Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa to kao da se neko zakopcava na ledjima . Sta kazes Ciro na ovog frankenstajna D :osmeh: ?

http://www.polovniautomobili.com/oglas2725526/imt_65/ Ala ga je napakovo i jos kaze i kabina a kabina veca od celog traktora


Blagi uzas ko hoce kabinu mora da pones gedore i aparat za varenje pa udri da namontira i teraj kuci... :haha:

- - - - - - - - - -

Sta je tu cudno,koliko je mogao napraviti sati a ima 4 hektara zemlje.Ima i kod mene u selu isti ovakav,prvi vlasnik,ima 400 sati.Vise je u kvaru nego sto radi a izgleda kao da je juce izasao iz fabrike.Nije to za nas.

- - - - - - - - - -

Znam da je govorio ovaj da oce da proda ovaj LTZ i da kupi Rakovicu.


Pa ovaj bas ne izgleda kao nov,a u pozadini se vide drva tako da je ovaj radio u sumi 99%.. I zaradio samo 800 sati...
 
Nisam se sretao sa ovim novijim Unirvezalima.. Kod mene u kraju ima samo 445 i ni jedan noviji.. Ovaj je jak traktor e sad kako se pokazao i koj motor ima i kakav je po pitanju delova neznam... Ali ne izgleda lose..
 
Sta mislite o ovom traktoru??? Deluje mi dobro ocuvan e sad koliko ga ceni neznam.. Ko je u fazi kupovine traktora moze da pogleda...

http://www.polovniautomobili.com/oglas2913555/universal_1033_dt/

Ti novi Univerzali su nemogući za dijelove. Poznanik u selu je imao 533, dobio ga novog u nekoj donaciji posle rata. Kad mu je otkazala spojnica, apsolutno nigdje nije mogao da je nadje a njegova je bila previše oštećena da bi mogla da se popravi. Traktor otišao u dijelove. Na osnovu onog što znam, ne preporučujem.

Za ovu masinu sam pitao kakav je za delove ,niko mi nije odgovorio .

http://www.polovniautomobili.com/oglas2947566/ihc_423/

Dijelove za male IHC možeš nabaviti bez nekih problema u Inostranstvu, posebno Njemačkoj. Na ovim prostorima teže. Motori i ostalo nisu problem, teže se nabavljaju dijelovi mjenjača. Ne znam gdje je pravljen IHC 423 je je International imao fabrike u Njemačkoj i Francuskoj a posle i u Engleskoj. Za ove sa kontinenta je lakše doći do dijelova, za "engleze" malo teže. Mislim da u Srbiji postoji zastupnik CASE-a (CASE je davno kupio International pa su oni preuzeli i proizvodnju originalnih rezervnih dijelova kroz Golden Value program) pa ti je najbolje da se raspitaš direktno kod zastupnika.
 
Ti novi Univerzali su nemogući za dijelove. Poznanik u selu je imao 533, dobio ga novog u nekoj donaciji posle rata. Kad mu je otkazala spojnica, apsolutno nigdje nije mogao da je nadje a njegova je bila previše oštećena da bi mogla da se popravi. Traktor otišao u dijelove. Na osnovu onog što znam, ne preporučujem.

ZNaci toliko je tesko naci delove za njih??? Pa zar fabrika ne proizvodi delove???
 
Moze se naci djelova ali zavisi koliko ces te djelove platiti mene je recimo kvacilo izaslo za fiata 600 700 evra neznam sad tacno i jos nije to kvacilo od fiata vec je od samea.
 
Poslednja izmena:
Kolikoo sam upoznat Univerzal više uopšte ne postoji tako da ni dijelova, zvanično, nema. Ako nešto i ima, sve je to mala privreda. Prošle godine u toku siliranja, poznanik mi je pričao da je morao da mijenja spojnicu na Fiat 1000DT. Pošto je stara bila bukvalno uništena (šuma+vozač od 16 godina+traktor od 100 konja+vukojebina=havarija) zadovoljstvo ga je koštalo finih 1200 eura pošto je morao da mijenja i zamajac. Motor mu ima nekih bezbroj sati i radi apsolutno savršeno i mislim da če sahraniti sve ostale dijelove traktora(eventualno i vozača ako nastave da rade u šumi na onaj način) al on će i dalje da grmi.
 
Znam isti takav traktor na prodaju u blizini mene cena je mnogo manja ali je prednja vuca u kvaru..A model je isti.. A ovaj sa slike stvarno izgleda :bravo:.. Sad koliko li ima radnih sati to da proveris samo... :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh