Kredit za poljoprivrednike

Učlanjen(a)
23 Feb 2008
Poruka
81
Komercijalna banka poljoprivrednicima nudi kredite od 5.000 do 300.000 evra

Danas - sreda, 3. septembar 2008.

Beograd - Komercijalna banka saopštila je da je počela da prima zahteve za dugoročne poljoprivredne kredite, tzv. "Kombank agrar", uz subvenciju Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva. Maksimalni iznos kredita je 300.000 evra, a minimalni 5.000 evra, uz kamatnu stopu od 9,95 odsto na godišnjem nivou. Rok otplate kredita je od tri do pet godina, osim za zasade vinove loze i jezgrastih voćnih vrsta, gde je rok otplate do 10 godina, uz period početka od 12 meseci. Dugoročni subvencionisani krediti odobravaju se za izgradnju i dogradnju objekata, nabavku sredstava, opreme i finansiranje aktivnosti vezanih za obavljanje poljoprivredne i prehrambene proizvodnje. Subvencije države kreću se od 15 do 20 odsto.
Beta

::suncanje::
 
Ovo je dobra vest.
Znam da se neki mrste na svaku kamatu ali ova je manja od nase ( sadasnje) inflacije!
Da li je dobra za ratare? Nemam pojma ali znam za koga jeste. Kada je prosle godine zbog suse poskupela stocna hrana poskupeli su i mleko i mlecni proizvodi. Sada cene ratarskim proizvodima idu dole ako se ne varam, a sta se dogadja sa mlekom i sirom?
Nista!
Da li padaju cene mesa?
Nemam taj utisak.
U vezi sa poslednjim dogadjajima u Gruziji i zelji nekih da se Rusiji uvedu sankcije...nista od toga jer bacuska drzi sapu na slavini!! Medjutim, pojavili su se podaci da Rusija moze da zadovolji svoje potrebe za zitom,kukuruzom,raznim repama, ribama..itd ali moze da podmiri u najboljem slucaju samo 40% potreba za sirom!
Razmislite o tome!
 
Ruz@vetrova je napisao(la):
Komercijalna banka poljoprivrednicima nudi kredite od 5.000 do 300.000 evra

Danas - sreda, 3. septembar 2008.

Beograd - Komercijalna banka saopštila je da je počela da prima zahteve za dugoročne poljoprivredne kredite, tzv. "Kombank agrar", uz subvenciju Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva. Maksimalni iznos kredita je 300.000 evra, a minimalni 5.000 evra, uz kamatnu stopu od 9,95 odsto na godišnjem nivou. Rok otplate kredita je od tri do pet godina, osim za zasade vinove loze i jezgrastih voćnih vrsta, gde je rok otplate do 10 godina, uz period početka od 12 meseci. Dugoročni subvencionisani krediti odobravaju se za izgradnju i dogradnju objekata, nabavku sredstava, opreme i finansiranje aktivnosti vezanih za obavljanje poljoprivredne i prehrambene proizvodnje. Subvencije države kreću se od 15 do 20 odsto.
Beta

::suncanje::

Zasto nisu naveli i to da ti za taj kredit potreban biznis plan. Pa da zalozis kucu ili zemlju kao garant za kredit, i da ti treba najmanje mesec dana da pokupis paire koji ti traze, pa koliko treba da uplatis kao za obradu predmeta kao podnosilac zahteva za kredit. nisu naveli ni promenljiv kurs evra po kojoj obracunavaju kamatu na zaostali dug. HVALA IM LEPO. Kada se poplacas i saberes koliko si izgubio vremena, a na kraju te odbiju oni su u dobitku. Pomnozi sa nekoliko hiljada lakovernih koji nasednu na takvu propagandu pa ti vidi. A kredit ce dobiti onaj koji nekoga zna!! A osteli mogu da se slikaju. Prosao sam te torture, ne da traze jednu dlaku u jajetu nego najmanje pet.
 
Imam registrovano poljoprivredno gazdinstvo,pa me zanima kako najpovoljnije da dobijem kredit od 3000-5000eur
 
Ima danas u novinama lep tekst kome će da prijaju ovi krediti od 6% na godišnjem nivou i ko će da ih uzima i koristi.
I onda mi neko kaže da Dragina nisu smenili domaći tajkuni.....pošto ih je jednostavno izbacio iz podsticaja države.
 
Ja sam mislio da je dinarski pa da uletim,a ako je tacno kao sto dekym kaze, vezan za evro...neka, hvala. Sto kaze lala: "nemojte me vise braniti" :)
 
Ma dinarski od 6% na 5.000.000dinara po gazdinstvu.Tako je bilo i prošle godine samo 8%.
 
Samo da nema vezivanja za euro.
I koliko onda treba da se vrati na kraju, ne verujem da je samo 5 000 000 + 6% od 5 000 000 = 5 300 000 ?
 
Upravo tako, ako uzmes 5.000.000din i posle 1 godine hoces da vratis treba da vratis 5.300.000din.
 
Upravo tako.Stim da ti možeš tih 5mil. koristiti iz koliko hoćeš različitih kredita.
 
Ja sam prošle godine uzeo bez ikakvih predračuna i leglo pravo na namenski račun.
 
Diklofen koja banka ti je prosledila sredstva bez predracuna, ja sam u komercijalnu morao da prilozim profakturu.
 
Nazad
Vrh