Kredit za poljoprivrednike

I ja sam u procredit banci dobio pare na racun od kredita bez profakture i mirodjije,i iskoristio za puno raznih stvari:osmeh:
 
ja danas u prokreditu u vrscu bio prvi klijent koi je otvorio sezonu novih kredita:osmeh:

ide na profakturu uplata na firme, min. 500k mislim da ce trebati i zirant, al mi nisu nista rekli dok ne dodje do te faze...
 
Jedino u procredit primaju zahteve, u ostalim bankama cekaju dok ne dobiju jos neka uputstva :sta:
Elem minimalno je 500 000 din, trebace zirant (moze da bude drugo gazdinstvo) i/ili hipoteka na zemlju (u vrednosti 120 % kredita), vracace se na rate, dakle nema govora odjednom da se vrati na kraju kredita, stim ako je na 3 godine mozda bude grejs period 1 godina, sve ce ici na profakture i novac nece ici na racun poljoprivrednika nego na racun firme od koje je predracun, pa se prema tome kredit ne moze iskoristiti za kupovinu zemlje ili polovnih masina od fizickih lica. Takodje kredit se nece moci iskoristiti za kupovinu nafte.

Nisam nesto odusevljen uslovima koje traze, a ovo da trebaju profakture je veliki hendikep za univerzalnost kredita. Pare na racun, pa da se kupuje gde se oce i sta se oce.
 
може у прокредит да се добије и готовински кредит, ал камата негде око 25 % + 1% ти узму одмах од суме коју хоћеш да подигнеш::jako_besan::
 
sad zvao procredit treba mi 1 000 000 dinara kredit i ne daju na lepe oci traze mi profakture gde cu uloziti a bez toga moze samo 10 000 000 din da se uzme a toliko mi ne treba meni treba samo da napravim neke poljo objekte a oni ne daju za to moze repromatrijal moze stoka ali sve leze na racun od koga kupis nista ne daju na ruke ovih 6% a ako hoces za neku stalu ili nesto tako ide druga kamata koja je ovo prevara od ministarstva gde na njihov sajtu pise da moze od 500 000din do 5000 000 da se uzme na 6% kamate majku im bezobraznu!!!
 
Procredit bar nešto radi ,a ja u Komercijalnoj banci čekam da počnu sa tim subvencionisanim kreditima.Svaki dan govore da će sutra ,a nikad da krenu.Izgleda se boje ko će i hoće li posle izbora to da im nadomiri.
 
Zahteve svi prikupljaju a da li je neko dobio konkretan odgovor da su zahtevi predati u ministarstvo-nije.Neznaju banke jos ni proceduru po kojoj ce se obradjivati krediti a ne da ih daju pre izbora.Ako nam se krediti odobre i isplate pre izbora to bi bio plus za njih ali nakon protestnih voznji i jos koje cega dobicemo mi izgleda prst tamo gde se malo nadamo...
 
Danas je počela komercijalna banka sa prijemom zahteva.Ja ih jutros olajao kad oni počeli da rade.
 
Da li neko ima jos neku informaciju osim da primaju zahteve? Odobren,realizovan kredit ili ?
 
meni je odobren u sredu od strane banke - Credit Agricole, sad se ceka ministarstvo
 
Nazad
Vrh