Golubovi

Prijatelju hvala na savetu ali tiplere sam vec ubacio malo su pametniji ali nije to to voleo bih da napravim dobar silazak pa makar neka lete i 5 sati 3 sata samo da se spuste gde treba pre desetak godina nije tako bilo a nisu toliko ni leteli.A rad u srodstvu vec radim odavno i to podrzavam.mada sve ima svoje mane i vrline. :bravo:
 
dali si pokuso da ih proredis i da su pusteni duze vremena,imasli probleme sa juniorima ili seniorima?meni mladi kada izlete su pusteni i ponekad ih samo jurnem da sa matorima a nespremam ih pre godine posle tako da naviknu dobro na krov i silazak,medjutim imam samo par linija pa su golubovi slozni i u seniorima imam retke gubitke,
 
juniori se pustaju sa seniorima koji vec duze vremena lete oko golubarnika.inace pustam ih redovno naravno kad vreme dozvoli nevolim mnogo da ubacujem tiplere sto vecina njih radi, zadovoljan sam mada na pocetku nije bilo lako.nemam par linija imam pet posebno sam zadovoljan sa golubovima Nikole dzombe,i rokina iz zemuna.njihovi golubovi su jako dobri i sa njima nemam gubitke ni sa juniorima ni sa seniorima sto se njihovih golubova tice.a druge linije su vecinom tiplerasi.
 
ja imam nesto od cuflinih beli,malo midine linije i jos jedne iz mog kraja,te golube imam dugo pa mozda vucem te linije i preko 20 godina,zadnjih godina teram za svoju dusu jer nemam nesto puno vremena tako da mi je vise razonoda,
 
pa isto kao i ja zato volim srbe i rekao sam nema vise takmicenja poceo sam da gledam eksterijer koji je zaboravljen od kada se pocelo raditi sa tiplerima neka lete i 5 sati ali neka bude pravi srpski visokoletac.koji vise nepostoje
 
nisu uopste
kao i svaki ukrasni golub vise vole da setaju ali nisu losi toliko ni kao letaci
mlade mi uvek sami izvode ,ne koristim dadilje
jedino im treba posisati gace da nebi lupali i gazili jaja ili slucajno izneli mlade ako se zalepe
 
Trenutno spojeno i nema nikakvih problema, mada ih ne drzim mnogo jer nisam dosta kuci posto studiram pa onda nemam mnogo vremena
inace drzim Dobosare pre svega
a lepezne sam nabavio od prijatelja pa ih drzim samo par komada jer sam nekada kao klinac drzao engleske pa nekako ne mogu a da nemam bar par ,dva ovih lepih golubova u golubarniku :D

Post je spojen: [time]1299322029[/time]
_________________________________________________
Ajmo narode kacite malo slike vasih golubova da se ulepsa ova tema :D
 
Pozdrav drugari,evo dase i ja malo ukljucim u ovu temu.Inace gajim srpske visokoletace ali imam i nekoliko lepezana i Makedonskih ruzana(galebica) cisto za ukras.
290tp9s.jpg
 
Pozdrav kolega.Sto se tice linija u mom kavezu,radim vecduze vremena sa 5 linija i to:1.Rerin mali mavijan; 2. Rerin prugasti(ludi mavijan); 3. Stosicev(Rokinov) zeleni mavijan; 4.Mavijan od Dragana Sargica(Valjevo) i 5. Vladankova mavijanka sesiranka. Sa Rerinim i Rokinovim golubovima radim intenzivno od 1996. do 2006.~te godine(naravno bez ikakvog ubacivanja drugih golubova). 2006.~te ubacujem mavijana valjevca u te golubove i do 2008.~me ga u posebno odvojenim boksovima provlacim kroz najkvalitetnije zenke u kavezu.2008 ubacujem i mavijanku(sesiranku Vladankovu) koju sam bez problema uklopio u ove prethodne 4 krvi.Sa njima radim i dan danas,i necu sigurno u skorije vreme ubacivati nista drugo u kavez jer sam prezadovoljan.St se tice rezultata ja nisam imao vremena da spremam golubove za utakmice jer sam od 96'~2000.~te radio dosta po terenu(C.Gora i BiH) da bi se krajem 99'.~te i odselio i Bijeljinu gde sam ziveo i radio do 2001.Inace sa sobom sam selio i golubove.2oo2. se Bajnobastansko udruzenje raspada(zbog svadje) i prave se 2 udruzenja.Iste godine iz revolta napustam Bajnobastanske golubare i uclanjujem se u SS16 Zika djordjevic~Valjevo.Tu sam golubario do prosle godine i nisam spremao utakmice iz razloga sto je cisto maltretiranje "dovlaciti" komisiju iz Valjeva u Bajinu Bastu pa sam golubario za svoju dusu. Nastavicu u drugom postu.
 
Nazad
Vrh