Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zetor 4911 ima 28" felge tako da možeš da staviš sve od 11.2-28 do 16.9-28 ali optimum su 12.4 jer sa njima možeš idealno da radiš medjuredne obrade a nisu ni mnogo skupe. Što se okretnosti tiče vjeruj mi da je veoma, veoma okretan. Na masu se ne obaziri, tih par stotina kilograma ti ništa neće značiti u potrošnji a ekstremno mnogo znače u radu - teži traktor manje proklizava a tu se nabere mnogo litara nafte koji odu za badava. U selu ih ima par komada i to je jednostavno nepoderivo, šta ljudi sve rade sa njima a oni nikako da otkažu.
 
kao prvo manji potrosaci,sto mi je najosnovnije,laksi pristup delovima i osnovna cena delova i same generalne traktora...a da ne spominjem oranje i koja je razlika u oranju izmenju zetora i 549..inace ja imam 542 za 13 000 sati pa ti vidi,radjena generalna samo zato sto je zaribao zbog loseg ulja iz madjarske tokom rata...a tvoja konstatacija da su dzezvurine govori koliki si strucnjak...mada svako ima svoje misljenje i to treba postovati a ne vredjati nesto..
 
Moj Zet ima 4712 i za mene je to los traktor,ja mu ga odrzavam,skoro smo radili generalnu,to je smejurija od zastarelosti motora u odnosu na IMR motor.Resenja su za moje gledanje stvari praistorijska.Cena generalne je bila smesnih 1200 eura,zatim alanser je sporiji nego na 533,palenje na dekompresor,prednja karlica ili nosac prednjeg trapa je sacuvaj boze,ja bi obesio onog ko je ono smislio,ceo trap na plocevini od 8mm,lako se propne pa kad se vrati u tresne od zemlju popuca karlica,cak se kod nas u brdima desavalo ljudima da odpadne ceo prednji most sa traktora.Mogu referat da pisem ali da ne davim vise...Nekazem ima i dosta prednosti.
540,542 dzervurine:haha:
Ovako tacno je da oce na 542 da zezne nekad menjac,na 540 je trobrzinac i nece,nema brige,blokada je dobra dok je zupcanik blokade orginalan,cim se promeni kao sto sam ja blokada zeza,mala privreda.Inace blokada dobro radi ako je zupcanik IMT,ista je kao na 560,577 itd.540 je tezak bez kabine 1750,sa kabinom oko 2000kg.Moj je tezak 1950kg ali ja sam stavio tegove na zadnje tockove jer je on bez kabine mnogo lagan pozadi.Ako je sa kabinom dobar je,odlican,nece da se propinje.Hidraulik na 540,542 ti nece crci to garantujem,kod mene za 22000 sati jos nista nisam menjao.Delovi su najjeftiniji i ima ih i u trafikama.

- - - - - - - - - -

Najvaznije jako dobar 540 ili 542 kupis sa kabinom za 2500-3000 eura.
 
mirko 015 upravo to...na 542 jedino zeza sto hoce da pomesa brzine,ali kod mene nije do sada nijednom iskocio...traktor je solidno odradjen za srednja domacinstva iako ga vreme gazi ali i dalje sluzi,za razliku od zetora pa se kasnije ceses gde te ne svrbi...ali eto...
 
Žeks,pod teretom ne vozim ni cetvrtom ni petom nizbrdo jer to nikad nije mali teret,ali u principu ne iskace iz brzine. Ostalo oko 542 je drustvo objasnilo.
 
Po mom misljenju zetora 4911 bi prije uzeo nego 542, Komsija kod mene sta radi sa zetoro po sumi to je cudo i kuda ga sve goni pa ga nije satro. Mislim da je zetor dosta sposobni u brdu od 542 nema da proklize. A isto ore sa 12 coli.
 
540,542 i 549 su smesne masine,"dzezvurine" u poredjenju sa Zetorom 4911...


Slažem se sa tobom.
Žeks,ti svakom traktoru nađe manu.Tako ćeš se teško odlučiti koji uzeti.Zetor ima veliki ajšlang,to je sigurno a i mali su potrošači,stabilni,teže se zaglavljuju.Ako ćeš sa većom kabinom preporučio bih ti ipak 5011.
Nisu oni druže od 28 tona pa da će ti ugaziti njivu.
 
kao prvo manji potrosaci,sto mi je najosnovnije,laksi pristup delovima i osnovna cena delova i same generalne traktora...a da ne spominjem oranje i koja je razlika u oranju izmenju zetora i 549..inace ja imam 542 za 13 000 sati pa ti vidi,radjena generalna samo zato sto je zaribao zbog loseg ulja iz madjarske tokom rata...a tvoja konstatacija da su dzezvurine govori koliki si strucnjak...mada svako ima svoje misljenje i to treba postovati a ne vredjati nesto..

Druze kod mene ima delova za Belorus-Ursuz-Zetor vise nego za IMT. Delovi za Belorusa-Ursuza-Zetora daleko su jeftiniji od IMT-IMR. O motorima da ne govorim kod mene je zimi i - 30 ako ti zatreba traktor Zetor mnogo lakse pali. Ne kazem da su 540-542-549 losi traktori daleko od toga ali je 4911 u poredjenju sa njima daleko bolji traktor :ppozdrav:
 
Ja sam mehanicar,radim mehaniku dosta,ali najvise mehanizaciju pa me bas zanima gde su to delovi jeftiniji za Zetora od IMT-a i Rakovice.Ja sam u Rumi svakog drugog i treceg i znam posto je sta.A palenje sam se uverio kako pali,mora dekompresor da bi nekako upalio,vergla kao mrtav svaki.
 
Izvinite,
vidim da sam pokrenuo lavinu. Dobro rekoste da ja svakom nađoh manu. To su sve dobre mašine, ako se koriste i održavaju kako treba i naravno svaki ima i prednosti i mana, zavisi za koji posao.
Ako date i najbolju mašinu nekom ko će je goniti a da ništa ne održava, staće kad tad i onda taj može reći da ne valja. Ima tu mnogo i do vozača.
Nisam imao namjeru da bilo koga isprovociram. U svakom slučaju saznao sam dosta i hvala vam.
 
Izvinite,
vidim da sam pokrenuo lavinu. Dobro rekoste da ja svakom nađoh manu. To su sve dobre mašine, ako se koriste i održavaju kako treba i naravno svaki ima i prednosti i mana, zavisi za koji posao.
Ako date i najbolju mašinu nekom ko će je goniti a da ništa ne održava, staće kad tad i onda taj može reći da ne valja. Ima tu mnogo i do vozača.
Nisam imao namjeru da bilo koga isprovociram. U svakom slučaju saznao sam dosta i hvala vam.


Raspitaj se,razmisli i odluči sam....
 
Ja sam mehanicar,radim mehaniku dosta,ali najvise mehanizaciju pa me bas zanima gde su to delovi jeftiniji za Zetora od IMT-a i Rakovice.Ja sam u Rumi svakog drugog i treceg i znam posto je sta.A palenje sam se uverio kako pali,mora dekompresor da bi nekako upalio,vergla kao mrtav svaki.

Pozdrav kolega i ja sam mehanicar :osmeh: do duse vise radim putnicka vozila ali posto mi je radnja na selu s vremena na vreme popravljam i traktore. Sto se tice delova za Ursuz-Zetor-T40 i T25 Krokus Golobok Smederevska palanka 026/381-120... Oni su direktni uvoznici i najjeftiniji. Sto se tice ostalih poljoprivrednih masina isto Smederevska Palanka svakog 15tog u mesecu sve za poljoprivredu. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -


Sto se tice ovog snimka sniman je u ravnici, Neka on dodje kod mene sa ovim 542 uzbrdo da izvuce samo jednu od ovih prikolica ili nizbrdo da je spusti i skidam kapu.
 
imas i jeftinije delove a kvalitetnije kod Marije Muhe .A kombajn je case 527 MDW ustvari samo novija generacija mog 517 MDW
 
Ja sam uzvlacio sa 540 ovakvu prikolicu Zmajevku a na njoj je cisterna za vodu,puna vode 5000 litara,ukupan teret 7,5 tona uz brdo(asfalt),9% uspon a brdo kakvo je znaju mnogi koji su dolazili kod mene.Uzvlacio sam sigurno 20 puta a i moj burazer Slavko je jednom sa 539,tad i nikad vise,usro se ziv.

- - - - - - - - - -

imas i jeftinije delove a kvalitetnije kod Marije Muhe .
Kod marije smo pre mesac dana kupili sve delove za zetov 4712,jeste najjeftinija ali je to daleko od cene delava za domace traktore.
 
pa zetor i nije jeftin traktor nego dobar i malko skuplji su delovi jer su iz ceske,nego delovi za domace traktore poreklom iz turske i kine kolko para tolko i muzike.
nego ja sam bez konsultacije sa vama kupio RX 170 da cujem komentare.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh