Golubovi

Ekstra su,cistokrvni,eksterijerni,zaista prelepi.Ovo su zaista najlepsi dobosari koje sam video.Ja kod golubova inace najvise cenim jednobojnost~kad su beli da su beli bez flekica(prskani),crni~pravo crni,u boji arapa.To je samo moj ukus,ne kazem da su sareni nesto losiji.Ja imam 25 priplodnih pari visokoletaca.Od njih su:3 spic mavijana,1 spic tekirka aostalo sve duz mavijani i peckavi tekiri.Kad pogledas u kavez kao da si pogledao jato divljih golubova na poljani.Lepezani su mi cetiri cisto beli i jedna bakarlinka.Uslikacu moje ptice za koji dan pa cu staviti na pregled,aparat mi je na popravci pa cim stigne...:ppozdrav::ppozdrav:
 
e9gbuw.jpg

zoakaa.jpg

2a4tg0l.jpg

j7qes4.jpg

i6cu49.jpg

ixto2u.jpg

ima covek u opovu drzi samo crne najaci je u srbiji ima pravu nemacku krv uvezenu
 
iz opova se zove dejan orlovic na slikama ima sve i svasta zadnje slike su iz sombora i mislim crne gore nesto neznam tacno lepi su svi na svoj nacin samo ljubav
 
@ malli. Lepi su ti golubovi, ja golubove volim uopste, tako da volim da vidim i lepog divljaka a kamo li rasnog goluba :osmeh:, a do sad sam imao svasta,ali bukvalo svasta od golubova. Sarenilo i sto se tice rasa i kvaliteta
 
Lepo,kvalitetno~vrhunski!A ovaj hotel u kom' borave,je li sa pet zvezdica? :haha: Cije god da je ~ ima i para i stila ::svaka cast:::ppozdrav:
@malli. Vidim da i Indjija poseduje lepe i kvalitetne golubove.:ppozdrav:
 
Zahvaljujem se na pohvalama.Volim golubove od malih nogu i u tome uživam Nekada su to bili visoko letači ali sada smo se spustili na zemlju.Pozzz.:bravo:
 
Ja ne mogu bez visokoletaca,a uslovi katastrofa.Levo od mene~Tara,desno~Visesava"crvena stena" a prekoputa~reka Drina,a u brdu "Visocnik"(R.Srpska).
Sve su to nastanbine sivog sokola a u junu mesecu doseli i koji par "kavkazaca". Izvedem preko zime oko 250 golubova teraca a kada zavrsim sa teranjem ostane mi 30~tak,i to onih losijih jer soko retko kad udara u golubove ispod propisnog visa.E od tih 30~tak pobijem 15~tak(ne zadovoljavaju),a onih 15~tak
osisam za sledecu godinu pa "Jovo~nanovo".Takvo nam je golubarstvo u B.Basti.Ali,golub se voli i bez njega se ne moze,a sa sokolom se borimo kako znamo i umemo.:ppozdrav:
 
eksta su slike ile de frace,uzimaj ovo,gusani su fini svaka cast,ja slicno kao crni tekir ali hobi je cudo,kolega crni tekir da nije tako mozda bih se brzo zadovoljili?
 
@Majilovac. U pravu si batice.Ovako je uvek napeto i neizvesno.Ja mislim da bi lakse izlecili "zagrizenog" kockara nego "zagrizenog" golubara.:haha::ppozdrav:
 
Ne po meni su bliži kokošanima, mada nisam siguran oni i divljani služe za podnećanje jaja.:osmeh:

Pozzz.
 
Nazad
Vrh