Kasnija setva kukuruza

Pa to kasniji i raniji je ove godine odredio onaj period niskih temperatura oko 08.04. Ko je sejao pre 8-og, nije bas napravio neki posao. Tako da taj period od 3-4 dana, je puno znacio.
 
sejao sam 03.04.
mrzi me da slikam pa prebacujem, ali izgleda da ću morati.
kukuruz je k'o 'ajduk...
pu-pu-pu!
 
Pa izgleda da polako nadoknadjuje. Mnogo je jadno izgledao u pocetku koji sam sejao 4 i 6 aprila. Mislim da je nicao 20 dana.
 
Srđane,ne mora da znači,još uvek je sve to trava a do kraja vegetacije će se još mnogo što šta izmenuti,slikaj ovaj kasniji za mesec dana
Obaveznu cu svakih 15 dana postavljati slike,ali nije dzabe setveni rok do 1 maja optimalan.Ovog ranije je mucila zima nakratko ali ima taj mocan korenov sistem pa ce biti dobar,a ovaj kasniji samo ako ima dovoljno kisa inace i jedan i drugi su kod nas bez neke vode koja bi trebalo da u ovim mesecima iza nas ima dovoljno.Imam podatak da je 43l kise palo ukupno za april i maj a to je ispod proseka.
 
Ja cu postaviti sliku KWS Kitty kojem ce 11.06 biti mesec dana da vidite kako kukuruz moze da izgleda sa mesec dana,neverovatno...Ide kao iz vode,a postrno je posejan,posle skidanja mladog luka...Slika za 4 dana
 
ja sam posejao kws kermes 04 04 i svi su mi se smejali na cetvrtom peru oprskao na sestom ispartao i bacio 250 kg ureje po hektaru nema ih boljih u selu sad se svi ceskaju
 
da si to kod nas uradio sada bi se cesao gde te ne svrbi, prvo ga uhvatio onaj kasni mraz , pa ga sada ptkresao grad svi ovi koji su sejani kasnije su bolje prosli.ja imam kasnu setvu kao da grada nije ni bilo. a ovi koji su bili najbolji u ataru kao jelke . to sve zavisi od godine kakva je i koliko srece imas.
 
mogu da zamislim kakav kukuruz moze da bude u okolini obrenovca.zuta zemlja a mora da je ispucala da ruku moyes da gurnes.
 
ma nije zuta dosta je pristojna ja sam blize ubu i bilo je padavina zasad je dobra situacija videcemo zadnjih godina kako sam ja preuzeo imanje zbog oceve bolesti i poceo malo ozbiljnije da radim i vise ulazem imam sasvim solidan prinos
 
sejem kasnije,od 25.04 pa i do 1.05 i pokazalo se kao dobro,ove godine nije bilo 10 klipova ucmanulog (obolelog od crvenila)na 2 prikolice kikindjanke,hibrid ZP684,videcemo kako ce biti na preostala 2 lanca(Zenit,NS6030)i dosta ljudi iz mog sela kaze da ima jako dobre kukuruze koji su sejani kasnije tj.oko 1.05 pa i do djurdjevdana.
 
Po meni je kasna setva posle 10-og maja aovo je sve u roku uz odabir adekvatne FAO grupe .
 
Od 1.novembra pocela vrsidba kukuruza koji je posejan posle poplave,uglavnom od 1.-10.juna kako se voda povlacila sa njiva.Sejali smo fao grupu 300 i uspeo je da stigne da sazre.
Kod nas se uglavnom skladisti kod kuce pa niko nije merio koliki su prinosi,ali procena je da nije podbacio.Ekonomske racunice sigurno nema,dvaput sejano ali njive nisu ostale jalove.
 
Nazad
Vrh