Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Montoya Nebih rekao da su im cene slicne ustvari znam da ima nisu slicne t40 semoze dobar uzeti za 1500e a 52-ka ne ispod 2300e a zombije u pravu zapravo jeste bolje resen od t40 ali su ipak to vrlo slicni traktori osim sto nisu braca po konjicima e sada covek ako nema tih 1000e razlike svakako ce morati uzeti t40 ako je vec odustao od DEUTZA mada je DEUTZ 45 bolji u svakom pogledu od 52ke cak i ako uzmemou obzir taj koji konjic vise
 
Meni su Rusi bas prirasli za srce ali veliko je to i tesko da bi se okretalo po njivi od 40tak ari. Ako bi ispao neki LTZ t40 ali 2x4 i to u bas dobrom stanju, mozda bix razmislio.
 
Uzmi Vladimirca za pare koje ces dati za vladiku mislim da bolje muzike neces slusati,jeste da nema dvostepeno kvacilo to navodim posto ljudi imaju predrasude da nemoze raditi sa balirkom moze samo kad se ustelis
 
Antrax sada sam tek video kazes 40 ari to je 4000kvadrati pa uzmi Vladimirca za te pare koje ces za njega dati neces se bolje muzike naslusati,jedino sto nema duplo kvacilo navodim to zato sto ljudi imaju predrasude da nemoze raditi sa balirkom moze samo se malo ustelis

---------- Poruka napisana u 13:04 ---------- Prethodna poruka je at 13:01 ----------

O tome sam ja pricao zombi ja sam iz kikinde znam taj traktor dobar je treba mu akumulator i par sitnica a to je do onih 1500 e ima iu beceju jos bolji u istoj ceni
 
Kod mene u selu ima mislim 2 4911, za jednog znam sigurno. Taj komsija ima 3320 i 4911 i sa manjim radi sve što i sa većim, do oranja pa do transporta i branja sa jednoredim SIP beračem, presovanja, koševine...Inače jako loše tretira svoje mašine, ovom 3320 je do sada 2 puta radio generalnu (ima ga 12-13 godina) a 4911 se drži i ne popušta već 5 godina mada njemu baš vade dušu (vozi ga on i 2 sina i radnici). Neobično moćan traktor za svoju veličinu.
 
A koja je fora kod ovih sto u oglase stave traktor imt 539 2000-2007g za 1100-1700e pa jos sa nekom masinom pride.Pa te pare vredi na kilo,jel to da bi neko doso u goste kod njih ili kao fora da ti pokupe pare kad udjes kod njih u kucu,bas mi nisu jasni ti oglasi.
 
Ne bi znao šda reći na ovo, već smo diskutovali o tome.... Ako imaš nešto za takve pare, doteraj meni 5 komada odmah, dobijas keš...
 
Vise slucajeva iz mog kraja!!! Isli su da "kupe" te traktore sto su po oglasima sa 3 puta manjom cenom nego realno. Kada dodju tamo gazda kaze dok vi dodjoste traktor ode dodje covek i uzega...ali ima tu jedan prodaje traktor ( ili neku drugu masinu,zavisi zbog cega ste dosli) i onda te odvede kod tog "komsije" naravno cena je dosta veca nego sto je realna vrednost. Dosao si da kupis jedno nude ti drugo presao si toliki put (200 km u jednom smeru) nevraca ti se bez masine... muke su to...ti dok zavirujes oko traktora koji se nalazi u tamnoj i tesnoj supi budes odzeparen ili drugi scenario hoce da te biju ako nedas lovu ili provera novca i fora da si doneo fals pare i da te nebi oni prijavili u policiju lova ostaje kod njih... Ovo su sve istinita iskustva ljudi koji su isli da "kupe jeftinu masinu" ovo se sve desavalo uglavnom na podruciju gde je pozivni broj 013! BUDITE OPREZNI !!!
 
U prevodu sve prevarant do prevaranta,jedino da se kupi nesto u selu od nekog koga znas ili nesto novo ako bude opet subvencije na domace traktore sa kamatom od 4,5%.Mozda i bude od sledece godine ko ce ga znati.
 
Zetori su prilicno retki kod nas u kraju, ne verujem i da ima majstora da ih popravljaju, uglavnom su doktori za IMT. A ako je traktor vec to godiste i za te pare onda bolje da i radionica nije daleto.
Posle vasih sugestija u uzi izbor mi ulaze 445 UTB i 558 IMT kao best buy (sto bi rek'o nas narod) s tim sto je UTB malo skuplji a IMT malo tezi na volanu.
Imam vremena da razmisljam do Septembra 2012 tako da ne zurim sa kupovinom. Na ove jeftine traktore covek lepo moze da se upeca; kriza sve veca i ljudi ne biraju sredstva.
 
Kad smo kod prevaranata iz okoline Panceva i tih novih traktora za 1500 eura,moji rodjaci iz CG su bili zrtve,prevalili toliki put ovi ih slagali odveli kod drugog,tu je pocela standardna procedura ubedjivanja a onda i maltretiranja daj pare il bijemo.Srecom pored para poneli su i pistolje(Crnogorska navika:)) pa su prosli bez posledica.Ko se cuva i Bog ga cuva.
Isti ili slican princip imaju neki prodavci kola iz Sapca
 
Takve prevarante treba na goli otok oterati da tucaju kamen do kraja zivota i tako zive !

---------- Poruka napisana u 11:59 ---------- Prethodna poruka je at 11:53 ----------

Treba da se napravi jedna dobra policijska akcija i da se to pohapsi, sto nije iskljuceno da nece!
 
U prevodu sve prevarant do prevaranta,jedino da se kupi nesto u selu od nekog koga znas ili nesto novo ako bude opet subvencije na domace traktore sa kamatom od 4,5%.Mozda i bude od sledece godine ko ce ga znati.

Kod nas se obicno ode kod majstora koji rade traktore pa se tu raspitas sta ima i da li ko prodaje, onda s nekim ortakom ko se razume pa u gledanje. Uostalom, bolje kupiti nesto jeftinije iako je u losem stanju pa ga sam sredjivati, makar znas sta si ugradio nego nalickano i spemno za prodaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh