Kinezi ?

Polovni traktori carine se sa 20 % + PDV od 18 %, dok je carinska stopa za nove traktore 15 %. Kombajni i ostala mehanizacija-priključne mašine se carine sa 10 %.
 
živo me zanima oćel sad carina na traktore biti veća od carine na automobile...
ako bude kako je rečeno da će biti, carina na traktore od nove godine pada na 12% a na automobile na 10%.
 
S' tim što dileri dižu cenu, i razlika će biti za max 6 % u odnosu na sadašnje cene, tako da i o tog pada nema neke vajde..... :nono:
 
::traktor:: ovo je jd i to je traktor hhhhh kinezi nisu za dubre tovarit
 
vqtr3t.jpg
 
ja imam YTO-X 1204 i jako sam zadovoljan sa njim za 34000 evra on se jako dobro pokazao. na odnosu od dzondira od 126ks koji kosta oko 70000evra on je jako dobar traktor i cak je zivahniji od dzondira ima ostriji motor na gasu i po vuci. dzondir je tezak oko 6t a kinez je tezak 5.8t ja sam ga merio na digitalnoj vagi.
Post je spojen: [time]1263327985[/time]
_________________________________________________
nego mene zanima dali neko zna kako su se pokazali YTO 445 to su traktori sa prednjom vucom i imaju 45ks?
Post je spojen: [time]1263328085[/time]
_________________________________________________
zukrpx.jpg
 
Gledao sam kineski traktor foton u radu , cini mi se da je 85 ks ,ima ga moj komsija kada ga slusas ciniti se da ima sest klipova ima mocan zvuk,vukao je trobrazni plig 14 coli u zemlji koja i nije bas laka gde sam i ja orao sa rusom 82 i mogu vam reci nije nimalo los komsa ga je kupio ima4 ili 5 godina za sada je imao problem samo sa losom installacijom strujom i auspuh mu je bio otpao ali ne gasi ga sve u svemu on je prezadovoljan :D
 
ima li neko mozda neki mali kineski traktor od 25-30 konja , mene bi nesto tako interesovalo zbog mojih manjih potreba
 
nego mene zanima dali neko zna kako su se pokazali YTO 445 to su traktori sa prednjom vucom i imaju 45ks?


Da li si ti traktor kupio u decembru 2007 kad su otisli jos 10 komada manjih u opstinu Alibunar?
Bilo je valjda sest od 40-45ks. Uglavnom su zadovoljni njih 5 a sesti je moj zet. On za sve ovo vreme pati li se pati, dolazio mu je servis jedno 9 puta dva puta su nosili traktor u agrovojvodinu i navalja te nevalja. Menjali su pumpu visokog pritiska bar 4 puta ali traktor uvek lose radi i gubi snagu. Da nema drugih takvih traktora mislio bih to tako teba al kad se uporede :udri: . Ostali su zadovoljni tim traktorima jedino se svi zale na buku. Kabina nije odvojena gumom nego lezi na metalne nosace pa prenosi i buku i vibracije, pa kad si ceo dan u njemu ::pomoc:;
 
Ovo gore napisano vazi za model ,,europard 404,, sa perkinsonovim motorima. A o modelu YTO 445 ne znam bas puno pa ne mogu da ih hvalim niti kudim.
 
Da u transportu koliko sam cuo ide oko 30 km u punom gasu, to je ipak sporo za ravan srem. ::traktor::
 
Nazad
Vrh