Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam ali malo mi deluju skupe te kabine. znam da je u Rumi na vaseru bilo novih(pravljenih) kabina za nekih 500e za ferdžu kad sam kupocao pre 2-3 godine, tad je to bilo aktuelno zbog novog zakona. Ujak je pre nekih 15 dana prodao kabinu od rakovice, siroka sa ventilacijom, u dosta solidnom stanju, kompletna, sva staklad, malo počela da truli za 300e(ostala mu od rakovice kad ju je prodao). Jednom sam u Rumi video da su takvu kabinu namontirali na 577dv stari tip, i sve lepo prefarbali, moćno izgleda.
A što se tiče buke u kabini ona se relativno jednostavno može rešiti. Postoje dva izvora buke. Prvi-posledica vibracija se rešava dobrim gumama i velikim odvajanjem, a drugi koji je posledica bučnosti motora produžavanjem auspuha iznad kabine i višeslojnom izolacijom od izolacionih materijala tipa Alibutyl i (ili) Dynamat Xtreme ali oni su malo skuplji oko50e kvadrat ili domaći materijali tipa azmafon, industrijska guma folija, pluta,... u principu što više slojevai njihova cena je par evra po kvadratu. I na kraju neko platno, koža ili šta već da lepo izgleda. Mislim da takva kabina ne bi trebala da košta više od 800e i da bude bolja kopija od orginala.
 
Mene više zujanje muči..
A motor melem za uši ...:osmeh:
Nešto će se uraditi sad trenutno ne nema se para još gumu moram jednu uzet na njega.
Onda kabina i to je to.
Jeftin pouzdan i ne treba mi bolji stroj ionako propašmo radi europske unije.
Sve nam ukinuše od poticaja pa nadalje.
 
poslacu ti broj na pp. ima covek kabina na izvoz kod nas je nas trojica kupili od njega dve su bile po 350 al su se morale raditi moje je bila 600 samo sam je zavrnuo na nosace i stavio malo donje staklo na levim vratima
 
Pozdrav za sve forumase..:ppozdrav:...Treba mi jedna informacija koji je traktor "bolji" i koji mi je bolji za obradjivanje 6 jutara zemlje mtz t40 sa duplom vucom ili 558??? Zanimaju me iskustva sa t40jer mi je pokojni deda imao 558 i traktor je super. al me nesto vuce t40 jest da je slabiji al prednja vuca...:sta:...hvala u napred..
T40 u svakom slucaju..Jede za dorucak 558,kako god okrenes,nije mu ni do kolena..Sta on potegne 558,moze da sanja o tome...Ima cak i grejanje u kabini,a izdrzljivi su mnogo
 
T40 u svakom slucaju..Jede za dorucak 558,kako god okrenes,nije mu ni do kolena..Sta on potegne 558,moze da sanja o tome...Ima cak i grejanje u kabini,a izdrzljivi su mnogo

Po mom misljenju 558 je daleko bolji traktor, ima precizan hidraulik, sklesnji je i zgodniji za rad.
T-40 ima grejanje u kabini samo sto kad sednem u T-40 osecam se kao da sam usao u neki bunker,preglednost nikakva...
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Necu da ovde pravim :off_topic: moze u temi slobodna diskusija... :ppozdrav: Inace oba traktora imaju i prednosti i mane ali T-40 definitivno za mene bolji...
 
Prednja vuca definitivno mnogo znaci,nebitno koji traktor.Uvek bi pre uzeo duplaka.Bas danas sam imao priliku da gledam koje uspone savladjuje store 404,tu obican ne bi mogo ni da opepeli.Duplak je duplak.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh