Prskalica morava 100 l

mladen978

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Apr 2011
Poruka
12
Lokacija
bajina basta
zainteresovan sam za kupovinu Moravine prskalice od 100 l ( pokretna na kolicima) pa bih zamolio kolege forumase da mi kazu da li je ovo dobar ili los izbor.:sta:
 
ova prskalica mi je potrebna za prskanje zasada borovnice, a nisam zainteresovan da nosim na ledjima nesto sto tezi oko 40 kg 2 do 3 sata kad je bolje to obaviti brze i otici na :ppozdrav:
 
Ja ti neću reći dobar je ili loš izbor, al u mom slučaju se pokazala kao izuzetno zahvalna, pouzdana, isplativa, jeftina itd itd itd....
 
ja ni 5 kg ne bih tovario na ledja ako nemoram jos i da radis. Koliko sam ja upoznat sve moravine prskalice su za 5 mada uvek imas nemarnih ljudi i oni uglavnom nisu zadovoljni. tata je nasu kupio 86 god za sad 2x menjane membrane sve ostalo besprekorno
 
I ja imam jednu vec 20-ak godina i zavrsava posao oko vinograda i kajsija, dok za visoke tresnje vec nije. Prskalica na kraj vrste, crevo 50 metara koliko je i dugacka vrsta i samo pici. Prosle godine sam kupio jos jednu za drugi plac i cim budem imao vremena pokusacu da joj napravim kacenje na motokultivator imt506, pa sedi i vozi
 
Poslednja izmena od urednika:
samo vas jos molim da mi odgovorite da li ste imali problema sa motorima da bih definitivno prelomio. I ako znate cije su proizvodnje.
 
U toku je generalno sređivanje jedne morave sa kolicima 100 l pa kad bude gotovo postavljam slike i cene
 
Takva prskalica e dobar izbor, do kucu imam 1500 kvadrata plastenici, bila je prava stvar za mene, ali kad sam trebao da idem na njivu, punio sam je voda doma, tovario na prikolica, pa na njiva siminjaj od prikolice, popizdeo sam, pocnala je da kida gumice na pumpa pa sam je prodao dalje, i kupio pumpa za TV.
Kad sam trebao da je guram po izorani vocnjak je bio pcovanja.... ako nekog ne ora vocnjak onda OK.
To je moje iskustvo sa ta prskalica, u svaki slucaj dobra je, svakog nek si proceni svoi potrebi, preporucujem je!
 
Imam pitanje, da li mogu da iskoristim prskalicu morava ili bilo koju od ponudjenih na trzistu tipa vilager i slicno sa sopstvenim pogonom. Ideja mi je da na kultuvatoru namestim granu od nekih 4 metara i da tera recimo nwkih 4-5 dizni, da li je to moguce??
 
Jel remontovao neko skoro ovu pumpu na moravinoj prskalici-u pitanju je kometova pumpa :-[
 
Ma da, znam ali sam resio problem pukle membrane pomesalo ulje i hemiju, a kad sam sastavljao zamenio sam mesta onim kucistima, tj poklopcima ventila bocnim pa sam imao situaciju da neizbacuje pritisak a sve naoko dobro stavljeno, eto neko nesto i pogresi kad nesto opravlja:) :) :) :) :) :)
 
Kupio danas samo zbog motora koji je ko nov,čak i auspuh bez trunke rđe,sve skupa je samo stajalo neupotrebljeno.Sutra ču upalit da vidim kak pumpa radi-zbog stajanja je pitanje kakve su membrane i ostali gumi delovi.
 
Mozda nije pravo mesto za moje pitanje jer nije Morava , ali je prsalica/prc/.Pripremam se za prskanje sljiva , pa sam hteo da pregledam pRskalicu da bude spremna za zadatak.Problem je sto sam primetio da uvrce klinasti kais ., Stari kais se pokidao i stavio sam novi 10 x1305 od starih gorenje wes masina. Pitanje zbog cega bi se uvrtao i i kako da pokusam otkloniti taj problem , sutra moram uzeti rezevni da se nadje . Hvala unapred
https://www.dodajsliku.com/image/40QU2
https://www.dodajsliku.com/image/40Pnd
https://www.dodajsliku.com/image/40OCS
 
Nazad
Vrh