Kasnija setva kukuruza

Zoran0230

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
1 Jan 2010
Poruka
13.998
Lokacija
Kikinda
Mislim da će ova tema biti poprilično posećena i iznešena iskustva sa kasnijom setvom kukuruza
 
Jel može neko da mi kaže do kojeg datuma se računa da je rana setva? Polovina aprila?
 
Ja bas hteo da pitam od kog datuma se racuna da je kasna setva?
 
A sto?
Moj drugar je i prosle godine sejao krajem maja,florenciju,r10...i svi su stigli na vreme!
 
i ja sam sejao 22 maja ali samo 1 ha a ove godine treba 10 a od toga 12 jutari prolećno oranje a 5 neuzorano.
Danas kupio AS 42 i ZP 341
 
Sljivicu,sljivicu...pa kakav ti rod ocekujes na neuzorano,pa jos kasno posejano?
50 metera?
 
Rod će zavisiti kakvo će biti vreme posle setve ali jedno je sigurno,manje novca će nam trebati za herbicide
 
Samo mi reci cile,koja je razlika ako kisa za 2 nedelje ne padne?
Ja sam danas bacio urea-u i ispremirao,sutra drugar odma seje,a ja za koji dan valjam!
Koliko sam ceprkao,dole ima dobre vlage.


Ti sve pitas,a kanda ni sam neznas sta ces...Il' je zeni,il' tamburu kupi,udarati se nesto mora!
 
Uh ljudi koliko kod vas kasne radovi,mi smo tj cale je posejao prosle nedelje pre kisa tako da je sad verovatno i niklo,za vikend sam krenuo da udjem koji metar u njivu ali je bilo strasno mokro pa sam se vratio.
 
Videću kako će izgledati kad se istanjira. Kažu, ako zemlja nije jednake vlage, da je bolje čekati, pa posle kiše sejati. Da se ne bi desilo da pola nikne, a pola ne.
 
Nazad
Vrh