Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav za sve forumase..:ppozdrav:...Treba mi jedna informacija koji je traktor "bolji" i koji mi je bolji za obradjivanje 6 jutara zemlje mtz t40 sa duplom vucom ili 558??? Zanimaju me iskustva sa t40jer mi je pokojni deda imao 558 i traktor je super. al me nesto vuce t40 jest da je slabiji al prednja vuca...:sta:...hvala u napred..
 
T40 je jači od 558 (plus još prednja vuča), ali je to za 6kj potpuno nebitno. Ja bih se opredelio za 558! Snage ima sasvim dovoljno da vuče plug 2x14" ako je laka zemlja ili 2x12" u bilo kakvoj zemlji, setvospremač do 2.5m (ja bih preporučio 2.2m i pičiš drugom brzom u drugom spremanju), u ravnici dve petotonke prikolice al' ne baš prepune, mnogo je okretniji od T40, precizniji na hidrauliku, udobniji, pregledniji...
 
Druze naprotiv 558 je jaci od t40 on ima 58ks a t40 ima 40 ks ali mi se cine priblizni jer ovaj ima prednju vuci kao sto sam rekao dok mi je deda bio ziv radio je sa 558 i vukao dve zmajevke od 8t kukuruza u zrnu i 558 je isao.tako da za558 imam samo reci hvale a sa t40 nikad nisam seo u njega a kamoli radio zato me zanimaju misljenja drugih jer planiram da kupim traktor.
 
Tako gledano 558 je jaci i od MTZ 52,a u praksi ni slucajno, jer rusi drugacije valjda mere snagu.Izmedju 558 i T40 moja preporuka za IMT-a,jer je T40 gori nego oklopno vozilo.
 
t 40 ima 40 kw to ti je 60 ks ja bi isto uzeo 558 iz slicnih razloga mada razmisli o 577 cena nije drasticno veca a imas traktor kojim mozda obradis preko 10 puta vecu povrsinu od tvoje
 
Druže, T40 je jači od 558! Nemoj samo gledati na podatke o ks. Rusi su računali snagu na točkovima a ovi naši na čistom motoru. Imao ga je moj komšija, i ono što T40 povuče, 558 neće sigurno (što zbog snage, što zbog prenosa i točkova)...
 
I 558 i T40 su sacuvaj boze nezgrapni,ali T40 je jaci,jednostavno ima dobro resenu transmisiju i prenos.558 iako ga svi hvale kao jedan od najboljih IMT traktora smatram da i nije bas tako,jer i mi smo bili vlasnici veoma dugi niz godina 558 sa brzim menjacem.Najslabija tacka mu je kompletan hidraulik sa sve plocom koji je veoma slab,polozaj pedala kvacila i kocnica,prednji trap sacuvaj boze za ruke i hoce da prokliza pozadi,fali mu tegova pozadi.Sve je to posle reseno na 560 koji je daleko bolji i nema ovih problema,sem kocnica,volan su ubacili hidro i tu su manu resili.
T40 ima poluga,rucica nekih nemogu ni da se snadjem sa njim ali DV varijanta ima snage koja je bas sirova.Kad bi imao sire gume pozadi i kabinu bolju bila bi to masina bez zamerki.Tesko je i pricati sad o njima kad se ne proizvode u toj varijanti 20 godina,sad ih je sve stiglo,godine i vreme pa se i oni kvare kao i sve ostalo matoro.
 
Da dodam i ja koju,ne znam zasto sa tolko zemlje uopste razmisljas o T 40 ili o 558,ali kao vlasnik jednog T 40 dv,mogu da ti kazem par stvari.
U oranju,tanjiranju ili bilo kojoj tezoj operaciji u njivi 558 nema sta da trazi pored njega,jednostavno odlican odnos snage,tezine i precnika guma i njegova cuvena automatska prednja vuca cine da je ovo jedan jako zahvalan traktor i uopste nije veliki potrosac,nista manje od njega ne trosi 558.Ima servo volan,koji ako je ispravan radi odlicno,kod 558 ako nemas naknadno ugradjen servo - kratko receno na...o si.
Od mana sto ima je pre svega velika neudobnost i nepreglednost,jako je nepristupacan za bilo kakve popravke,pa i najosnovnije,nezgodan prelaz izmedju cetvrte i pete u transportu ( brzina se tako penje duplo) i ima problem sa zaletanjem vecih tereta.
Mozda ljudi koji nisu vozili T 40 nisu primecivali,ali iako je kabina neudobna i nepregledna,ima jako dobro uradjena cevasta ojacanja unutar kabine,tako da i kod nekog lakseg prevrtanja verujem da vozac ne bi stradao,a kolko se secam kod 558 je go lim i staklo.
Delovi za T 40 su jeftiniji nego za 558,osim ako ne racunamo gume:osmeh:
Kolko sam vidjao u oglasima,558 ume da dostize neke vrlo ambiciozne sume,a licno smatram da ne vredi toliko.
 
Nezahvalno je to tako komentarisati,pogotovo da kaze da mu traktor od 58 Ks trosi vise nego tarktor od 90.
Pogotovo kad se pominje Torpedo,jos malo ispasce da on ne trosi nista,nego i sam dosipa u rezervoar.
Bolje je navesti neki podatak iz razlicitih operacija,pa da se vidi onda kolko trosi.Navodio sam u temi o potrosnji kolko trosi moj u nekim operacijama,merenje je sigurno tacno,jer ima merac sa podeocima u rezervoaru.U odnosu na 558 mogu da tvrdim da ne trosi vise,jer ga ima drugar.

Za delove sam zaboravio da napisem i osim za menjac,ima stvarno skupih delova,ali to kad ode znaci da se taj naradio samo tako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh