Sta kupiti Rus ili IMT?

Jovan1

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Jun 2010
Poruka
13
Postovani, molim da date vase misljenje, sta je bolje kupiti za oranje i konskilde belarus od 82 ili IMT 577DV....Unapred se zahvaljujem.
 
Koji Belarus te zanima, jel MTZ 82 ili MTZ82.1? Preporučio bih ti 82.1, ja sam htio da kupim jedan ali sam odustao jer je ipak preveliki za moje prohtjeve. 82.1 je jači od IMT 577 (rus ima 80-81KS a IMT 70KS), teži, brži, dijelovi su jeftini, hidraulika im je nevjerovatno moćna. Što se potrošnje tiče, tu ti ne mogu pomoći jer ne znam. 577 je jednostavniji za korištenje, belarus trazi malo navikavanja na mjenjač i ostalo. Lično, meni je 82.1 udobniji traktor od 577 i radije bih uzeo njega (posebno ako je nov, novog IMT-a zaista ne bih uzeo). Ovdje ima jako mnogo vlasnika tih traktora, pa sačekaj i na druga mišljenja.
 
Sve zavisi na koju seriju i godište tih traktora misliš.Ja Rusa sa malom kabinom nikada nebih kupio i apsolutnu prednost tu dajem 577 sa bilo kojom kabinom.
 
Ma bolje ti je ako uzimas nov traktor da uzmes MTZ ili noviji model,a ako uzimas traktor koji je stariji bolje uzmi IMT 577 jer je u njega bolja kabina a sto se tice snage MTZ je naravno jaci i bolji od njega!!!!!
 
Mislio sam na belarusa 820, a nekako mi je IMT 577 dv pri srcu, samo se plasim da nije jak kao ovaj rus 820...Mislim na neki imt od 2000.te na ovamo...
 
Mislio sam na belarusa 820, a nekako mi je IMT 577 dv pri srcu, samo se plasim da nije jak kao ovaj rus 820...Mislim na neki imt od 2000.te na ovamo...

Tako mlad 577 ima dosta bolju kabinu od onih starih 577, ali 820 ipak ima bolju i veću kabinu, a i jači je. Mislim da je tu već stvar ukusa, samo ja baš ne vjerujem u kvalitet mladih IMT-ova. Najbolji su IMT-ovi iz predratnih vremena, a ovo novo je sve nekako... Ja bih radije uzeo 820 iz 2000. godine nego 577DV iz 2000. godine.
 
ako imaš kamen u bubregu onda obavezno uzmi MTZ i nečeš pogrešiti prijatelju snaga,brzina i hidraulika su na strani MTZ-a ali su udobnost i potrošnja na strani 577 a verujem da ti je stalo do sebe a i jedan i drugi vuku 757-20 ko od šale a setvospremač od 2.90 i ne osete moj glas ide za IMT 577 DV :ppozdrav:
20zeotc.jpg
 
pa ti 757-20 možeš vuči i sa klasom od 150ks ali nije ti potrebno toliko ta ko da i jedan i drugi imaju i previše snage za taj plug ali izvadi ti sedište iz svog traktora i stavi panj pa vozi mislim da ti nebi odgovaralo jer ti nije udobno udobnost je itekako važna
 
Pa ne kazem ja da udobnost nije vazna ali nije ni MTZ toliko los msm ne udoban!!!!Ja sam orao sa prijateljovim Ursusom C-355 koji nije imao nista na sjeditu samo goli lim pa sam prezivio i nije mi bilo nista a sjedio sam na njemu tri dana po 12 sati znaci od 6 do 6!!
 
ovaj što je u mom postu njemu je kabina odvojena ( izdignuta ) od menjača i diferencijala i nije bučan
 
zanimljiva tema jer sam i ja u sličnoj dilemi....bilo bi dobro da pišu svoja iskustva oni koji su radili i sa jednim i sa drugim ne bitno stariji noviji tip već samo upoređivanje radnih sposobnosti,potrošnje,kvarova...
meni je 577 DV pri srcu ali je skuplji....rus mora imati jače adute da bi pridobio...
 
jel vozio neko ovog 577 sa novom kabinom?jel bucan?

Ja ga imam od jesenas i mogu ti reci da je naspram starijih modela mnogo udobniji i mnogo tisi,al sto se tice buke ipak dajem malu prednost MTZ kabini iako nemam MTZ i nikad ga nebih kupio moram priznati da je za nijansu tisi,dok je IMT nesto udobniji i zgodniji za baratanje.(govorim o novim traktorima)
 
Nazad
Vrh