kako zavariti najlon za plastenik

milee94

Novajlija
Učlanjen(a)
25 Apr 2011
Poruka
3
Lokacija
bijeljia
pozdrav,kupio sam plastenik ali nisam dobijo najlon uz njega.kupio sam i najlon ali mi sada nije jasno kako zda najlon zalijepim ili zavarim za vrata plastenika.ako neko ima iskustva sa tim ili kakvih slika bio bi mu puno zahvalan.unapred hvala.radi se o ovome plasteniku
photo.php
 
Foliju mozes na nekoliko nacina postaviti, rukovodis se naravno tipom plastenika koji imas.... sliku naravno nisi dobro postavio pa pokusaj da procitas na forumu kako se postavljaju slike :veseljak:: uzgred, cudno mi je da ti je neko prodao plastenik bez folije?
 
Najlon za plastenik se lepi peglom.Na mestu gde hoćeš da postaviš najlon,presaviješ ga tako da dođe najlon na najlon,preko toga staviš novinski papir i onda pređeš peglom i zalepiš najlone."Pazi samo,mislio sam da pređeš zagrejanom peglom sa kablom uključenim u struju,ne hladnom peglom." Novinski papir možeš kad se najlon ohladi pažljivo skinuti ili ostaviti ako ti ne smeta.
 
ili plasticnim kopcama ili ekserima a peglom lepis samo kad ti se najlon pocepa
 
Folija jednom kad se skine sa plastenika više se nemože vratiti nazad zato što se skupi (skrati) na pedeset metara skoro za jedan metar.
 
Ja je skidam već dvaput,jer sam premeštao plastenik.Možda se malo skupila po širini,premda nisam siguran.Po dužini se nije skupila. A peglom sam peglao kad sam stavljao prvi put najlon,po svim sastavima okolo najlona(za užad za zatezanje i oko vrata).Ne razumem kako se ekserima spaja najlon ?
 
Ja je skidam već dvaput,jer sam premeštao plastenik.Možda se malo skupila po širini,premda nisam siguran.Po dužini se nije skupila. A peglom sam peglao kad sam stavljao prvi put najlon,po svim sastavima okolo najlona(za užad za zatezanje i oko vrata).Ne razumem kako se ekserima spaja najlon ?
Kod vas nemože da se skupi pošto većinom radite plasteničke tunele i foliju učvršćujete užadima i nemate tako nategnutu foliju ali na pravom plasteniku gdje je folija zimi nategnuta kao struna itekako se skupi. Kod nas se samo velike površine učvršćuju užadima (2000 m2 i slično) a koliko sam razumio sa ekserima se spoja isto kao što kuvari spajaju meso za šnicle ili mesari kako zatvaraju kulen isto kao i što šiješ tako sam ja razumio možda grešim.
 
Ako su vrata od plastenika od okruglih cevi spajanje je najjednostavnije izvrsiti kocamailiti klipsama.Njih ima plasticnih i mesinganih.moze i peglom ali je onda jednostavnije fenom za skidanje farbe da se to uradi.Ekserima moze da se spoji kapija koja je ipak poseban deo koji se pridodaje plasteniku to je brzo resenje za njivu kada nista drugo nemas pri ruci.Ekserima ne mozes ucvrstiti plastenik ipak je to malo nerealno.
 
Da sa peglom je jako dobro variti foliju, ali od novina ima bolje rešenje. ja sam radio sa laminatom i papirom za pečenje extra su urađeni spojevi i dosta je jak papir, a dobije se i malo na estetici ;)
 
Najbolji i najbrzi nacin je sa fenom,bilo je reci o tome na forumu.Ne treba ni papir niti sta drugo od pomagala.
 
Najbolji i najbrzi nacin je sa fenom,bilo je reci o tome na forumu.Ne treba ni papir niti sta drugo od pomagala.
ja podržavam svakoga samo video sam kod nas ovde su Nazovi "profesionalci" radili sa fenom i nisu baš nešto uspeli da nategnu foliju na vratima
jeste da je ova moja malo naborana u ćoškovima ali je nategnuta kao stuna.
 
meni stoji vec trecu godinu i nemam nikakvih problema,a spajana je fenom.Moze i pegla ali po meni je ovo jednostavnije i mnogo brze.Vidjao sam i gde je sastavljeno samo kopcamai to drzi ato i jeste cilj.
 
Nazad
Vrh