Kredit za poljoprivrednike

Posetio sam banku danas i evo nekih podataka.
Kamata 6% godisnje, dinarski kredit, kamata se uvek obracunava na preostali deo duga nakon uplate rate
Obezbedjenje kredita 20% ucesca + masina ili masina + neka jos masina ili hipoteka zemlja, kuca itd
Obrada kredita 1.5%
Na grejs period ide kamata 6% (ali savetuju da se ne uzima grejs jer onda ostaje glavnica na 2godine da se isplati pa rata bude visa nego kada se uzme na 3 godine)
Dokumenta koja su potrebna: predracun masine (oni nabave), kopija licne kartre, potvrda o aktivnom gazdinstvu, setvena struktura poslednjih 3-4godine, resenje o odvodnjavanju i navodnjavanju
 
Jeste. Treba da ima PIB broj, ne razumem se bas toliko, ali treba da ti izda racun za kupljeno dobro.

Samo da se nadovezem da ne bude zabune. Taj povracaj kod mene nema veze sa drzavom, to opstina stimulise poljoprivrednu proizvodnju na svojoj teritoriji, dakle treba da ti je gazdinstvo registrovano na teritoriji opstine Pirot. To je bilo i prosle godine, medjutim sad je jos bolje. Uzmes povoljan kredit pa onda dobijes 40% nazad ::super::. Ne znam za Aleksinac kakva je situacija.
Lepi i dobri uslovi za podsticaj poljoprivredne proizvodnje za onoga ko hoce time da se bavi.Bravo za vasu opstinu i drago mi je da cujem da dole u Srbiji postoje ovakve opstine. ::svaka cast::
 
Posetio sam banku danas i evo nekih podataka.
Kamata 6% godisnje, dinarski kredit, kamata se uvek obracunava na preostali deo duga nakon uplate rate
Obezbedjenje kredita 20% ucesca + masina ili masina + neka jos masina ili hipoteka zemlja, kuca itd
Obrada kredita 1.5%
Na grejs period ide kamata 6% (ali savetuju da se ne uzima grejs jer onda ostaje glavnica na 2godine da se isplati pa rata bude visa nego kada se uzme na 3 godine)
Dokumenta koja su potrebna: predracun masine (oni nabave), kopija licne kartre, potvrda o aktivnom gazdinstvu, setvena struktura poslednjih 3-4godine, resenje o odvodnjavanju i navodnjavanju

Da li je potrebno rešenje o navodnjavanju ili potvrda da je plaćeno-ostale stavke svi imamo.
 
Jel ima neko mašinu novu ili polovnu uzetu na lizing?Kako to ide tj. o čemu se tu radi?Sa tim se nisam do sada susretao ,a ovih dana imam neke ponude.
 
Pa ne znam zato se raspitujem ovde da vidim zna li neko o kolikim kamatama se radi,kako ide plaćanje i to ostalo.Još nisam bio direktno da čujem od njih a radi se o lizingu na 7 godina.
 
Jel ima neko mašinu novu ili polovnu uzetu na lizing?Kako to ide tj. o čemu se tu radi?Sa tim se nisam do sada susretao ,a ovih dana imam neke ponude.

Uzeo sam ja sejalicu Gaspardo na lizing pre 6-7 godina ( naravno sada je vec otplacena ). Kamata ko kamata nego moras masinu koja je na lizing svake godine da osiguras na kasko dok traje lizing pa to i nisu tako mali troskovi.
 
Kupljen 549 na lizing u novembru prošle godine, kamata je 4,7. Odobravanje kredita je oko 500 evra, prvih 3 meseca se placala kamata po 790 evra i glavnica od 250, posle kamate nastavlja se sa plaćanjem glavnice od 250 evra, s tim sto se traktor prvih 3 godina vodi na ProCredit lizing, a posle prelazi na vlasnika. Mogu da kazem da je kamata 2000 evra na 12 000, to i nije mnogo, jer vidim da su neki uzimali kredite od 10 000, a vraćaju 15 000 ..
 
Lizing je jako opasan kredit,pukne li lizing kuca ,tvoja stvar sto si uzo ide stecajnu masu posto je to u stvari njihovo,i po pravilu se oduzima,po meni je bolji bilo kakav kredit neg lizing,sigurnije je.
 
Da, sad za kasko nije potrebno ni ucesce ni kasko.. I u zavisnosti od perioda otplate, zavisi kako placas PDV.. Ako je na 36 meseci, moze PDV da se podeli na sve rate. Ako je na 48 meseci, onda ide PDV u prve tri rate. A ako je preko 48 meseci, onda valjda se odma mora platiti PDV.. Ovo pisem isto za ProCredit lizing..
 
Da li je neko dobio kratkorocni subvencionisani kredit za repromaterijal u skorije vreme? Kod nas samo nesto obecavaju i odlazu a niko ne dobija pare..
 
Nazad
Vrh