Benzinska kosacica

Kolege, uzeo sam prije 2 i po godine novu kosacicu sa 4T OHV motorom. Problem je u tome sto nije zamjenjeno ulje u karteru tek do danas. Da li je moglo da dodje do nekog ostecenja?
 
Nabitnije je da je ulja uvek dovoljno i da je blizu mah. Nece joj biti nista ako nije previse bas radila ali sipaj kvalitetno ili polusintetickoili sinteticko ulje i neboj se. Retko koja kosacica napravi godisnje preko 50 casova rada a ja ga vecinom sezonski menjam i nikad problema. Najbitnije je da se nivo prati i dolije po potrebi jer je to jedino cuva i to je najbitnije
 
Da i ja tako mislim. Ali sam se bojao jer je novo pa zato. Redovno ja sve odrzavam ali ulje nisam mjenjao. Sipam modricko specijalno ulje za kosacice. U pitanju je Bavaria BPM 46, samohodka je sa sakupljacem. Kineske je proizvodnje, ali obavlja svoju funkciju.
 
Da li je neko imao iskustvo sa mtd kosacicama 52cm sa kawasaki motorom? Deluje mi primamljivo za vocnjak, ali mi je cudno sto nije brigs ili ohv motor?
 
Ma sve je to u principu jedno te isto. Sklapaju kucista vise modela sa razlicitim motorima zalepace nalepnicu i to je njihov proizvod a sve to kinezi stancaju na milione razlicitih komada
 
Da li se 'obicne' samohodne kosacice mogu gurati kada su iskljucene?

Pretpostavljam da opcija da idu a ne okrecu noz postoji samo kod 'skupljih'?
 
Da li se 'obicne' samohodne kosacice mogu gurati kada su iskljucene?

Pretpostavljam da opcija da idu a ne okrecu noz postoji samo kod 'skupljih'?

Ako na isključene misliš da je pogon isključen, naravno da se mogu gurati, tada se ponašaju kao obične bez pogona (tako je bar kod mene na Vilager VR 46T).
Inače samohodne su odlične za veće površine bez prepreka, drveće itd. jer je košenje sa pogonom uživanje, uključiš ga i polako ideš za njom. Košenje manjih površina sa cvećem, drvećem kada moraš da ih obilaziš je malo teže jer su samohodne kosilice teže nego one bez pogona.
 
Poslednja izmena:
Na mojoj hondi mozes da guras ali ide dosta tesko, kao kad bi gurao auto u 4 brzini. Ne praktikujem guranje bez pogona.
Meni je pogon na zadnjim tockovima ( ne svidja mi se) I ako guram izdignem zadnji kraj, obicno su to kratke relacije, kad
ulazim ili izlazim iz garaze I sl.
 
Ima oko 800-900 metara od vikendice do manjeg vocnjaka, pa sam mislio da ne koristim auto da je nosim, vec da odguram kosacicu iskljucenu.
 
Kod moje nozevi se ne okrecu, ako ne zelim, dok idem. Znaci ubacis u 3brzinu I trk za njom do odredista:haha:
 
Po meni je bolje da je ubacis u rucna kolica jer je lakse i za tebe i kosacicu. Rucke na samohodnim nisu toliko jake da bi izdrzale skoro duplo tezi oklop i plus pogon .Na mojima su vec nekoliko puta pucale cim mi pogon otkaze i guram sopstvenom snagom
 
Ljudi zeza me tomosova dvotaktna kosacica dobija turazu cim pipnem gas pali na prvu,kompresija dobra struja dobra karb ociscen,sta bi moglo da bude da i leo radi na leru cim dam gas dize turazu.
 
Pa pomagaj prijatelju zena oce da me ubije dvoriste ne pokoseno...koji zicu gde kako::sramota::

- - - - - - - - - -

Pa pomagaj prijatelju zena oce da me ubije dvoriste ne pokoseno...koji zicu gde kako::sramota::
kosacica-ff2670.jpg
ovakva je masinka i karb.
 
Zica koja povezuju klapnu (iz dekle gde je pricvrscen rezervoar) i karburatora...ako nigde ne glavi onda je problem u oprugi na osovnici leptira gasa.. itreba srafcigerom popustiti krug i zakrenuti ga da opruga bude nategnutija

nadam se da se shvatio...danas sam gledao nemam nijedan takav karburator pa ti nemogu slikovito objasniti

inace to je problem zbog kojeg dosta ljudi odustaju od tomos kosilice ili ubace drugi karburator...valda im mrsko da se igraju
u slucaju da ti nista nije jasno pozovi heheh
 
Ako je princip slican kao kod B&S motora,tj karburatora,onda ta opruga trazi skoro perfektan balans,ne moze biti zategnuta,jer ce naravno motor dobiti blesave obrtaje sto je potpuno beskorisno,jer ti motori rade na niskim obrtajima,a takodje ako je previse otpustena ,motor jednostavno ili se gasi,ili radi bas na niskim obrtajima.
Kod B&S motora,ta opruga na karburatoru otvara i zatvara leptir u zavisnosti od protoka vazduha,tj ako se motor gusi ona otvara,a cim motor radi bez veceg opterecenja ona ce ipak vratiti malo leptir da radi na nizim obrtajima,tako bar moja kosilica radi 7-8 godina,ako ne i vise,i ta povecanja obrtaja se ne primete skoro,kad primer kosim brze pa opteretim motor ili milim.No ipak to ne pomaze mnogo ako se kosi neka velika trava,ili gusta,ipak ako motor nema KS za taj posao,nece mu onda nista pomoci.
 
Nazad
Vrh