Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je normalno jer vjerojatno ta tvornica neće dugo postojat.
Nema tu čvrste ruke u državi svi ih hebu ko stigne oš izvana oš iznutra.
A da rade traktore kako treba ko prije bila bi ludnica.
Ista priča ovdje s Torpedom bila.
 
ZA IMT 550.10 sam saznao da se kvari u selu do mene imaju dva kom jednom ja msm da je stradala prednja vuca u oranju po blatu a drugom je stradalo nesto u zadnjem diferencijalu kada je frezao sa frezom 130 cm ! Po meni je bolje uzeti polovnjaka iz uvoza kod meene ih ima stvarno dosta i nijedan se ne kvari u rodjaka MF 355 citavu godinu se ne gasi zimi snijeg i drva a ljeto proljece ratarstvo a u jedsen srva i oranje sa njim je MF 363 i nijedan do sada kvara a ko ima IMT noviji model stalno nes stuca!
 
Pozdrav svima; citao sam ove vase postove pa me interesuje koji bi univerzalni polovan traktor bio najbolje resenje za obradu recimo 3-4 hektara, malih parcela u Sumadiji, malo ravnice i ratarenja, malo sume, brda i drva. Morao bi da ore, vuce roto drljacu ali i da kosi, prevrce i eventualno balira. Jednom recju univerzalni traktor sa oko 45 do 60 KS, prosecnom potrosnjom, ne preteranom cenom u startu, okretan sa lako dostupnim i ne preterano skupim delovima jer za ove pare moze lako da padne i generalna po kupovini.
Cena otprilike 2500 do 3000 evrova. Meni eto prvo na pamet padaju:
Univerzal 445
LTZ T40 2x4
IMT 558
IMT 560
IMR 60
Ursus 355/360

Ako imate i kratak komentar: mane i prednosti za svaku od ovih masina bio bih vam zahvalan, na pr. potrosnja, funkcionalnost, cene, delovi, oranje, hidraulika.
 
@anthrax ja imam rakovicu R65, ako bi uzimao naprimer rakovicu bolje uzmi 65 nego 60, 65 ima servo . . . . u oranju ja veoma dobra . . . . samo sto IMT 560 ima bolju hidrauliku o IMR 65 . . . paljenje R65 ima super, moja pali ekstra . . . a 558 ima moj sogor, u oranju IMT 558 malo bezi Rakovici, ali 558 gubi na okretanju jer nema servo, i nema dobre kocnice ko R65 . . . . :ppozdrav:
 
Za te poslove Univerzal 445 je pun pogodak.Traktor je čudo.Jeftino održavanje,veoma mali(smešan)potrošač,kočnice besprekorne,menjač takođe...
 
Slazemse sa maticem daje za tvoj posed unirversal 445 najbolji izbor , mali potrosac dobbar prenos snage na podlogu , kao jedini traktor bice odlican , malo mu sporiji kardan al se to valjda nadoknadi na druge nacine
 
Hvala vam svima na konstruktivnim odgovorima!

Ja sam tako nesto mislio, da je 445 onako najkorisnija masina za te pare, pitam se kakav je u oranju i ima li delova za njega? Posto moj ortak koji je jaci poljoprivrednik ima 539 i LTZ T40 4x4, ja planiram da kupim nesto izmedju po snazi i gabaritima da mozemo da se upotpunjujemo i traktorima i masinama.
Sto se cena tice koliko sam shvatio po oglasima najskuplji su R65/IMT560/445 ali u dobrom stanju. Ursusi i poneki 558 pa na kraju T40 se mogu naci za pristojne pare ali pitanje je da li ide i generalna posle toga ili ne.
 
LTZ T40 je prilično specifičan traktor, nije posebno skup za održavanje i prednost je što ima pogon na sve točkove no ima vječitu manu što ne može da koči prednjom vučom kada ide nizbrdo. Ako ne planiraš neki ozbiljniji rad u šumi i spreman si na malo navikavanja na uvrnut mjenjač, on je najjeftiije rješenje. Njegova potrošnja je u svakom slučaju veća nego kod Univerzala, ipak se tu radi o dosta većem motoru (T40 ima gotovo dva puta veću zapreminu) no T40 je i mnogo sposobniji u oranju i drugim teškim poslovima (gotovo 100Nm više obrtnog momenta). Mana mu je takodje i dosta mali ajnšlag (mislim na T40 sa prednjom vučom, verzija bez prednje vuče ima "normalan" ajnšlag) pa nije baš okretan, a tu je i problem veličine, Univerzal 445 je dug manje od 3m, tek 281cm a LTZ T40 sa prednjom vučom je dug 386cm.
 
Antrax za tu cenu koju si naveo moje misljenje je da ta ti je idealno, i bolja opcija od svih navedenih DEUTZ 40 ili 45 karakteristike sam potrazi da neduzim
 
T 40 i nije baš jeftin za održavanje,prlično je skuplji od MTZ,umesto T 40 radije bih uzeo MTZ 52 cena im je slična

I ja isto mislim, kada sam uporedio cijenu održavanje LTZ T40 mislio sam u odnosu na neke polovne zapadne traktore. I ja bih uvijek radije uzeo MTZ52, em je jači, em je jednostavno tehnički bolje riješen od T40.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh