Benzinska kosacica

Probas rukom da dajes gas da vidis jel uopste do karburatora i regulacije. Slicno se ponasa i ako falsira vazduh na semerinzima radilice pogotovu sto je kosacica u pitanju jer donji semering vrlo cesto hoce propasti i lezaj na radilici a malo li ih je i radilicu ukrivilo. Svako falsiranje dovodi i do turaze zgodno tako da sve to treba dobro pretresti. Cak i plasticno kuciste filtera ima difuzore za vazduh koji imaju uticaja na rad motora
 
Zasto mi iza kosilice ostaje nepokosena trava , ako je trava vislja ,kao da je samo srusi i ne pokosi, po sredni kosilice ostaje uska traka ne pokosena.

Noz naostren , motor perfektan

Da li ima mozda neke veze sa obrtajem noza i kako bih to mogao da resim ?
 
Zasto mi iza kosilice ostaje nepokosena trava , ako je trava vislja ,kao da je samo srusi i ne pokosi, po sredni kosilice ostaje uska traka ne pokosena.

Noz naostren , motor perfektan

Da li ima mozda neke veze sa obrtajem noza i kako bih to mogao da resim ?
Mogu biti dvije stvari:
1. Noz oštren sa pogrešne strane, čak i nedovoljno ili
2. Nož nije namontiran kako treba (pogresno okrenut).
 
Najverovatnije je ili los kvalitet izrade noza ili kucista. Noz iza sebe ima onaj savinuti deo lima koji imitira turbinu da bi podizao travu u kucistu i izbacivao napolje. Sto god je taj deo manji ili sjeden noz teze je podici travu da bi je noz odsekao i onda je izglaba pogotovu gde je gusta, i jedino vecim obrtajima se donekle moze kompenzovati. Imao sam par kosacica sa slicnim problemom i samo zamenom boljeg noza se mnogo dobije.
 
Od kad sam noz zamenio pocela je da zeza , honda je u pitanju i original noz nisam uspeo da nadjem.

Prvo sam pomislio na obrtaje noza ,ali sad cu probati sa drugim ,kao sto Vica kaze
 
Šta može biti problem sa kosilicom upali iz prve-druge i ako stoji dve nedelje ali 1-2 minuta radi prekidano a posle radi normalno. Kad staneš da isprazniš korpu ili doliješ gorivo ona odma posle paljenja radi normalno znači samo kad je skroz hladan onda zeza. Kosilica ima briksov motor.
 
Preporučio bi ti i zamjenu ulja u karteru (ako je 4t motor). Poslije zamjene ulja motor radi dosta mirnije.
 
Brigsa vecinom zeza leptir na usisu koji imitira sauh ali on u stvari radi stalno i cim opadnu obrtaji se zatvara dajici mrsniju smesu da bi motor lakse vratio obrtaje. Vecinom ili se tu zaprlja ili oprugica vremenom izgubi svoju elasticnost pa dolazi do traljavijeg rada ali posto se to desava samo dok je hladan to jos nije lose toliko.Sve vremenom po malo popusta pa i pocinje zezanje tako da bar se moze osnovni servis odraditi i makar oprati polako spolja karburator jer prasva su cudo kad se polepe po oprugicama i stanglicama
 
Odnio sam kosacicu kod majstora da zamijeni karike jer je trosila ulje... kad sam je vratio, nakon pola sata rada na ovom mjestu dje je oznaceno kvadraticem zmirka mi ulje, na taj spoj, sto moze da bude? da ne postoji kakvi diftung tu?

I8YLl40.png
 
Postoji dihtung...odvijte sve srafove dekle i dignite deklu...ocistite povrsine bloka i povrsine dekle.... dihtung ako nije pocepan obrisite sa krpom i benzinom pa namazite tankom nekim silikonom i vratite deklu i srafove.... ulje ne sipate 12 sati..da se silikon osusi...
ako je dihtung pocepan...mozete napraviti novi od korica zidnog kalendara,sveske,bloka za crtanje....
 
Hvala na odgovoru, to cu uraditi zimuz kad ne bude kosenja...do tad cu dolijevati...

evo orginalne slike

iKS8O92.jpg
 
Imam veliki problem... Naime, ne mogu da upalim motornu kosacicu. Rijec je o kosilici staroj 9 godina, koja ima brigsov motor. Kosacica je dobro radila, uvijek je nakon ubrizgavanja (3x) palila kao mina. Međutim, sad odjednom uopste nece ni da pokusa da upali... Nije mi jasno zasto... Da li neko zna o cemu bi moglo biti rijeci, svjecica baca varnicu..
 
Da bi upalila jos joj fali gorivo i vazduh. Skini filter vazduha i vidi jel zaklapa leptir i baca li gorivo. Samo gorivo duze ako odstoji vrlo tesko je upaliti a moze biti i vode u dnu ili zapusena dizna. Ako i filter zapusi dobijace previse pa presisa. Kad tako nece da upali iz 5-6 pokusaja skines svecicu pa vidis jel mokra ili suva. To ti je dokaz kakva je smesa ali ako svecica i struja ispravno rade.Isprazni rezervoar za pocetak i sipaj sveze gorivo pa vidi
 
Ovako, ako je radila i sad od jednom ne želi provjeri kajlu magneta, briksovi motori su bolesni na to, promjenio ih u zadnjih par godina minimalno 30 komada na raznim kosilicama. Kvar od 2€ a nebi upalila niti da ju poliješ benzinom i zapališ!
 
Nazad
Vrh