Kredit za poljoprivrednike

Ja sam imao kredit preko pokrajinskog fonda,kad sam uzimao tifon i agregat
 
Ja imam u planu neki kredit da podignem tu negde do 5000€ kako bih ubacio 10 teladi u tov. Raspivao sam se u Komercijalnoj banci oni daju poljoprivredni kredit sa kamatom od 7.5%. Ali se raspitujem jos dal neko daje povoljnije uslove i meni bi vise odgovarale godisnje rate.
Znam sada ce verovatno vecina vas reci da se ne isplati ulagati u tov , nesigurna cena i sve to, ali verujte radim sada kod privatnika u klanici "ZZ Trlic" verovatno je kupovala stoku i svinje po vasem terenu. Ja radim na panglovanju slanine i tamo se radi po 12 sati cesto bez slobodnog dana i nedeljom se radi, tako da mi je dosta toga. A i tov nam nije stran otac je i ranije radio i sada tovimo ali time bih jos da povecam proizvodnju.

Krenuce od marta subvencionisani krediti za telad ,1 posto kamata na godinu kredit u dinarima i osiguranje kupljenih teladi gratis
 
@grunt
Tesko je to zaista uskladiti vreme i za posao i oko obaveza kuci. Pokusavam da stvorim svoju proizvodnju da budem nezavistan. Malo sam otisao u :off_topic: izvinjavam se.

@markojx
Mozes li mi reci koja banka ce to finansirati i koji ce uslovi biti?
 
Prezadovoljan jedino sto je morala zemlja da ide pod hipoteku.
Godinu dana grejs period,sestomesecne rate,moze se malo i kasniti :)
 
Na ove kredite o kojima pišete 500.000-1.000.000dinara nemojte pristajati na hipoteku kao sredstvo obezbedjenja,pogotovo kada su anuiteti šestomesečni.Blanko menica ili zaloga na neku mašinu (npr.traktor).Stavljanje zaloge košta 5000 dinara a hipoteke su postale veoma skupa igranka.
Ovo važi za banke,ako uzimate kredit kod npr.garancijskog fonda onda morate raditi po njihovim uslovima.
 
Ma daj 40 hilj. pa to je pljačka bre,pa sadizračunajmo kolika je kamata u stvari,ako se radi o 100 hilj. evr onda je to druga priča,ali za 10 hilj. evr. po meni preterano.
 
Procena vrednosti nekretnine,taksa za upis hipoteke u katastru,overa kod notara i na kraju taksa za brisanje hipoteke u katastru nakon otplate kredita.Samo insistirajte na zalozi.Ako ne pristaju lepo im objasnite da ćete otići u prvu sledeću banku u kojoj su vam ponudili zalogu i videćete kako se priča menja.
 
Ja za ove kredite do 1.000.000din ne pristajem na hipoteku,
A u pokr.fondu je uslov a i cifra je bila 25.000e
Meni nije bio nikakav procenitelj. Samo kod notara sa listom nepokresti i to je to.
 
Meni su zadnji put trazili zalog ja im dao IMT 542 1990g oni sretni oberucke ga prihvatili kaze supruga jbt ala si ga skupo uvalio (7500e)!Kada sam im ponudio zemlju nisu hteli kazu ma to je zajebancija overe,notari,procenitelji imas li ti kazu traktor ma ima birajte koji cete!:osmeh:
 
ako hocete kredit samo NLB banka
Slažem se sa kolegom. Pre 2 meseca uzeo kredit kod njih. 5000 evra na godinu dana, mesečne rate. Kamata je 150 evra i troškovi obrade kredita 50. Znači sve ukupno 200 evra više vraćam. Oko 2 nedelje je trajala obrada, nema mnogo papirologije. Ništa hipoteka, samo menice.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Danas sam bio do Banke Intese da platim nesto i drugar iz detinjstva radi tu oko kredita za poljoprivrednike,usput se mi raspricali ja ga pitam kako je tebi sad odmarate cekate da izlaze ministarstvo sa subvencionisanim kreditima,a on meni djavola odmara, ova 4 predmeta od jutros sam dobijo za kredit a bilo je oko 10;30 sati,posle par minuta dosla mu opet stranka da mu dostavi jos neki document oko kredita.Haos znaci,sad se samo krediti dizu.
 
Nazad
Vrh