Kredit za poljoprivrednike

Mislim da da, ali u nekim bankama moze i godinu dana postojanja gazdinstva to je minimalno. Ali samo da znas najbolje da odes do banke i njih sve pitas, postoje razne situacije zbog kojih neces moci da uzmes kredit, prvo zato sto nemas zemlju u vlasnistvu, ali moze ukoliko neko od clanova gazdinstva ima. Razne stvari ima, to ti kazem iz iskustva. Pricam ti bas za procredit. Kreditni biro se radi za sve clanove gazdinstva i clanove domacinstva,tj.za sve sa kim zivis iako ih nisi naveo kao clanove gazdinstva. Ja npr.u procredit nisam mogao da uzmem kredit jer nemam nista u vlasnistu a u OTP sam dobio. Moja situacija je ista kao tvoja, u radnom sam odnosu a gazdinstvo sam registrovao sa njivama u zakupu.
 
Da li je neko uzimao kredite za pocetak biznisa, tj. da napravi poljoprivredno gazdinstvo - farmu od nule. Da li traze neke biznis planove, finansijsku projekciju i slicno ili ne?
 
Pa zanimljivo pitanje. Banke sasvim je sigurno da će tražiti biznis plan, ali će tražiti i neko sredstvo obezbeđenja. Ako su nekrenine na selu, to jako slabo cene, za žirante imaju takođe visoke kriterijume. Sa druge strane imaš neka republička/pokrajinska/opštinska sredstva i oni traže biznis planove i uglavnom neko sredstvo obezbeđenja, menica, hipoteka, žirant. I na kraju nevladine organiizacije NVO koji imaju manje zahteve od prethodnih, ali ima neka procedura.

Bitno je razmisliti da li to što se proizvede, može i prodati. O tome se dobro raspitati i dobro razmisliti.
 
jel ima neki subvencionisani kredit za kupovinu prasadi za dalji tov,video sam da ima za telad a za prasad nisam nasao,ja imam kapacitet na 250 kom a hranim po 60,70 u turi,za hranu imam samo mi prasad treba
 
Subvencije.rs:

Општина Лајковац: Субвенционисање камата на пољопривредне кредите
%D0%9E%D0%BF%D1%88%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%9B%D0%B0%D1%98%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%86-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81%D0%B8-450x330.jpg

[h=1]Општина Лајковац: Субвенционисање камата на пољопривредне кредите[/h]у Вести, Локалне самоуправе-општине и градови, Остали подстицаји март 31, 2015

Општина Лајковац је у 2015. години, кроз Програм мера подршке за спровођење пољопривредне политике и политике руралног развоја за суфинансирање камата на пољопривредне кредитеопределила средства у износу од 3.000.000,00 динара.
Ова средства ће бити коришћена за плаћање камата које доспевају на наплату у 2015. години, по основу свих врста кредита одобрених регистрованим пољопривредним газдинствима од стране пословних банака.
Плаћање камата ће бити вршено како за камате које доспевају на плаћање након дана одобравања подстицајних средстава, тако и ретроактивно, камата које су доспеле или плаћене од 01. јануара 2015. године до дана одобравања средстава.
Пренос средстава за суфинансирање камате ће бити вршен на текући рачун подносиоца пријаве у складу са планом отплате кредита.
Општина Лајковац је у 2015. години, кроз Програм мера подршке за спровођење пољопривредне политике и политике руралног развоја, определила средства у износу од 1.500.000,00 динара засуфинансирање инвестиционих улагања пољопривредника у унапређење овчарске, воћарске и повртарске производње.
Пријављивање ће се вршити на писарници Општине Лајковац, попуњавањем пријавног образца, у периоду од дана објављивања до 18. децембра 2015. године, или до утрошка средстава предвиђених за ову намену.

У складу са Програмом, вршиће се суфинансирање при следећим инвестиционим улагањима газдинстава:
1. Набавка педигриране мушке и женске јагњади, сјеничке и виртемберг расе (највише 5 грла)-рок за подношење захтева је до 17.04.2015. године.
2. Набавка сертификованих воћних садница(100-500 садница за јабучасто и коштичаво ,1000-5000 садница за јагодасто воће)-рок за подношење захтева је до 18.12.2015. године.
3. Изградња пластеника и стакленика, набавка опреме за пластенике и стакленике, опреме за допунско осветљење и засењивање-рок за подношење захтева је до 18.12.2015. године.
Општина Лајковац ће вршити повраћај средстава из претходног става у износу од 50%, стим да максималан износ подстицајних средстава по газдинству за тачке 1. и 2. не може бити већи од 50.000,00 динара, односно 100,000.00 динара за инвестиције из тачке 3.
Све додатне информације могу се добити у згради Општине Лајковац, 3. спрат, канцеларија 309, или телефоном на број: 014/34-33-329, лок. 133.
 
Ovi iz Opurtunity banke daju kredite sa 14% kamatom. Po meni je to previse.
OTP je dosta povoljnija, ali ne daju na moj racun nego, racun prodavca. Pa mi to ne odgovara.
Da li je neko podizao nesto skoro pa da ima malo vise iskustva.
Znaci potreban mi je kredit za kupovinu polovne mehanizacije, ali da se ispati na moj racun.
Prokredit ne radi nas kraj of pre godinu dana.
 
Vidi sa komercijalnom bankom...

- - - - - - - - - -

jel ima neki subvencionisani kredit za kupovinu prasadi za dalji tov,video sam da ima za telad a za prasad nisam nasao,ja imam kapacitet na 250 kom a hranim po 60,70 u turi,za hranu imam samo mi prasad treba

Ima,meni je nudila Pro Credit banka,a i od OTP banke imam ponudu na kratkorocni kredit za kupovinu prasadi...
 
Neznam de da napisem pa ajde ovde
Juce me zovu iz banke intesa da su sve kredite procredit banke otkupili i da sledecu ratu placam kod njih.Jel neko dobio obaveštenje od procredit banke?
Ja nisam a trebao sam tako mi kaze službenica koja me zvala.
 
Meni salju reklame za stednju , a ja otisao od njih jos pre 3 meseca, OTP je kupio Vojvodjansku, a INTEZA je kupila Prokredit , vremena se menjaju jbg
 
Neznam de da napisem pa ajde ovde
Juce me zovu iz banke intesa da su sve kredite procredit banke otkupili i da sledecu ratu placam kod njih.Jel neko dobio obaveštenje od procredit banke?
Ja nisam a trebao sam tako mi kaze službenica koja me zvala.
Jos 24.12.2017.god.su nas prebacili u Intesa banku,a obavestenja su pocela da stizu 03.01.2018.god.Pozeljno je otici do Intesa banke i sa njima popricati i videti sta i kako dalje.
 
Zanimaju me krediti za investicije,konkretno za izgradnju objekata tj tovilista,da li neko ima iskustva
 
Js uzimam vec par godina,do 12meseci,kamata varira sa datumom otplate,ako isplatis ranije manja kamata... Npr,ja sam uzeo 400.000din a vracam za 12m 425000 ili 430000, ali to je sa svim dazbinama i na 12m,mada uvek ranije isplatim...
 
Cuo sam da je bilo u sber banci sad za jesenju setvu , sa 1% kamate, ali ne znam pojedinosti, i bilo mi krivo sto nisam uzeo
 
Nazad
Vrh