Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E pa evo i mene da Vas priupitam, ima li nekoga da je, uzivo, u Srbiji video na prodaju neki vinogradarski traktor.
Maksimalna sirina 140cm, snage oko 50KS, cena do 7000 evra.
Varijanta s placevima u Italiji ????????????????
Vec duze vreme trazim, pa mi je pala na pamet luda ideja, da kupim Univerzal s DW, da zamenim kompletnu prednju vucu s novog univerzalovog modela(vinogradarskog).
Kako sam racunao traktor se moze kupiti za oko 4.000 evra + prednja vuca(nova iz Rumunije) oko 2500evra + ugradnja oko 1000evra.
Dobio bih dobar traktor+dobra obezedjenost rez. delovima.
Radije bih da kupimo origanal, da ne komplikujem zivot.
Sta mislite ?
 
moj savet ti je kupi ursuza 360 ja ga imam vec duze vreme pored njega imam i 539 i mtz82 svaki traktor ima svoju namenu sto se tiče poređenja ursuza i558 ili univerzalom mislim da ta dva traktora nemogu da mu priđu u za razliku od njih ursuz ima 5 brzina menjača +spore ,veliki izbor brzina kardana ,veliki anšlajng ,neće da se propne ,dosta snage a mali potrošač

---------- Poruka napisana u 17:57 ---------- Prethodna poruka je at 17:55 ----------

moj savet ti je kupi ursuza 360  ja ga imam vec duze vreme pored njega imam i 539 i mtz82 svaki traktor ima svoju namenu sto se tiče poređenja ursuza i558 ili univerzalom mislim da ta dva traktora nemogu da mu priđu u za razliku od njih ursuz ima 5 brzina menjača +spore ,veliki izbor brzina kardana ,veliki anšlajng ,neće da se propne ,dosta snage a mali potrošač
 
Mozda ce ovo nekome pomoci,u svakom slucaju ko je blizu moze otici da pogleda ovu mehanizaciju:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Radi se o mehanizaciji iz agroziv-a.Kada udjete na taj plac doje vam da zaplacete.4 kombajna clasa lexiona stoje na sred dvorista zavejani snegom,traktori nh,mf,deutz,john deere, svi preko 250 ks,landini 85(slupan),belorusi(nekada su licili na traktore) i svi stoje izmedju godinu i dve(ovi veliki)..Ovi sto su na prodaju deutz su jos i u dobrom stanju,jedan radi a drugi stoji,treba mu malo sredjivanja ali nije los.Fendt je prilicno zapusten u kabini ali je ceo i kompletan,ispravan i mislim da je on bestbuy od svega ovde navedenog.Ursuzi su skrljani do zla boga i mislim da bi se od dva mogao napraviti jedan.Kolege koje su iz Lokve,Jermenovaca i okoline mogu se provozati i videti cega tamo sve ima i u kakvom stanju.U svakom slucaju tuzna prica firme koja je otisla u stecaj(tako sam cuo) a jos tuznija sto takva mehanizacija stoji i propada.Ako neko ode tamo neka napravi koju fotku i okaci je ovde jer sam ja skroz zaboravio.
 
Ja sam svratio juce, bilo mi je uz put al jbg. nisam slikao. Pazite tu lepo pise godina nabavke a svaki je stariji bar 3, 4 godine.
Mislim da je to neka namestaljka, za fendt-a kazu da je ispravan ostao pocetkom 2010 i od tad nije paljen. Nije ni malo para kad kupujes nesto u ciju ispravnost opravdano sumnjas.
 
ma toga ima i u Zitistu u krugu Agroziva, sve krsevi rascerupani, cuo sam da je neko kupio jednog dajca na licitaciji pre dve godine i kao ispravan, i krene sa njim kuci, nekako ga upale, presao 10 km i zaribao
 
Za obradjivanje manjih povrsina IMT 533,539 je majka!Kod nas ima covek koji radi oko 80 lanaca sa IMT 539
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh