Žetveni ostaci-biomasa kao energent za grejanje domaćinstva

Komšija je probao i kaže da se jako brzo pretvori u pepeo a slabo zagreva....
 
DRAGANE,,posto je izbaliras,ako je negde prema nama?ja planiram da peletiram,pekjuce sam isao da uzmem malo za probu,ali me kisa sprecila,
 
ako se bude dobro peletirala,oko 10 tona,..800,900 bala,mada moram prvo da probam,cim se malo prosusi..
 
Pozdrav svima. Koja bi bila preporuka kotla na bio od 80kw? Dvoumim se izmedju Uniko kovacica i Termin Kula. Ima li 3 varijanta. Vase iskustvo sa njima?????????
 
Juce konacno zavrsio sa slamom soje uneto 1800bala...
Fabian@ ja sam narucio od 40kw povisenu u Uniko kovacica,u selu ima jako puno njihovih kotlova na bio masu i svi ih hvale,a terming Kula ne znam dali ima neko,jesi pitao za cenu i jednog i drugog?
 
A sto ti treba tako veliku pecku? Moja kuci je 40kw i grejem 200 kvadrata,pogledaj sukom peci

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Ja imam Terming Kula 40 kw od 2009 i prezadovoljan sa sa njom.Grejem 100 m2.Loziste 120 cm horizontalna tropromajna.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam probao sve i svasta da lozim od biomase(bale), i slobodno mogu reci sve je to P..... dim, naspram drva!
Imam kotao od 40kw, famok bosna ih pravi. 2 bale od jednom stanu u njega ali dzaba, sve to izgori za sat vremena pa mora da se ponovo lozi.
I tako celi dan, celu noc pa i celu zimu neko mora da je dezuran kod kotla i svakih sat vremena ubacuje bale u kotao.
E sad, cena baliranja, transporta i skladistenja tih silnih bala daleko premasuje cenu drva koje potrosim za grejnu sezonu.
A o neredu koji bale prave da i nepricam.......
Inace potrosim oko 5 prikolica drva (sumskog otpada) za grejnu sezonu, sto me kosta oko 15000 din sa sve naftom koju potrosim dok drva donesem iz sume....A kako je kotao za bio masu ubacujem cele panjeve u njega ili ih testerom samo presecem na pola, i tako 2 puta u toku 24 sata. Kuca od 200 kvadrata bude nonstop topla......
 
Ja sam za 300m² uzeo 40kw uniko povisenu,spremio sam 1800bala i 20m³ drveta,tjst panjeva... Za prvu sezonu dosta :D
 
Kad procitam koliko ogreva trosite pa meni je ekstra jer ja jos nisam nikad potrosio 600 bala za sezonu. Pec sam pravio sam i grejem 220 kvadrata.
 
Potrošnja zavisi od mnogo čega. Npr kad počneš da ložiš? Evo mi već mesec dana malo malo pa potpalimo peć. Jbg hladne noći,mala beba.... a i volimo kada je toplo u kući. A ne da drhtimo ko dajc na leru....
 
Geci lozim samo bale nista drugo a sto se tice temperature ko drhti a ko ne to ne znam ali kod mene u dnevnoj jedan radijator je skroz zatvoren jer je pretoplo a forumasi koji su bili kod mene zimi to mogu da potvrde.
 
To da,sve zavisi kad krenes sa lozenjem i jako bitno koja je temperatura jer ako je do 23 stepene ali ako hoces da naguras do 25-26 potrosis oko 30% vise bala,ja naprimer krecem sa lozenjem od 7 ujutro pa do 23 uvece a ako dodje bas hladno onda i nocu idem da nalozim, za zimu spremam oko 1200 bala i ostane mi oko 200 ali lozim samo bale nista vise

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh