Golubovi

Lepi su ovo golubarnici,mi imamo slicne napravljene od drveta i drvenih ploca,i drzimo oko 300 golubova pismonosa.
 
Dali neko drzi i gaji Golubove Ledenjake u Srbiji-Vojvodini?
IV grupa - golubovi boja.
 
bojan nimberg je napisao(la):
ako nekome treba strucna pomoc oko golubova pismonosa ,kako ih spremiti za takmicenje i td rado bih pomogo,inace nebavim se vise golubarstvom.
Moje pohvalinice pehari i ostalo govore sta sam sve osvojio ovde u nejmackoj sa mojim nekadasnjim lepotanima (rase gondolars)
Ove godine sam nabavio postare tako za u prolece imacu mlade za treninge samo kad bi me posavetovao oko treninga sta kako ? veliki poszdrav
 
zmaj972 je napisao(la):
Gaji li neko Srpske visokoletače

Meni otac drzi srpske visokoletace oni uglavnom plavi a ima i tekira ima ih oko 150 nije clan ni jednog drustva do sada su se dobro pokazali u prosjeku su letjeli do 11h a golub koji je najduze izletio to je bilo 12;05h.Veliki pozdrav :cao: :cao:
Post je spojen: [time]1290368528[/time]
_________________________________________________
Da li nko ima iskustva o gledanju da li je golub srpski visokoletac dobar ili ne po trtici.Jedan golubar mi je rekao da ako ima malu trticu da je dobar letac a ako ima veliku da nije dobar letac isto tako moze da ima i dvije male ili da nema trticu to znaci da je golub nadprosjecan odnosno vrhunski. :ppozdrav: :ppozdrav: :cao:
 
ja imam srpske letace dugo godina,zadnji put sam terao za drustvo 2002 god,posle toga nisam,kod srpskog visokoletaca genetika je bitna,napraviti dobar rezultat je jedino bitno ishrana i trening kada imas genetiku,iz nekih iskustva je bitno da covek ima priblizne linije i genetike da bi napravili dobar rezultat
 
CAO GOLUBARI STA IMA KAKO JE NA OVOM FORUMU JA UZGAJAM RAZLICITE VRSTE GOLUBOVA PRI TOM EVO NEKE SLIKE.

vicoib.jpg


2u55mxk.jpg


ngke8.jpg
 
lepo jato,imas li rezultat sa visokoletacima?
Post je spojen: [time]1298706809[/time]
_________________________________________________
z5pv7.jpg
 
Sa Somborskim plavosrcastim imam 7 sampiona 3 goluba i 4 golubice. A sto se tice srpskih visokoletaca sa seniorima imam rezultat 9.42 po leta ali prosle godine kobac mi je odneo pola tako da sam odlucio da im popravim eksterijer da idu na izlozbe jer za dobar silazak sa neba nemaju dobru pamet.lete po ceo dan oko kuce.ostalih rasa sto se tice moja izreka ide necu da hranim ako nevalja.Samo pismonose drzim za dadilje.

xssp0.jpg

Post je spojen: [time]1298714657[/time]
_________________________________________________
2e3sb2e.jpg
 
probaj pusti engleskog tiplara dobrog i provuci njega na srpske visokoletace,pomaze i da seniori budu pusteni od mladog goluba da navikavaju pa godinu posle da ih teras po propisu,ja nisam tero za vreme od 2002 godine,poteram za svoju dusu i zadovoljan sam rezultatom,medjutim imam 3 linije golubova tako da radi malo i u srostvu,
 
Nazad
Vrh