Žetveni ostaci-biomasa kao energent za grejanje domaćinstva

Kod mene je problem sto mi je dnevna soba pretopla a ostale prostorije su dobre
 
Nemam. Napravio sam najprostiji sistem bez mesnih ventila i termoglava samo pumpa na povrat iz radijatora u pec i na njoj imaju tri brzine i nista vise
 
I ja imam takav sistem samo sam morao da stavim termoglavu u mojoj sobi jer je tatko satvio preveliki radijator na ovo kvadraturu.

Moraces termoglavu da stavis.
 
Imas na ulazu u radijator ventile na inbus pa prigusi protok.Ne mislim na gornje nego na donje.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Na ulazu? Na ulazu moze biti jedino ako imas usponski ventilali i to nije ulaz nego izlaz,usponski ventili se stavljaju na jednocevni sistem

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
To da,sve zavisi kad krenes sa lozenjem i jako bitno koja je temperatura jer ako je do 23 stepene ali ako hoces da naguras do 25-26 potrosis oko 30% vise bala,ja naprimer krecem sa lozenjem od 7 ujutro pa do 23 uvece a ako dodje bas hladno onda i nocu idem da nalozim, za zimu spremam oko 1200 bala i ostane mi oko 200 ali lozim samo bale nista vise

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Malo je to! bez 30 stepeni nista a preko leta spustaj na 18


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam baš od sudanske trave, al bilo je sojinih bala u kojima je bila sama sudančina a soje jedva u tragovima (nemam dovoljno svoje slame pa šta mi donesu...). To ne pravi temperaturu, a pepela duplo...
 
Ja sam neki dan ubacio od ambrozije skoro cela bala,pokupio na uvratinama,gori kao ludo :)
 
Nazad
Vrh