Plasman Kajsije

Darkan

Novajlija
Učlanjen(a)
15 Mar 2011
Poruka
29
Lokacija
sombor
Diskusija na temu plasmana kajsije.
 
JA imam mlad vocnjak ali vec i ja mislim o tome.Kajsija je deficitarna tako da mislim da svaka veca pijaca ili kvantas to moze potrositi.Neznam kako stoje stvari sa izvozom i Rusijom.Ono sto ne prodas lepo u rakiju ,nece kajsija da propadne,ne brini!
 
Da li neko moze da iznese pretpostavku ili strucno misljenje o ceni ovogodisnje kajsije?
 
Odgovorih ti u temi što gore spomenuh, ukratko ovde, kajsija 80 - 100 dinara, na pijaci je 120-140, prodavnice 160-250.
 
Kajsije u mom vocnjaku nece sazreti bar jos 20-25 dana!Kakva je situacija kod ostalih koji imaju kajsike?
 
Kod mene 7 od 50 drveta već prošlo, kečkeljeva ruža sorta, ostala stižu evo sutra jedno dva pa tako redom, isto tako mi kreće ova domaća sorta, sutra ću malo i narednih dana polako, a trajaće to tako narednih 20 dana sigurno. Evo video pa pogledaj :))

 
Pozdrav svima!
@oktopod - pa šta reci, sem pohvale...bravo
Lepe su ti kajsije, bez greške...
Kod mene su plodovi sve pegave kao - pipi duga čarapa... za 2-3 dana berba

pozzz joe!
 
Odlicne kajsije Oktopod.
Poceo sam berbu u petak, kajsije masovno sazrevaju.
Za nekih desetak dana nadam se da cu sve obrati.
Imam oko tridesetak stabala.
Stabla su starija, veca nego na snimku.

Slika od pre mesec dana

syuqf5.jpg
 
Hvala narode, ima i kod mene pegavih, ne brinite ništa :) ali eto od 50 drveta ima svega 3 drveta da je skoro celo drvo pegava i 3-4 drveta da ima 15% pegavih. Mislim baš na one pege, ne na oštećenja...
Kod stare domaće sorte ima dosta više tih pegavih, isto kako koje drvo, ali i kod te sorte proberem 25% krupnih i lepih koje uvalim isto po ceni približnoj kao ove :)
 
To je domaća sorta onda stara? Liči mi na moje te stare al ova sve krupna i čista, moje ta stara sorta tek jedno 15% su ovako krupne i čiste :) majku im nezgodno kad bereš, mora da se nagrdi **greška o grančicu neku pa to ti je, ubode se...za koliko para si prodavao?
 
Ove putuju veceras. videcemo cenu
Do sada su prodavane po 80 din.
Rodile su odlicno, malo ima sugave.

Kako se krecu cene kod vas, kvantom?
 
Tako tako, i ja moje davah za 80, prodajem liku koji prodaje na ulici, u dve prodavnice i ciganima na pijaci što imaju tezgu, po prodavnicama i pijaci se ustoličila cena od 150 do 250 čak, kako ko ošuri..sitnijih domaće sorte pegave i nikakve su 120.
Ovaj moje na ulici prodaje za 150, u radnji za 180, a ovi na pijaci 150 do 250 ujutru...tako da tako gledano meni cena odgovara. Za 70 do 100 dinara da idem na pijac i stojim ceo dan, platim tezgu, dal ću da prodam dal ne, za koje pare, nemam kad...bih da mi je to glavni izvor finansija, ko inače ide na pijac pa ponese i kajsije to je najbolje.
 
Ove sa slike sam utopio prosle noci za 60 din.
Roba je prva klasa sto se da videti na slici.
Pojavilo se dosta lose robe.
Krcma na tezgi 100 din.
 
zna da bude i 60 u sredu u 5 popodne :) a vikendom ujutru je naravno preko 100...

otkup ruže u Ritopeku je 70 dinara do 80 dinara za krupnu, preko 5 cm kalibar, zrelost 85-90% da se bere, gajbice male od 6, 7 kila
 
Sve u svemu, dobra cena kajsija! A rod baš i ne!
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam isto zaiteresovan ,za susenje kajsije. Ako bilo nesto zasnate vezi toga ,molim vas javite mi. Mada vec sam razmisljao ,da vresilo ,praviti cisti pekmez i ta ga prodati na pijacima . Ili naci kupca za odkup pekmeza,ko nosi na pijace. Uvek vece i vece kolicinu kajsija mi rodi ,i zao mi je da pecem rakiju.
 
Nazad
Vrh