Oblici i formiranje krošnje u voćarstvu

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Obikovanje krošnje na voću se deli na prirodno, poluveštačko i veštačko, zapravo veštači oblici. Uglavnom je preporuka da se voćka koja je posađena na jesen sa proleća skrati na visinu od oko 80 cm i da se potom od grana koje izrastu u toku leta odvoje 3-4 grane koje će činiti ramene grane. Tek posle toga se pristupa formiranju krošnje. Meni se najviše dopadaju voćke sa piramidalnim oblikom i etažno raspoređenim granama.
 
Odg: Kako se sve može oblikovati kruna na voćkama

Hteo sam nešto da pitam .Dali neko zna kako se orezuje kajsija? Čuo sam razne priče da se kjsija ne orezuje,dali je to tačno?
 
Odg: Kako se sve može oblikovati kruna na voćkama

kajsija se orezuje i to u toku vegetacije-letnja rezidba ,posle berbe.mada ima i nekih koji obavljaju i dopunsko prolecno rezanje pre kretanja vegetacije . neznam dali je prolecno rezanje uredu nije mi poznato da ga neko od strucnjaka preporucuje.
 
Odg: Kako se sve može oblikovati kruna na voćkama

Ja sam trenutno samo za uzgojni oblik VITKO VRETENO
Imam gust zasad šljive sa vitkim vretenom i nemogu vam opisati
koliko sam zadovoljan .
Ima mana ali su prednosti višestruke u odnosu na konvancionalni sistem gajenja.
 
Odg: Kako se sve može oblikovati kruna na voćkama

daj kazi prednosti i mane koje su, ja imam proslogodisnji zasad sljiva i jos uvek razmisljam kako da ih rezem ubuduce. sta je najbolje?
 
Odg: Kako se sve može oblikovati kruna na voćkama

krcinac je napisao(la):
kajsija se orezuje i to u toku vegetacije-letnja rezidba ,posle berbe.mada ima i nekih koji obavljaju i dopunsko prolecno rezanje pre kretanja vegetacije . neznam dali je prolecno rezanje uredu nije mi poznato da ga neko od strucnjaka preporucuje.
Петнаестак година уживам у воћњаку и из мог искуства ти могу рећи да кајсију не дираш док не прођу сви ал баш сви мразеви. Кад прођу онда је креши, нема везе што је почела вегетација и што су кренули бели балончићи од цветова. Јако јако осетљива воћка, ипак је њено поднебље Мала Азија. Један мали а користан савет. Умотавај јој стабло преко зиме у папирне џакове без обзира колико је стара. Пуца јој кора од мразева и скраћује јој век страшно. Замрзне јој се то мало сокова што јој остане, што би рекли у "крвним " судовима, од јаких мразева, долази до пуцања, после до инфекција, болести и нема је више...
 
Odg: Kako se sve može oblikovati kruna na voćkama

Jesenas sam posadio mali vocnjak (20 vocki) kruske,sljive,kajsije,breskve,ali ih nisam skratio na 80 cm.Interesuje me dali je sada vec kasno ili mogu i sada da ih skratim?
 
Odg: Kako se sve može oblikovati kruna na voćkama

Сеци слободно. Боље данас него сутра.
 
Odg: Kako se sve može oblikovati kruna na voćkama

Kocha74
I mene bi zanimalo malo vise o tom vitkom vretenu koje sorte imas koji razmak,podloga i sl ako ti nije problem kuckaj nam malo o tome.

Inace uzgojni oblik veoma mnogo zavisi i od toga dali nam je vocnjak mali hobi da tako kazem ili je rec o profesionalnom zasadu ovaj uzgojni oblik /vitko vreteno /je iskljucivo za plantaznu proizvodnju na primer jer "izgori"sadnice za 15ak godina i onda ponovo dok za hobi vocare je bolja redja sadnja i bujniji uzgojni oblici gde vocka traje i preko 30 godina.
 
Odg: Kako se sve može oblikovati kruna na voćkama

Hajde da se uključim u vašu raspravu. Danas ne radim ništa. Dan za odmor. Kud u životu pogodih da budem seljak, bolje da sam seljačina :haha:

Da, vitko vreteno je savremeni uzgojni oblik koga karakteriše gusta sadnja, voćka na dohvat ruke 2,5-3m visine, stubovi i žice - podloga je m9 kržljava, korijen plitak i nije u stanju da nosi plod i bez potpore strada od vjetra.
Ovo gore napisah za jabuku podlogu, a od nje i sve kreće što se tiče voćarstva.Evo kicca je to dobro napisao
Postoji čitav niz podloga koje se razlikuju po bujnosti korijena. Najbujnija je jabuka na sejancu.
Od podloge i sorte zavisi koji uzgojni oblik odabirate vitko vreteno, forma vaze, palmeta itd.
Ja u svom vrtu od jabuke radim svašta, čisto da vidim kako se šta formira, kako to izgleda. Za hobiste u svakom slučaju nije vitko vreteno. To je neko moje iskustvo. Imam voćnjak i taj vrt u kome od jabuke formiram i stablo i jednu granu kao klupu. Igram se. To je neki moj ispusni ventil.
A što se tiče kajsije e tu nemam sreće. Ni jedna neće da se primi.
Školsi primjer apopleksije. Bresve super, ali kajsijee neće i neće. Ne mogu da otkrijem u čemu je štos.
U suštini voćku je bolje orezat i nestručno i naopčke nego nikako. Ne mogu da se sjeti m ima na you tube pogledati snimak orezivanja bresve. Čovjek je to objasnio stvarno dobro, za startno orezivanje poslije sadnje. Ako nađem budem vas informisao
Post je spojen: [time]субота, 08. мај 2010. 02:54:53 MST[/time]
_________________________________________________
Evo jedva pronađoh naslov
Tehnička obuka-zimska rezidba
 
Odg: Kako se sve može oblikovati kruna na voćkama

@Lija
Što se kajsija tiče to je vrlo probirljiva voćka kad je tlo u pitanju.Da bi dobio odgovor kakav dolikuje ovom problemu moramo znati:
-tip tla i sastav tla
-PH
-EC
-Analizu dotičnog tla
-položaj parcele i osunčanost kao i da li i kakvi vetrovi duvaju i kada
Što više podataka to stručniji odgovor
 
Odg: Kako se sve može oblikovati kruna na voćkama

breskva je inace najprostija da tako kazem za rezanje zato sto plod sprema odmah za iducu godinu.Kada je kajsija u pitanju apopleksija se moze izbeci kalemljenjem na belosljivu na visini od 80cm tako da deblo buducw vocke bude belosljiva i druga mogucnost je sejanac bez kalemljenja jer u srednjoj aziji odakle potice nema apopleksije ali nema ni kalema samo sejanac i prirodna selekcija.
izvinjavam se ako smo malo otisli u :off_topic:
 
Odg: Kako se sve može oblikovati kruna na voćkama

Ma, ja govorim o kajsiji u vrtu. Ne bih bez analize zemljišta ništa. Kuća je u dolini i još sjena od velikog brda, dosta potočića i magle. Vjerovatno je i to razlog.Voćnjak mi je gore, visoko na brdu.
Kada orezujemo voće ovaj vrt uz kuću dođe za odmor, sjeckam i oblikujem voćkice na sve moguće načine od proizvodnih do ukrasnih. Čisto da vidim kako, šta. eh, uživam cijeli dan pustim mozak na pašu i sjeck, sjeck. Kako da drugačije naučim. :cao:
 
Pošto vidim da u gajenju voća bitnu ulogu ima formiranje krošnje i orezivanje.O orezivanju ste puno govorili te bi molio da malo pojasnite ili detaljnije prikažete koji oblici krošnje postoje i kako izgledaju i kako se dolazi do njih za najčešće gajeno voće kod nas.Hvala
 
Pozdrav svima na temi.Posadio sam prosle jeseni 630 sadnica tresnje, BURLAT,SANBURST I HERC,podloga je magriva ,rastojanje 4x4 m, ne znam za koji uzgojni oblik da se opredelim,najvise saveta sam dobio za kotlastu krunu,ne znam da li je to pravo resenje ni gde bih mogao da procitam malo vise o tome,ako nesto znate o ovome pomazite!!!!!!!!!
 
Na magrivi se pravi rastojanje 5.5 x 6 metara, tako da bi morao neku krunu koja je manja jbg...e sad ja se u to ne razumem pa to prepuštam pametnijima :ppozdrav:
 
Malo je to rastojanje za kotlastu krunu. Prednost dati piramidalnoj i njenim modifikacijama (poboljšana piramida npr), palmete i sl. Malo je to malo rastojanje za tu podlogu. Posebno međuredno rastojanje. Video sam jedan dobar zasad 5x4 i kaže mi inženjer da bi mu dobro došlo još malo prostora da ima!
 
Poslednja izmena:
nemoj da se ljutis ali moram da pitam.

Znas li sta oko uzgoja tresanja ili si onako samo zasadio pa da vidis kako ces kasnije da se snadjes? To je oko 1 HA, nije to za oko kuce
Ko ti je predlozio da sadis na 4x4 sa kotlastom krunom?, zasto na 4 x4 a ne 5 x 4 kad vec ides na k.Krunu
Jesi sam birao sorte ili je to bilo na raspolaganju (pitam zbog oplodnje)?
 
sadnice sam kupio u rasadniku Kacarevic od gospodina Verka,on mi je savetovao tu gustinu sadnje kao i jos par ljudi,kazu da je ok ali sada oko formiranja misljenja su bas podeljena.

---------- Poruka napisana u 22:53 ---------- Prethodna poruka je at 22:49 ----------

jeste povrsina 1ha,do prosle godine nisam imao dodirnih tacaka sa vocarstvom,ucim u hodu:ppozdrav:.
 
ti si blizu Verka, hvataj njega da ti to oblikuje kako treba i pusti ga da i vodi taj vocnjak bar dok ne dodje na rod.
 
Nazad
Vrh