i boljeg zivota a u stvari rade za neke druge a ne za nas.
To su seronje tzv novog svetskog poretka, ideolozi neoliberalizma gde tzv slobodno trziste sve resava kobajagi. I tako dok njihovi ideoloski mentori ocigledno gaze sopstvenu ideologiju tako sto pomazu svoje posrnule banke a ne pustaju ih da propadnu na trzistu, dotle ovde sve treba da propadne da bi neki to sve pokupovali.
Dakle u poljoprivredi treba da se dogodi ukrupnjavanje. Ruku na srce veliki posedi su ekonomicniji ali da bi se to dogodilo treba "proleterizovati" one manje proizvodjace, dakle otkupiti im jeftino zemlju a njih pretvoriti u jeftinu radnu snagu. To je ideja. Zato je ovde "Kinez" najskuplji na svetu.Zato ne postoji drzavna strategija za poljoprivredu, zato se unistavaju nasi instituti i proizvodjaci semena, zato Zaharije Trnavcevic na jednoj stranoj TV reklamira sadnju svedskih sljiva u zemlji Srbiji.

Dakle da se vratimo na traktore. To ime koje ne zelim ni da napisem, je simbol brutalnog laganja ovog izmucenog naroda jer da im je bar malo stalo taj Kinez bi kostao toliko koliko kosta kod vas jer ne zavisi ni od Amerike, ni od EU, ni od Medjunarodnog monetarnog fonda, ni od Mladica i Haga, to zavisi samo od tih seronja na vlasti !
otkud to ukrupnjavanje. kad sam radio na agrokombinatu pricali su da veliki moraju propasti jer su veliki i glomazni i da samo mali mogu opstati. sad neka druga prica. svaka cast na pisanju samo bih dodao nesto. imao oko 5 miliona hektara obradive zemlje a nemamo industriju poljomehanizacije pa uvozimo sve i svasta.o politicarima je steta pricati ::svaka cast:: ::svaka cast:: :cao:
 
ja imam Fotona 824 pre 2god sam kupio na Novosadskom sajmu prezadovoljan sam vuce pluga obrutaca od 3 brazde(u laki zemljama 3*40 a u teskima 3*35 a lako ga vuce) ima snagu a u transportu je bruz(po mom procenu pre sam imao rusa)
 
igor74 je napisao(la):
Tar je napisao(la):
Ovo je ime jednog.....slucaja. Puna usta EU i boljeg zivota a u stvari rade za neke druge a ne za nas.
To su seronje tzv novog svetskog poretka, ideolozi neoliberalizma gde tzv slobodno trziste sve resava kobajagi. I tako dok njihovi ideoloski mentori ocigledno gaze sopstvenu ideologiju tako sto pomazu svoje posrnule banke a ne pustaju ih da propadnu na trzistu, dotle ovde sve treba da propadne da bi neki to sve pokupovali.
Dakle u poljoprivredi treba da se dogodi ukrupnjavanje. Ruku na srce veliki posedi su ekonomicniji ali da bi se to dogodilo treba "proleterizovati" one manje proizvodjace, dakle otkupiti im jeftino zemlju a njih pretvoriti u jeftinu radnu snagu. To je ideja. Zato je ovde "Kinez" najskuplji na svetu.Zato ne postoji drzavna strategija za poljoprivredu, zato se unistavaju nasi instituti i proizvodjaci semena, zato Zaharije Trnavcevic na jednoj stranoj TV reklamira sadnju svedskih sljiva u zemlji Srbiji.

Dakle da se vratimo na traktore. To ime koje ne zelim ni da napisem, je simbol brutalnog laganja ovog izmucenog naroda jer da im je bar malo stalo taj Kinez bi kostao toliko koliko kosta kod vas jer ne zavisi ni od Amerike, ni od EU, ni od Medjunarodnog monetarnog fonda, ni od Mladica i Haga, to zavisi samo od tih seronja na vlasti !
otkud to ukrupnjavanje. kad sam radio na agrokombinatu pricali su da veliki moraju propasti jer su veliki i glomazni i da samo mali mogu opstati. sad neka druga prica. svaka cast na pisanju samo bih dodao nesto. imao oko 5 miliona hektara obradive zemlje a nemamo industriju poljomehanizacije pa uvozimo sve i svasta.o politicarima je steta pricati ::svaka cast:: ::svaka cast:: :cao:
 
::000:: prijatelju moj prvo da ti kazem to za mladica.... a dalje znas iz kursadzija itd. neznam koliko si skola zvrsio ali se vidi da si veliki srbin a takvi kao ti su unistili sve , kao prvo bas tebe ceka eu. da ti se moli kao drugo kod njih se barem zna reda a sad sto si ti naviko da sefujes a sad ti tesko pada da radis to ostavi za sebe onda, a zaharije sto nudi sljive neke norveske, japanske ,bugarske to je njegov problem niko te netera da kupis, a to sto srbija nema kvalitet u nicemo vec 25 godina to mi objasni pa onda pricaj o kojekakvim kinezima i sljivama, sve je bolje i kvalitetnije od made in lopovluk, tj serbia
 
ja nisam cuo da se neko jos zalio na kineze,kod nas ima yto nekoliko,i svi su zadovoljni,kazu da imaju vise snage nego drugi traktori u tom rangu,tako da i ja sutra idem u agrovojvodinu po jednog od 90 ks,ubedili me.....
 
pa njegove su pare, ali šta mu vredi govoriti ,zaljubio se u rižojede i kaže oće nov pošto poto a šta će posle biti :sta:
 
Jinma ...... ajde YTO jos i nekako da se svari , pogotovo stare verzije sto lice na fijata . Ali ovo ...... neznam , strasno su lose uradjeni , gledao sam ih na sajmu. BOlje da je za te pare kupio subvencionisani 549..... barem ima rez. delova za njega. Ili kupi polovan 549 pa ga sredi za te pare da bude ko iz fabrike.
 
jinma, europard, eurowolf, dong feng,.... sve jedan te isti traktor, iste kvalitete samo drukčije naljepnice, pa čak i yto te snage (45-55ks) je isti kao i ovi...
Dakle, motor kao motor ok, lamela li-la, mjenjač ako valja kad napravi 300rč valjat će dosta dugo, problem s el.instalacijom, i loš hidraulik.
Znam jednog i s blizu 3000rč, el. istalacija koma najbolje odma sve počupat i stavit ponovo, nikakvih problema do sad, procurio semering na prednjem točku..
Ovisi na šta natrefiš, nađe se i pokoji ok..

Ali, problem je što znam za par komada koji su bili u razlomcima kako bi savo reko, između 50 i 200rč, mjenjač, lamela..
 
ljudi prvo kupite pa onda pričajte kakvi su.ja imam YTO 804 zadovoljan sam,a imamo i novog rusa isto će i jedan i drugi uraditi :ppozdrav: :bravo:
 
Zorane kog rusa imas i koji manje trosi?Da li je istina da je rus manje bucan? :ppozdrav:
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Rus je mnogo manje bucan.
Post je spojen: [time]1283421908[/time]
_________________________________________________
manje je yto bučan,a i manji je potrošač
Post je spojen: [time]1283454368[/time]
_________________________________________________
bewisa je napisao(la):
Zorane kog rusa imas i koji manje trosi?Da li je istina da je rus manje bucan? :ppozdrav:
892
 
pozdrav svima, ja sam momcilo i pozarevca, imam YTO 554, evo sad treba da mi dodju za drugi servis na 250 sati, vec mesec dana vucem berac zmaj 222 i nemam nikakvih problema sem sitnice , recimo pokvario se amortizer na vratima, , i sigurnosni ventil za vazduh , radi po ceo dan na 1500 obrtaja nigde da procuri, mozda se tako potrefio ali ja sam za sada zadovoljan, mislim da ima vise snage nego sto pise
 
Nazad
Vrh