Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Taj opasan zapadni traktor za te novce ce imati bar 5000 rs, sto ce reci da moze da izgura jos dosta, ali je i vreme da pocnu neke sitnice da otkazuju, pa majstori, delovi cekaj dok stignu. Zaista je tesko naici na traktor s odgovarajucom cenom.
Meni generelno nije bitno dal ce se neko okrenuti za mnom, ne bavim se poljoprivredom zbog sporta ili popularnosti, jeste lepo kad se okrenu, ali su mi vaznije druge stvari . 50% udobnosti za vozaca ce biti reseno ugradnjom polovnom vazdusnog sedista cim izadjemo iz garancije.
Jos ce da se vaga, rusi, kinezi, turci, ...opet rusi :bravo:
 
Sta je trenutno najpovoljnije za kupovinu od novih traktora ~ 130 ks, ako ne racunamo ruse i yto?


Koliko sam upoznat sa cenama traktora od 130 ks najpoljniji zapadni su Landini Landpower 135 ili McCormick G-Max 135 (isti traktori druga boja i ime), koštaju oko 52000 sa pdvom, prate ih Zetor i Kubota.
 
Ima neko iskustava sa novim IMT traktorima 549DW,549DW serija s i IMT 2050?? Opasno mi se svidjaju i planiram da u nekoj blizoj buducnosti uzmem jedan od ta 3,ne mogu da se odlucim... :D
 
Molim za savet oko kupovine traktora od 80 do 95 ks....Cene modela sto sam gledao su problizne,marke Same,McC,Landini,Case? Traktor mi je potreban za skoro sve sitnije poslove,znaci da seje,sparta,prska,baca djubre i u transportu da pomogne...
 
Da nisi možda gledao cenu Zetora? Tu su negde sa kvalitetom od pomenutih

Jesam,gledao sam i bili smo u Novom Sadu kad su ih pokazivali u radu sa lemken masinama,i kada su predstavili zetora od 140 ks,i iskreno razocarali su me.....za te pare nije neki kvalitet,moje misljenje. Cena zetora od 80 ks je cini mi se oko 32 000 e sa pdv-om,pa kad pogledam same je ista ta konjaza oko 34 000 + pdv,jeste da je skuplji ali je kvalitetniji,kao i McC c-max 100 je 34 000 + pdv,znaci kontam da je od 80 ks nesto jeftiniji.
Na sajmu mi se stvarno svideo zetor,i dosta je tih u kabini,ali sad kad sam ga malo bolje zagledao i video u radu,nesto mi se ne dopada,moje misljenje.
 
Koji nov traktor oko 50ks je naj jeftiniji i najpovoljniji kupiti na kredit?
I koje banke daju najpovoljnije kredite?

Trenutno su ti najpovoljniji domaći traktori jer država subvencionoše sa nešto više od 20% što nije zanemarljivo. Tu su negde i Yto, Foton ali ja bi uvek pre preporučio domaće, za prethodno pomenutim ne zaostaju IMT-ovi modeli a ima ih par te snage, da biraš, a delovi uvek dostupni i jeftini. Ako ništa i Rakovica 47 je tu i cena joj je ispod 10000eura.
Ja sam Rakovicu 65 DV kupio subvencionisanim kreditom, oko 13000eura je bila a nešto oko 1500eura ću za tri godine da dam banci na račun kamate.
Mislim da manje više sve banke daju približne uslove jer su u pitanju krediti subvencionisani od strane ministarstva, ako ih još uvek odobravaju.
 
golo go..o....ne kupuj ga nikako
Zasto? Jel ste vlasnik ili bivsi vlasnik Europard-a? Sta konkretno ne valja na tom traktoru?

- - - - - - - - - -

Trenutno su ti najpovoljniji domaći traktori jer država subvencionoše sa nešto više od 20% što nije zanemarljivo. Tu su negde i Yto, Foton ali ja bi uvek pre preporučio domaće, za prethodno pomenutim ne zaostaju IMT-ovi modeli a ima ih par te snage, da biraš, a delovi uvek dostupni i jeftini. Ako ništa i Rakovica 47 je tu i cena joj je ispod 10000eura.
Ja sam Rakovicu 65 DV kupio subvencionisanim kreditom, oko 13000eura je bila a nešto oko 1500eura ću za tri godine da dam banci na račun kamate.
Mislim da manje više sve banke daju približne uslove jer su u pitanju krediti subvencionisani od strane ministarstva, ako ih još uvek odobravaju.
Na kom salteru se raspitati za pomenute subvencije?
 
Od domacih oko 50 konja najbojle ti je imt 549,barem meni se mnogooo svidja,a i ima ga komsija i doboro se pokazao,on ga je kupio prosle godine.. E sad jedini problem je sto se dugo ceka na IMT dok ti je dobra i rakovica 47,ali po meni imt ima prednost jer mi deluje mnogo lepse i bolje je uradjen,samo sto ces radkovicu da dobijes mnogo pre IMT-a... Subvencionisani krediti se vise ne odobravaju
 
Tomix@
Ja bi se za Yto 554, ima kolega takvog, isproban je u svim operacijama, setva, prskanje, špartanje transport (dosta je brz), isproban na zalivanju (sa potrošnjom konkuriše torpeda 75), jedino još u brazdi nije bio ali leoparda 2 brazde ima da vuče jer je u klasi IMT 558,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh