Benzinska kosacica

Svrha filtera je da pokupi nečistoće, ali bi ulje trebalo samo sitnu prašinu da veže. Kakvi su elementi prije da nema neki loš spoj mrežica ili kako su već kinezi riješili?

Što se tiče tog krupnog smeća, probaj za početak da staviš najlon čarapu preko filtera. Znam da kod nas to rješenje koriste svi koji pilaju drva na banseku i radi posao.
 
Da, pa znam da je svrha da pokupi to, ali mi nije bas jasno odakle moze to da nakupi sve u taj filter? to nije nesto sitno bas kao slamka, nego kao ona zrna sto trava ima na vrh. Pa ja sam skinuo bio taj filter mislim da nema problema sto se tice mrezica i toga

- - - - - - - - - -

https://www.dodaj.rs/image/LTv3fz evo ako moze ovako slika
 
Tu nešto opasno ne valja sa predfilterom. Gore kud uvlači vazduh bi trebala biti neka metalna mrežica da to krupno odma zaustavi i da uopšte ne dolazi do ulja. Obriši kućište dobro da nije masno spolja, nabaci čarapu da filtrira to krupno i opleti po livadi! :osmeh:
 
Ово баш и није нормално. Толико крупно труње би требало да се остане на самом почетку (барем су моја искуства са таквим клоном "Јанмар" мотора и истим таквим филтером).
 
u redu hvala vam na savjetima, pogledacu sta moze biti problem, uglavnom i ja sam mislio da ovo bas i nije normalno. Naravno dok je bio na drugi motor imao je onaj filter vazduha suvi a sad ovaj uljani pa ne znam bas kako funkcionise sa ovim. Svakako cu potraziti da vidim u cemu je problem
 
uzeo sam stihlovu kosilicu - malcer koja ne izbacuje travu nego je secka i rasporedjuje na zemlju. Masina je extra! znaci kosis i iza ne ostaje apsolutno nista! sva pokosena trava propada kroz preostalu travu i pada na zemlju. Naravno nije predvidjena za neke visoke trave ali nema vise mucenja sa korpom...
 
I moja kosilica ima sve tri varijante kosenja, malciranje, izbacivanje u stranu i skupljanje u korpu. Kosimo jednom nedeljno ali ipak radimo kroz skupljac.
 
Kosilica i beton-prošle godine su na servisu menjali glavnu osovinu jer se izkrivila od udarca u beton ali nisu zamenili klipnjače koja je sigurno bila malo napuknuta.Sad je opet dobila udarac,osovina ostala ravna ali ode klipnjača kroz blok.Vidi se i kajla od magneta koja je isto pukla.Stavio sam mu drugi motor i sad da vidim dokle če izdržat.Motor je veči briggs 190ccm.






 
Nedavno sam kupio kosilicu za vočnjak,Kosilica je LUX112 dB,5,5hp, sa čeonom kosom 90cm.puko je remen koji pogoni kosu,na njemu su se izbrisali brojevi pa neznam koji broj remena da kupim.Ako nekao zna broj neka mi napiše ovdje,hvala
 
Sastavljanje jedne mini kosilice i sa prilično jakim motorom za pogon 35cm noža.Sutra još stavim ručke i sajle pa če bit spremna za rad.




 
uzeo sam stihlovu kosilicu - malcer koja ne izbacuje travu nego je secka i rasporedjuje na zemlju. Masina je extra! znaci kosis i iza ne ostaje apsolutno nista! sva pokosena trava propada kroz preostalu travu i pada na zemlju. Naravno nije predvidjena za neke visoke trave ali nema vise mucenja sa korpom...
Ne bih da ti kvarim volju ali funkcija malčiranja je totalno sr*nje! :) Barem na Vilager kosačicama. Imam već 2-3 sezone i sad ću ti reći zašto smatram da je to loše.
Prvo možeš da je koristiš jedino ako je trava niska i suva tako da nema neke velike razlike sa ili bez nje. Najveći nedostatk je što taj nož baca travi ka gore i čim je iole vlažnija (ne mora da ima rose, kiše samo da u travi ima malo vlage) lepi od dole za ram i zapušava otvor za izbacivanje. Takodje dodatak koje se stavlja kad hoćeš normalno da kosiš je premali tako da se on još brže zapuši. Morao žicom da vežem poklopac kako bih mogao da kosim.
Muka je da nakon košenja učistiš gomilu trave nalepjene od dole, a neretko to moraš da radiš i više puta u toku košenja. Takodje vremenom ta trava nagrize farbu od dole i krene metal da radja. (inače je farba na Vilager jako loša, jedan tanka sloj) Ja sam sam se juče namučio da ošmirglam sve i ofarbam. Inače to se desilo za samo 2 sezone.

Mošda su to na Sthil-u oradili bolje mad nema tu šta princip je isti. Zakrivljen nož koje baca travu ka gore i u procesu je usitnjava. Ja sutra naručujem novi, normalan nož a to bih i tebi proporučio ukoliko vidiš da lepi travu.

Takodje nož je i ovako neverovatno mek. Posle dva košenja već je tup i sav izudaran. Ovaj novi planiram da okalim. Šta mislite o tome?

abarth 822 ofarbao sam kosačicu od dole osnovnom farbom za metal. Šta misliš da li da udarim i završnu pošto ova što imam jako lako spada. Nekako mi iz iskustva deluje da bolje prudju stvari koje ofarbam samo osnovnom.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče noževa, meni se odlično pokazao oregon. Originalni villager se poslije tri-četiri sezone potrošio da više nema šta da se oštri, a ovaj za par godina nisam skinuo više od tri mm.
Istina, dvorište sam prilično očistio od kamenčića i redovno se povalja pa i to dosta utiče.

8ebd14032294f186a7db8fd0671577f1.jpg
 
Ja sa vildzer od 125cc nemam problem.Sve lepo radi. Nizu travu malciram, kada je veca stavi onaj dodatak da izbaca sa strane.
 
Ja sa vildzer od 125cc nemam problem.Sve lepo radi. Nizu travu malciram, kada je veca stavi onaj dodatak da izbaca sa strane.
Hmmm. Koliko je dogo imaš? Koji model? Moj je ovaj :

Dobra stvar na njoj su veliki zadnji točkovi i ram napravljen slično kao ramovi za samohodne koje su skoro 10 kg teže. Inače apsolutno nemam potrebe za samohdnom funkcijom koja je korisana samo za velike površine bez prepreka. Miji travnjaci su suprotno od toga tako da mi 10 kg manje mnogo znači.

Što se tiče noževa, meni se odlično pokazao oregon. Originalni villager se poslije tri-četiri sezone potrošio da više nema šta da se oštri, a ovaj za par godina nisam skinuo više od tri mm.
Istina, dvorište sam prilično očistio od kamenčića i redovno se povalja pa i to dosta utiče.

8ebd14032294f186a7db8fd0671577f1.jpg
To je noš za malčiranje? Kolka je dužina, gde si ga uzeo i koliko para? Poz!
 
Poslednja izmena:
Pročitao sve o kosilicama na forumu al' nisam pronašao da je neko imao preblem sa pogonom kod samohodne.
Imam Villager VR 46T samohodnu kosilici više od 10 godina sa BS motorom, radi savršeno al' od prošle godine počeo pogon da "zeza", slabo vuče, okreću se točkovi kada se uključi ali nema snege da povuče mašinu. Nosio sam kod majstora koji je rekao da je problem u pogonu i plastičnom zupčaniku koji se "pojeo" i zbog toga slabo vuče.
Interesuje me da li je neko imao sličan problem, sada sam u razmišljanju kupiti drugu mašinu ili zameniti pogon koji košta oko 100€.
Pronašao sam na YT kako su to Rusi rešili al' ne znam da li ima negde da se kupi mesingani zupčanik kojim bi zameni plastični.
Link za video je
 
Nazad
Vrh